Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pracovní cesta

Jak potkana ochočit?

Pracovní cesta

Příspěvekod N&M » 31 led 2014 00:00

Ahoj!
Po dlouhé době jsem si pořídil opět potkánky, ale nyní řeším, že jsem od pondělí do konce týdne povolán do Phy na školení. Tzn. že doma by se sice o ně mezitím mohla postarat mamina (krmení, voda), ale jinak je spíše milovnicí koček. Tedy přemýšlím, jak to vše provést, napadlo mě koupit nějakou větší přepravku a holky s sebou do Phy vzít, po dobu práce je nechat na pokoji a po práci (počítám cca 9-14/13h) bych se jim věnoval. Jde mi o to, aby po příjezdu nebyli odvyklé na ruku a hlavně aby to tu vše ve zdraví přežili.
Nebude pro ně větší šok ona menší přepravka a do toho ta cesta + týden v ní, nechci jim nějak ublížit? Jde o cca 2 hodinovou jízdu + toulání po Prg a první den i na provozovně.
Holky jsou ze zverimexu - jedna je dle zaměstnanců stará cca 3 měs. a druhá 2 měs. Obě jsou z jiného obchodu, ale jsou k sobě poměrně hodné - až na to určování "já jsem klece královna a ty mi nos jídlo".
Zkoušel jsem se zde dívat, ale je možné, že tlačítko "hledej" se mnou ještě není takový kamarád. Všem děkuji za reakci a rady!
N&M
Dž & Oui - samičky ze zverimexu
N&M
Růžovka
Růžovka

Re: Pracovní cesta

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 led 2014 00:09

já bych je asi nechala doma...týden není tak dlouhá doba aby na mazlení zapomněly. Navíc v Praze nikdy nevíš, jak to tam bude. Někde se zasekneš, prokoušou se přepravkou...prostě stát se může kdo ví co. Jestli je doma někdo, kdo jim obstará základní potřeby, tak bych je tam nechala, bude to tak lepší.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 31 led 2014 06:43

záleží také jak je máš dlouho, jestli jenom krátce, tak stačí začít ochočovat až se vrátíš. Riziko, že zapomenou tady je, ale není problém začít znovu, je lepší je v klidu nechat doma a až se vrátíš jim to vynahradit a intenzivně ochočovat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dyfflin » 31 led 2014 08:59

Tiež by som ich nechala doma..aj jedeň deň v prepravke je hrozne veľa, navyše je už riadna zima a potkaníky ľahko prechladnú..
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod N&M » 31 led 2014 10:04

Dobrá, díky moc. Tak to bez holek budu muset vydržet, mám je hodně krátce (cca týden), takže by je to asi stresovalo zbytečně moc.
Dž & Oui - samičky ze zverimexu
N&M
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 led 2014 13:43

To jo, ony si aspoň zvyknou doma na prostředí a až se vrátíš, tak je můžeš začít zase mazlit a ochočovat :-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Zpět na Ochočování