Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Podestýlka Asan

Jakou máte zkušenost s Asanem?

Dobrou
49
43%
Špatnou
19
17%
Nemám zkušenost
46
40%

Celkem hlasů : 114

Podestýlka Asan

Příspěvekod ježka » 14 říj 2007 11:34

Já budu mít doma dva chlapečky za týden, ale už mám pro ně skoro všechno potřebné doma, mezi tím i podestýlku. Rozhodla jsem se, že v tomto směru na nich rozhodně nebudu šetřit, protože jsem četla o mnoha případech, kdy prašná nebo jinak nevhodná podestýlka způsobovala zdravotní problémy. Proto mi připadalo rozumné koupit jim Asan.
Kdo by to neznal, podívejte se na jejich stránky.
www.asan.cz
Ještě to nemám osobně vyzkoušené, ale věřím, že to bude dobře fungovat.
A navíc. Na internetu to lze sehnat 10l-pytel za 94,- a v kamenném obchodě tak 120,-. Takže jsem se rozhodla, že omezím volání a dopřeju jim trochu komfortu... :)

Prosím, kdo máte zkušenosti s tímto typem steliva, ať pozitivní nebo ne, napište o nich...
:smi:
ježka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Bráškové Index a Idefix z chs Claire´s! Oba už za mostem...
Bráškové André, Alfons a Auguste :)

Re: Podestýlka

Příspěvekod Haslerka » 17 říj 2007 20:43

ježka píše:Já budu mít doma dva chlapečky za týden, ale už mám pro ně skoro všechno potřebné doma, mezi tím i podestýlku. Rozhodla jsem se, že v tomto směru na nich rozhodně nebudu šetřit, protože jsem četla o mnoha případech, kdy prašná nebo jinak nevhodná podestýlka způsobovala zdravotní problémy. Proto mi připadalo rozumné koupit jim Asan.
Kdo by to neznal, podívejte se na jejich stránky.
www.asan.cz
Ještě to nemám osobně vyzkoušené, ale věřím, že to bude dobře fungovat.
A navíc. Na internetu to lze sehnat 10l-pytel za 94,- a v kamenném obchodě tak 120,-. Takže jsem se rozhodla, že omezím volání a dopřeju jim trochu komfortu... :)

Prosím, kdo máte zkušenosti s tímto typem steliva, ať pozitivní nebo ne, napište o nich...
:smi:

já Asan pouzívám a v pohode:) spokojenost, hezky saje, nepráší(i když trosku takovek papirovej prach z toho jde...)
A kupuju ho za 98kc v kamennym obchode....jeste obcas kombinuju s jonášem...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Haslerka » 29 říj 2007 23:27

Obrázek
Obrázek
Obrázek

muzu vyfotit i lepe, tohle byly rychle foto pro kamarada...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod ježka » 30 říj 2007 17:17

Já Asan používám a kluci s ním vypadají spokojení! Jakmile se k tomu dostane vlhkost, hned ji to absorbuje. Dělá se to tuším z recyklovaných dětských a dámských hygienických potřeb...
Těžký to není, to je fakt, ale jinak je to tak dokonale slisovaný....navíc to pohlcuje zápach. A to tak, že dost. Mám dva kluky, jsou to trochu čuňátka a spí ve stejném pokoji jako já...a vůbec nic necítím. :smi:

Doporučuji - vyzkoušejte to. Sice to není zrovna zadarmo, ale ve středně velké kleci to vydrží dlouho, pro menší zvířata, než jsou kočky prý 6 týdnů...

A taky je to myslím hodně dobré pro potkyše, co z jiné podestýlky kýchají, protože ten Asan nepráší... :up:
ježka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Helinka » 31 říj 2007 10:01

Taky pouzivame asan a jsme s nim spokojeni :up:
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Zmyzulka » 03 lis 2007 19:31

tak já jsem Asan dala holčičkám dneska poprvé, tak jsem zvědavá..., zatím můžu říct, že výborně saje a že ze záchodku zmizela mokrota (piliny co jsem tam měla předtím moc nesály), trošku mě ale zarazilo, že Angreštýnka to hryže a Jepťulda si to nosí do domečku, .... (ale ve srovnání s pilinama zatím stopro vede Asan) :up:
Zmyzulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Emise Od Máji
Fooobíí Od Máji
Myrrh DarkSpirit
Drahokam z Fooobie
Elfí sen z Fooobie
Framykoin z Fooobie
Chovatelská stanice: Fooobie

Příspěvekod Zmyzulka » 04 lis 2007 13:38

Nelli poslala jsem ti to na mejlíka, kdybys to chtěla ještě nějak jinak tak napiš (ale pytel už jsem poněkud rozervala) a tady dvě bonusovky jak se Angrešťák ráchá v Asanu :lol:

Obrázek

Obrázek
Zmyzulka
Superpotkan
Superpotkan
Fooobíí Od Máji
Myrrh DarkSpirit
Drahokam z Fooobie
Elfí sen z Fooobie
Framykoin z Fooobie

Příspěvekod Zmyzulka » 04 lis 2007 18:30

nevi píše:Oni v tom Asanu hrabou díry, že jo? Ty moje to dělají taky:)

ty moje potvůrky se to spíš snaží rozcupovat a nosí si to do domečku, asi je jim to fakt příjemné :up:
Zmyzulka
Superpotkan
Superpotkan
Fooobíí Od Máji
Myrrh DarkSpirit
Drahokam z Fooobie
Elfí sen z Fooobie
Framykoin z Fooobie

Příspěvekod ježka » 04 lis 2007 19:50

Já mám dojem, že Asan opravdu pach pohlcuje. Jakou s tím máte zkušenost vy? :smi:
ježka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod nevi » 04 lis 2007 21:08

Tekutiny Asan pohlcuje dobře a je sucho ještě po týdnu, ale pachy zvládá asi 3-4 dny (při pěti potkanech). Pak to začne zapáchat močovinou.
Tedy, v kleci. V přepravce, kde byla dvě mimina a kterou jsem nechala se stranou podestýlkou týden, nepáchlo nic... takže zřejmě za ten zápach může ten vysoce vytížený roh klece:)) Navíc holky se v tom rády přehrabují a rochní a podobně, takže budu asi muset nějak vyřešit instalaci záchodku (klec čistím jednou týdne, když dorazím domů a záchodek dvířky vyndat nejde)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Ka3na » 08 lis 2007 11:23

My jsme taky pred tremi tydny vyzkouseli Asan,presli jsme z Jonase a zatim je v poho,rekla bych,ze je to srovnatelne.Plus to ma v tom,ze Asan byl v obchode po zdrazeni Jonase levnejsi a taky lehci na odnos domu :)
Tech 10litru mi vydrzi tak na ctyri tydny,ale nemam moc velke terarko.Cistime co 7-9dnu,po tech 6 to zacne dvema holkam trochu zapachat.Ale cistim jim toaletak z domku,kde curaj a zachod tak co 1 az dva dny.
Talze pokud mi ho nejak silene nezdrazi,tak na nem asi zustanu. Jen jsem se poprve trochu lekla,jestli z toho neco nemuzou mit,jelikoz to zraly.A jak jsem vyzkousela,tak kdyz se to namoci,tak tu tekutinu pohlti takove jakoby kulicky,z kterych se udela takovy gel.Myslim,ze neco na principu,jak fungujou Alwaysky :) Ale pak jsem si rekla,ze kdyz je to pro zvirata,tak to prece nemuze byt skodlivy,i kdyz to vypada ty gelove kulicky vypadaji chemicky.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod chiki » 09 lis 2007 07:43

..no já bych se taky chtěla zeptat jestli ten Asan nemůže potkánkům nějak ublížit...včera sem ho koupila a můj Kessy ho začal okamžitě trhat a řekla bych i papat...taky sem to hned začala máčet ve vodě abych viděla co to udělá :lol: ...ale nevím no...nevíte někdo?
chiki
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Cirien Brisse » 26 lis 2007 15:41

Tak, my již máme Asan několikátý týden v oběhu, měnla jsem dvakrát, ale jen proto, že se nám opět projevil svrab. Asan mohu jen doporučit, zatím je to ta nejlepší podestýlka, co jsem kdy zatím vyzkoušela a jsem z něj nadšená, i Princezna začala více používat spodek klece a též záchůdek. Takže pro mě je Asan jasná jednička. Zápach u něj nehrozí, což se mi občas stávalo u Jonáše Granum a ten jsem chválila též. :up:
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Sharkie » 16 led 2008 22:36

Tak mne dnes veterinárka na myši pozerala a nechcela mi veriť, ze sú od Asanu, vraj ten bordel sú paraziti. Tak na nich nalepila lepiacu pásku, hodila ju pod mikroskop a uznala, že mám pravdu, že to čo majú na srsti je buničina (či jak to nazvala). Tak teraz neviem, možno to bolo naozaj nejaké nepodarené balenie. :roll:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod eva.jingle » 17 led 2008 09:50

Dotaz:je podestýlka Asan vhodná pro moje "chroniky"?Nemám představu jak to vypadá,ale objednala jsem to,ze zvědavosti-tak jestli mám upřednostnit děvčata s dýchacími potížemi,jestli to není prašné..,nebo dopřát klučičím smraďochům...?
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Další

Zpět na Podestýlky