Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Papírový kočkolit

Papírový kočkolit

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 10 bře 2010 22:50

Odděleno z Podestýlek - nevi

Na Bazoši jsem narazila na nějakou novou podestýlku... Jsou to granulky z recyklovanýho papíru, mají dobře sát a být bez zápachu. 10kg za 50Kč. :smi:
Tak jsem si od pána objednala 20Kg na zkoušku. Jsem zvědavá, jaký to bude a jestli jsem jenom nevyhodila peníze oknem. Docela se bojím toho, že to jsou granule, tak aby nebyly tvrdý. Kdyžtak jim to budu dávat jen do záchodu.
Obrázek
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/5471584 ... -kocky.php
Jinak teda s pánem je dobrá domluva a posílá i poštou. :up:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Re: Podestýlka

Příspěvekod Kukla » 11 bře 2010 08:07

Jíé to vypadá zajímavě, Krysuš dej pak určitě vědět, jak to vypadá. Mně by se to právě do toho záchodu hodilo, dávám tam Jonáše, protože granule jsou těžší než hoblíny, tak to tolik nelítá z klece, ale tohle vypadá cenově výhodnější. Zajímalo by mě pak kdyžtak i jak to vypadá po "rozčůrání", jestli se to případně dá vysypat na kompost, nebo jestli se ten papír rozbalí do nějakých větších kousků, které by mi pak lítaly po zahradě :oops:
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Re: Papírový kočkolit

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 11 bře 2010 13:02

Kukli, detailně ti to pak nafotím, jak to vypadá rozčůrané. :up: :roflcry:
A podělím se o zážitky. :yes: Mě ta cena ukecala, když koupím tierwohly 20 kg, dám za ně i s poštovným přes 500Kč a za 20kg těhle granulek dám i s poštovným 230Kč. Kdyby se to osvědčilo, určitě bych u pána kupovala dál.
Jen mě teda ještě napadlo aby to nemělo ten fuj zápach jak když chlapci počůrají skart, což když je to z papíru je docela možný.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod nevi » 11 bře 2010 13:21

Sice je to levnejší, ale vzhledem k materiálu toho nejspíš bude větší spotřeba. Ale co jsem viděla na zahraničních webech, tak tam papírový kočkolit docela chválili....
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 11 bře 2010 13:23

na fancyrats v podstatě všichni používají různé typy drceného kartonu nebo lisovaných peletek z papíru...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 16 bře 2010 18:34

Tak to mám doma. Překvapilo mě to svou velikostí, myslela jsem, že toho bude mnohem víc. :roll: Jsou to dva balíčky asi 55x35cm, vidim to tak na 4 měnění Xlky, takže se to asi spíš víc hodí do záchodů.
Teda ale povím vám, táhnout to z pošty 20 minut do kopce, žádná sranda. :shock:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod zaceva » 23 črc 2010 22:52

Kryso, jak se Ti nakonec ty papírové peletky osvědčily? Já jsem teď na slámových - ty jsou výborné, ale možná bych zkusila i ty papírové. BTW tady mají slámové, dřevěné i papírové docela výhodně - 15kg za 150Kč

http://podestylka.webnode.cz/
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 24 črc 2010 00:03

Když je kluci pročůrali, vzniklo z toho papírové blátíčko, které bylo všude..v záchodě, na patrech, na hamacích, kde to pak uschlo a byla z toho drťka. Ale nejvíc mě štvalo to na patrech, protože to nešlo dolů.

Jsem to i vyfotila, ale zapoměla sem dát. Schválně jsem jim to v záchodě nechala dýl, abych věděla jak dobře si ten kočkolit poradí. No a vzniklo z toho toto. Jsou to teda dost nechuťácký fotky s bobkama. :zip: :roflcry: Byla jsem ráda, že jsem to dopoužila. I spotřeba byla docela velká, na to, že toho bylo 20 kg, nebylo toho moc.
Přílohy
S3010004.JPG
S3010005.JPG

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod zaceva » 24 črc 2010 07:40

díky moc za reference - ono možná taky záleží na technologii výroby...s těmi slámovými jsem teda spokojená, ale vyjde to docela draho. Bláto se z toho nedělá, ty válečky nabobtnaj a pak se rozpadnou, výborně pohlcujou pach. Teď jsem měla už jen zbytek,tak jsem je namíchala s hoblinama a asi to tak budu dělat dál. Kluci na tom začali i spát, jak je to měkčí.
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 24 črc 2010 08:10

Spíš záleží na materálu, sláma je jiná než papír, ta se ve vodě nerozpustí. Na jak dlouho ti vydržej?

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod zaceva » 24 črc 2010 08:28

No kupuju tu podestýlku Brami - 4kg pytel za cca 76Kč. Mám činčila tower a dávám to vlastně jen do horního patra, kde nejvíc čuraj a bobkujou (potkyši se valí přes den hlavně nahoře a jsou líný slejzat dolů). Tam je to v plastový krabici o velikosti 30x40cm a vyjde mi to tak na třikrát až čtyřikrát. Na dolní velké dno klece dávám hobliny nebo kočkolit, páč tam není taková zátěž. Ale ráda bych to dávala všude. Jenže to bych měla ten pytlík tak maximálně na dva týdny. Právě na tom odkazu, jak jsem sem dávala, maj i slámové a nabízí chovatelské balení 15kg za 150Kč - což je bomba, jenže poštovný k tomu je přes stovku a to už to o tolik výhodnější není. Psala jsem jim, jestli distribuujou někde v okolí do kamených obchodů, tak uvidím, no.
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan

Zpět na Podestýlky