Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nebojí se mě, ale kouše

Jak potkana ochočit?

Nebojí se mě, ale kouše

Příspěvekod TheBebewo » 15 lis 2017 17:27

Ahoj,
už přes dva týdny mám doma dvě 4 měsíční holčičky. Mám je od slečny, která se o ně ze zdravotních důvodů nemohla dál starat. Slečna od které je mám mi říkala ,že jsou zvyklé na ruku,ale nejsou moc mazlivé.
Jedna z nich je hodně plachá , ale postupně se otrkává. Problém je s druhou. Už se začátku byla hodně odvážná, očuchávala mi ruku, neschovávala se a byla to prostě celkově malá zvědavka.
Poslední asi týden je každý večer i s kleci dám na postel,otevřu dvířka a nechám je koumat (prvně jsem to musela udělat,kvůli vyčistění klece a holky vypadaly spokojené,tak jsem v tom pokračovala). Jenže před 4 dny ta druhá zalezla pod deku na posteli a následně do polštáře, když začala vevnitr kousat a tak jsem jí musela "násilím" vyndat. Chtěla se do polštáře vrátit a když jsem jí to nedovolila, tak mě chtěla kousnout (uhnula jsem včas a zakousla se mi jen do rukávu). Od té doby ,at už dám ruku na klec a mluvím na ně nebo dávám jídlo do klece, tak vycení zuby a mírně se naježí. Párkrát jsem už měla ruku u mřízí a ona z ničeho nic přišla, očuchala mě a chtěla mě kousnout. Jednou jsem uhnula a podruhé se zakousla do mříží klece. Nepřijde mi, že by se mě bála a také to není takové to okusovaní.
Obě dvě holky ,když je pustím na posteli o mě nejeví vubec zájem. Jedna čmuchá okolo a druhá všechno musí pořádně očuchat a prozkoumat.
Jediné, co tu druhou zajímá je muj župan. Vyleze mi na nohu, schová se mi pod rukou a začne ho kousat a taky ne zrovna slabě.
Jsou to moji první potkánci a popravdě si moc nevím rady jak dál. Popravdě se té bílé i ted bojím, protože kousnutí od ní musí být docela bolestivé. Vím ,že vycítí strach,ale prostě si nemužu pomoct.
Nemáte nějaké nápady, co dál?
TheBebewo
Růžovka
Růžovka

Re: Nebojí se mě, ale kouše

Příspěvekod Veselka » 16 lis 2017 09:07

Třeba jsem vedle jak ta jedle, ale připadá mi, že ta co kouše je ve stresu a nemá pocit bezpečí. Proto se podle mě tak intenzivně snaží schovat do polštáře a tvoří si tam bezpečný pelíšek, stejně tak jako si myslím, že to je i důvod jejího kousání, strach a stres.

Snažila bych se jim dovybavit domov tak, aby si tam mohli udělat právě takové huňaté a měkoučké úkryty a cítila se zejména tahle bezpečně.

Jedna věc mi vrtá hlavou, píšeš, že bereš celou klec na postel.. Není ta klec příliš malá? Jasně jsou to ještě svým způsobem míma, ale i ta by měla být v trochu prostornější kleci, zvlášť, když jim je potřeba udělat pár úkrytů.
Nějaké hamaky, domeček s možností vystýlky atd..
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Darwin a Arwin
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku a Tasíčku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík

Zpět na Ochočování