Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

EKOstelivo s výdrží 4 měsíce

EKOstelivo s výdrží 4 měsíce

Příspěvekod tonick » 10 črc 2009 13:17

Více informací na http://tonick.blog.cz/
VÝDRŽ: ASI 3-4 MĚSÍCE, v závislosti na počtu zvířat a velikosti klece
cena/měsíc: při výdrži 1,5 - 3 měsíce: 12-25kč
cena balení: 75kč = 7,5litrů

+ nejsou drahé a při té spotřebě neuvěřitelně výhodné
+ nedělají nepořádek - sem tam vypadne jeden váleček, který zase v pohodě hodíte zpátky
+ žádné prášení = žádné alergie
+ provoní nejen klece, ale i byt
+ vhodné pro všechny drobné zvířata.

"Zcela přírodní materiál, při granulování tepelně upraven, což zajišťuje jeho biochemickou neutralitu a vysokou nasákavost."
Stelivo se prodává v mnoha vůních, nám však nejvíce voní velmi populární VŮNĚ KÁVY. Provoní vám nejen klece, ale i celý byt a to po dobu několika týdnů =o).

K odběru v Ostravě. Po domluvě možné zaslání po celé ČR na dobírku
tonick
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: TONICK

Re: EKOstelivo s výdrží 4 měsíce

Příspěvekod Peťulík » 10 črc 2009 14:34

Vypadá to hodně zajímavě jak cenově tak i účelově.... Akorát si tedy myslim, že to je blbost, že nemůže klec pojmout tolik hovínek. Navíc mě odrazuje tvar válečků. Zkoušela jsem jednou dřevěné válečky a víckrát už bych je nekoupila, potkánkům se v tom strašně blbě chodilo. Používám Asan, což jsou tedy taky válečky, ale narozdíl od dřeva je měkký... Zajímalo by mě, jak je to s tvrdostí u téhle podestýlky ?...
Obrázek
Běs Charon, s žárem v očích, kyne ztěžka,
do bárky všechny přijímá a volá
a toho veslem požene, kdo mešká.

Dante Alighieri (Božská komedie)
Peťulík
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Odkell z Niflheimu
LMG´s Fujin
Pelve z Niflheimu
Reafli z Niflheimu
Nobu AkaiTatsu
Irg od Nifl
Lagni od Nifl

Za duhovým mostem :( :
Grothvild z Niflheimu
Chovatelská stanice: CHS Alighieri

Příspěvekod Kometa » 10 črc 2009 18:13

tonick píše:Stelivo se prodává v mnoha vůních, nám však nejvíce voní velmi populární VŮNĚ KÁVY. Provoní vám nejen klece, ale i celý byt a to po dobu několika týdnů =o).

No, už vidim ty moje kyseliny. By si myslely, že konečně dostaly pořádně nažrat :roflcry:

Peťulík píše:Akorát si tedy myslim, že to je blbost, že nemůže klec pojmout tolik hovínek.

Se vejde, ale ta estetičnost.... :grc:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Moni » 10 črc 2009 20:38

Tolik měsíců neměnit ? To mi přijde jako dost divný...kam by asi holky dělaly bobečky? Já taky používám Asan, a do záchodků dávám válečky, ale za den , dva to musím vyměnit, protože to holky pročůrají na prášek..a fakt mi přijde divný to takovou dobu neměnit..to bych nemohla, mi přijde u těch našich sedmi čuňátek někdy i týden moc dlouhej, a to jim denně měním počůraný kapesníčky papírový, a ty válečky ve wc, navíc se ty moje vopice pokaždý vykajdí těsně před záchod, to mi snad dělají schválně :roll:
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 10 črc 2009 20:53

Hlavně oni tím čůráním a kakáním vylučují nějaké ty fuj fuj látky, které jim škodí. :roll: Mě by se taky nelíbilo chodit na záchod, který bych několik měsíců nesplachovala. :oops: Ale třeba je to dobré, já nevím, ale svým potkanům bych to rozhodně nedala. :smi:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Moni » 10 črc 2009 21:17

Mi to přijde divné, navíc přece neměníš podestýlku jen kvůli zápachu, ale právě a správně jak píšeš i kvůli hygieně, a nemohla bych těm svým čuňátkům udělat to, že budou spát v měsíce neměněném pelíšku, navíc ty válečky vypadají tvrdě, a chodit lidi naboso po kamení a i na tom spát by se nám taky nelíbilo...a sorry, ale i ta věta o tom, že vám oblíbená vůně kávy provoní celý byt..aby mi doma vonělo pořád kafe bych asi nesnesla..ještě kouř a pivo a jsme jak v putyce.. :grc: to mi zavání jaksi PR článkem..o výhradním distributorovi nemluvě..a to raději budu dávat 2x tolik za Asan, ale s pocitem, že je pro mý holčičky měkčí a tak nějak mi přijde, že je pro ně nejvíc vhodný...
Moni
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Placka, Kšanda, Umbelina, Užofka, Jasmínka
Vzpomínáme:
Prašivka, Apriali, Gamma, Bleška, Kaňka, Brionne, Chiara

Příspěvekod PxNxDx » 10 črc 2009 21:25

Já bych to nebrala tak, že to 4měsíce neměníš... jen jako že nemusíš... spousta lidí si třeba stěžuje, že je to hned cítit. Tak tohle cítit není a je jen ta tobě, kdy to vyměníš :smi: Rozhodně bych příspěvek od Tonick nebrala jako návod na nevýměnu podestýlky ;) Mě by spíš zajímalo, jaké všechny vůně se dělají a zda je i přírodní natural :oops:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Haslerka » 10 črc 2009 22:09

mno já jsme taky zvědava, zda se dělá i bez vůně - protože vůně imho pro potkánky fakt nejsou vhodny, chudáčci...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kometa » 10 črc 2009 22:35

Haslerka píše:mno já jsme taky zvědava, zda se dělá i bez vůně - protože vůně imho pro potkánky fakt nejsou vhodny, chudáčci...

No, to je jasné, mají čich úžasně citlivý, dávat jim ovoněné podestýlky nebo hamáčky prané v aviváži je dost ...slušně řečeno... neempatické.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod nevi » 11 črc 2009 09:10

To je možná určeno primárně pro kočky, u Asanu je taky uvedeno, že vydrží měsíc v kočičím záchodku... teoreticky bych mo v kleci mohla mít dva tři týdny, jenže smrad :grc:
Nějaké parádní kokosové stelivo dostala Chester s klecí a hodně si to pochvalovala. Vydrželo to hodně dlouho a nepáchlo to.

edit: Ale možná by nebylo marné to mít do přepravky, v té totiž za chvíli začne smrdet i Asan. Ale jen neparfemovanou verzi...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod kofola » 11 črc 2009 09:54

Hm, no neviem, pride mi to tvrde a hlavne, parfumovane podstielky teda fakt pre potkany nie su vhodne. Je sice fajn, ze mi to prevonia cely byt, ale chudak potkani. Pouzivam hobliny v kombinacii so skartovanym papierom a sice menim dva razy do tyzdna, ale nie kvoli zapachu. Skor mi pride neludske nechavat chalanov chodit po svojich vykaloch (kedze na zachod sa jaksi naucil len Risko a ten je oddeleny).
Ono to nie je ani tak otazka kolko to vydrzi ako otazka toho, ako sme voci svojim zvieratkam empaticky a ako dbame v prvom rade na ich hygienu a zdravie. Z mocu sa mimo ine vylucuje cpavok a ten drazdi dychacie cesty...a hura choroby dychacich ciest a alergie...
Mimo ine, nepovedala by som, ze je stelivo antialergicke...akonahle potkan musi existovat v neustale "vonajucej" podstielke, casom mu to vadit zacne.....
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Sharkie » 11 črc 2009 10:04

Nebolo by, za tie 4 mesiace, nakoniec tých bobkov viacej ako podstielky? Teoreticky by to mohlo pomocť predĺžiť o nejakú dobu, pokiaľ by sa bobky medzičasom vyberali, ale ako píše Kofola, počúrané to bude stejne :roll:

Jediné asi rozumné využitie ma napadá, pokiaľ idem preč a nechávam myši niekomu, kto ich proste čistiť nebude, nech po 5 dňoch neumrú smradom. Na dlhodobé použitie bez menenia mi to príde nie úplne zdravé. Ešte v tých prepravkách by to mohlo pomôcť, v nich býva puch, nech sa použije čokoľvek. A vône mi tiež neprídu úplne ok. Keď sa nám náhodou stane, že máme citrónové hobliny, tak z nich mám sama veľké problémy a čo potom ešte chudáci myšatá.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Askarinka » 16 črc 2009 14:30

to je strašně dlouhá doba...Neumím si představit, že by ty moje prasátka měla tak dlouho 1 podestýlku...Potkýsky čistím 1 týdně, záchod jak je potřeba.
Askarinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Oliver
* ?.?.2009

Ďábelský Guláš
* ?.?.2010

Arthur z Šumné
* 15.4.2010

Drobný Detail OdAdush
* 27.4.2011

Elixír Mládí OdAdush
* 29.4.2011

Gimp od Pochmurného kvíkala
*12.5.2011

Curt Cocain Al Gabal
*3.11.2011

Glen Grant odAdush
*29.11.2011

Gin odAdush
*29.11.2011

Miláčci, kteří už na věky spinkají:
Bobinka, Dudlíček, Esmeralda Zlopočasná, Magráta Česneková a
Fizzy od Lucicherry * 12.2. 2009 - + 23.12.2009
Eduard od Lucicherry * 2.12.2008 - + 1.8.2010
Emanuel od Lucicherry * 2.12.2008 - + 17.5.2011
KOH-I-NOR od Bebechy * 6.5.2009 - + 1.6.2011

Příspěvekod zaceva » 16 črc 2009 15:04

já bych je taky nenechala tak dlouho s jednou podestýlkou, měnila bych asi úplně stejně - tzn. jednou týdně. cenově to vyjde podobně jako asan nebo kukuřice a jestli to je tak zázračný na vázání pachů, tak bych to vyzkoušela
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Sjů* » 23 črc 2009 19:22

Takze, jsem zkusila a dost me to teda zklamalo, abych pravdu rekla.. Zda se mi, ze ta vune ten smradek jen zakryva, takze kdyz se odmysli ta kava, smrdi mi to tu uz ctvrty den od cisteni.

Asi by bylo fajn, kdyby kazdy zkusil a zhodnotil podle svyho, nechci tu nejak kazit povest steliva ;)

Kazdopadne po tom maji holky pekne spinavy ocasky, takze po tom chte nechte prechazim na asan a do wc budu nechavat tohle, nez nevypotrebujeme ty tri baliky a holky od toho aspon trosku ocistim, protoze mi z toho nehorazne pachnou :grc:

Jinak problemy z toho zadny, holky se v tom rochnej, porfyrin taky zadnej...
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Další

Zpět na Podestýlky