Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

je pro potkany podestýlka nutná?

je pro potkany podestýlka nutná?

Příspěvekod PxNxDx » 27 dub 2009 11:39

Mám dotaz: je pro potkany podestýlka nutná??? Já už jsem z těch fretek magor a nedokážu se takhle "rychle" přeorientovat na jiný zvířecí druh :oops: takže se chci zeptat zda je tu někdo kdo má pro potkany pouze WC s kočkolitem a jinou podestýlku nemá? A zda je to pro potkana přijatelné za předpokladu dostatku látkových domečků a úkrytů nacpaných papírovými kapesníčky...
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Re: Podestýlka

Příspěvekod Sharkie » 27 dub 2009 11:45

ja budem mat teraz vo voliere 3 zachodky a namiesto velkeho dna plneho podestylky budem mat len mensiu krabicu ani nie cez tretinu celeho dna... takze v podstate len dalsi vacsi zachodek :) ci to bude fungovat, to sa este uvidi
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 27 dub 2009 11:46

Px, já mám taky jenom záchodek. :smi:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Haslerka » 27 dub 2009 13:56

U nás zachudky nefungovaly, holky stejně kadily a čuraly všude..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Sharkie » 27 dub 2009 14:19

ono to tak bude aj u nas.. ale skor uverim, ze si skocia na zachod v hornom patre, ako pobezia meter a pol na dno :lol:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 27 dub 2009 14:21

Moji chodí jen do záchodů. Záleží na čistotnosti potkana. :smi:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Haslerka » 27 dub 2009 14:32

Krysa Vasilisa píše:Moji chodí jen do záchodů. Záleží na čistotnosti potkana. :smi:

a taky na počtu potkanu :smi:
Dokud jsem měla dve holky, tak také nečuraly po patrech atd..ale ted už na to prděj:)

Sharkie: a nebo si dojdou prostě nejblíž, tj do hamaku, na patro atd:)
Moje holky použivaj i zachod, ale je to tak pul na pul..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Re: je pro potkany podestýlka nutná?

Příspěvekod Cookie » 28 pro 2010 13:03

Jde o to, jaké vybavení máš, třeba když máš klec, kde je hodně prolejzaček, domečků, hamaků apod..podestýlka nutná není, teda jenom třeba záchodek, nebo "vyhrazené pole" aby se mohli nějak zavrtošit =). Samozřejmě pokud máš domeček, a nespí v hamacích, či kostkách, je dobré a pohodlné pro potkánka vystlat mu pelíšek třeba kapesníčkama nebo starými ponožkami.. Já osobně podestýlku dávám. Alespoň malé množství. Přeci jenom, můžeš snadněji vybírat výkaly a je to lepčí, než kdyby běhal po samotném dnu...
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod Domča » 29 pro 2010 15:39

... trus :roll:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod jani » 30 pro 2010 19:03

Domčo, jestli reaguješ na Cookie, tak slovo výkal je na místě, trus je pouze od ptáků............

Jinak, moje holky nehodí bobek jinam než na holý plast, takže záchodek bez ničeho a patra :grc: V podestýlce ani jeden......
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Kometa » 30 pro 2010 19:13

Jani to je náhodou super, pokud máš dobře přístupná patra. Stačí smést bobky a nemusíš tak často měnit podestýlku.

Mně dřív všechny chodily do pilin, teď se blondýny ve 2a 1/4 roce rozhodly že budou bobkovat všude. A sranda je, že Šmoula, jediná ochrnutá, pořád poctivě chodí do pilin, zatím co ty dvě můry pohyblivý jsou prostě jen líný tam dojít.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Zpět na Podestýlky