Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dřevěné pelety

Dřevěné pelety

Příspěvekod Mereia » 27 led 2013 15:52

Používáte někdo dřevěné pelety? Jsou vhodné, nejsou moc tvrdé? Někde píšou pelety a někde peletky, jsou peletky menší :-)? My máme Asan, ale asi jsme alergičtí, hodně pšikáme, tak nejdřív zkusím změni podestýlku.... Je jich na internetu všude hodně, dám sem např. tyto:

http://www.krmivolevne.cz/dogshop/eshop ... o-14-litru

http://www.krmivolevne.cz/dogshop/eshop ... y-14-litru

atd atd atd...
Mereia
Růžovka
Růžovka

Re: Dřevěné pelety

Příspěvekod CZpavinka » 27 led 2013 21:05

já jsem používala peletky v podstatě celý život našich kluků. Zkusila jsem asan, chipsy, skart, hobliny, kukuřičná vřetena a nakonec musím říct, že přeci jen peletky byly nej. Jen teda pokud jsou potkánci těžší a třeba starší, mohou se utvořit otlaky, to je třeba hlídat, ale jinak celou dobu vše v pořádku. Jsou výborné právě na tu absorbci, opravdu pohltí vše a navíc nové mi i příjemně voní.
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod chesterfield » 28 led 2013 04:58

Když tak jenom do záchůdku, jinak bych jim to jako podestýlku nedala, je to moc tvrdé.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Vell » 28 led 2013 14:41

jednou jsem je měla, takový veliký.. je to moc tvrdý a navíc to dělá nesnesitelnej randál.. na otlaky jako dělaný
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod CZpavinka » 28 led 2013 15:07

tak já nevím no, měla jsem to u kluků celej život a ani jeden otlak, až ke stáru kdy na nich alibaba lehal se mu maličký otlak, možná to ani otlak nebyl, udělal. Takže těžko říct. Asan je možná lepší, ale moji kluci v něm hrozně hrabkají a lítá jim z toho prach až kamsi
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod BlackFortunas » 28 led 2013 21:42

Ja síce používam aktuálne už len čisto skart, ale keď som mala ešte menšiu klietku tak sa mi osvedčila kombinácia drevené pelety + na tom skart.
Pelety vsakovali čo bolo treba a skart na vrchu zabezpečoval mäkkosť...
Obrázek
BlackFortunas
Růžovka
Růžovka
Potkani: Desirée (Desirée Mišík), Dorianne (Qeuelly Beris), Dafné (Afinor del Rey of Black Fortunas) a Derer (adoptovaný zo súkromného azylu pre nechcené hlodavce Drobec)
Chovatelská stanice: Black Fortunas

Příspěvekod Taruška » 31 kvě 2013 19:34

já tuhle podestýklu miluju, měli jsme ji pro křečky morče , teďka ji má králík , moje holčičky a dokonce i freťule v záchůdkách a bez problémů můžem jen doporučit . ani jedno zvířátko nemělo otlaky , prostě super podestýlka :up:
u PC se mnou sedí Kofina,Žába,Taruša a Cappuccina :)
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kofi
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod Elis » 26 čer 2013 18:47

Koupila jsem na zkoušku klukům něco tohohle typu od firmy Agrolit. Fajn je to v tom, že to skoro nepráší, krásně se v tom dají najít a následně vysbírat bobky. Počůraný místa jsou taky vidět-rozpadne se to.
Za mě však velké ALE: kluci na tom spávaj a smrdí mi po tom :dozey: . Kožich jim načichne jakoby po uzeným, ale ošklivě. Docela mi to vadí :oops: radši normální potkaní smradík z pelechu, než tohle.
Elis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Piškot » 28 bře 2014 18:33

Používáme neustále, ale spíš mícháme s kočkolitem :up: Jsou super savé, pohlcují pachy. Ani moc nevylétávají z klece. :D Doporučuji
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod karuska » 04 srp 2014 11:55

Já pro své mazlíčky jako podestýlku používám pelety dřevěné v průměru 6 mm. Z vlastní zkušenosti vím, že jsou nejlepší. Vyzkoušela jsem už 8 mm a více, ale ty byly tvrdé. Zkoušela jsem i rostlinné, ale to taky nebylo ono.
karuska
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: karuska

Zpět na Podestýlky