Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kočkolit

Používáte kočkolit?

Ano, v celé kleci
5
19%
Ano, jako náplň záchodku
8
30%
Ano, jako spodní vrstvu pod jinou podestýlku
2
7%
Ne, neosvědčil se
3
11%
Ne, nemám zkušenost
9
33%

Celkem hlasů : 27

Re: Podestýlka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 19 dub 2009 19:24

Otlaky? :shock: Mě to nepřijde moc tvrdé, to mi přijdou tvrdší ty dřevěný granule. :smi: Ale s tím vysušováním ťapinek je to možné. :roll:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Deppo » 19 dub 2009 20:11

Ano otlaky, respektíve - ich náznak. Ja netvrdím , že je to zo zverlitu ale objavilo sa to pri tejto podstieľke, tak som ju vymenil. :smi: Inak som bol vysoko spokojný, pokiaľ sa neobjavil tento problém.
Naposledy upravil Deppo dne 19 dub 2009 21:01, celkově upraveno 1
Deppo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Iko, Ró a dark Henry:)

Příspěvekod Haslerka » 19 dub 2009 20:53

Krysko, Zverlit jako všechny minerální kočkolity není vhodný pro trvalejší použití jako podestýlka. Opravdu strašně vysušuje a tím pádem dráždí a může zpusobit i otlaky. Jako podestýlka pro kočku, která třeba 5x denne vleze do zachudku je perfektni, ale pro potkany ne-e...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Re: Kočkolit

Příspěvekod nevi » 29 črc 2010 23:58

Neznáte někdo tohle stelivo? http://www.lb-minerals.cz/cz/produkty/5 ... 33-stelivo
Tváří se to ekologicky a zdraví nezávadně, takže by to možná byla dobrá spodní vrstva pod skart pro ta moje černobílá čuňata
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 30 črc 2010 07:50

nevi píše:Neznáte někdo tohle stelivo? http://www.lb-minerals.cz/cz/produkty/5 ... 33-stelivo
Tváří se to ekologicky a zdraví nezávadně, takže by to možná byla dobrá spodní vrstva pod skart pro ta moje černobílá čuňata

a v čem je jiné než normální minerální kočkolit? Imho je to uplně jedno, všechno to samé, ze stejného materiálu...jen ceny se liší. A z vlastní zkušenosti nedoporučuju hrudkující - což tohle je - protože hrudka pokud ji hned nevybereš se většinou po dalším počurání rozpatlá...lepší jsou nehrudkující steliva jako je třeba Senegal nebo Mici.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod nevi » 30 črc 2010 15:30

Mně se nehrudkující steliva přilepila ke kleci a udělala pěkné bahno :dozey:
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod PxNxDx » 30 črc 2010 20:29

já zas používám zásadně hrudkující, páč ho dávám, jak fretkám, tak myšpulím a nemůžu si stěžovat :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Haslerka » 05 srp 2010 12:19

Mno každopádně, at vyhovuje to a nebo to, není prostě třeba špekulovat, není to žádné extra stelivo. Je to stejné jako většina jiných, minerálních steliv :)
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod bája » 22 srp 2010 21:46

Já si třeba myslím, že není tak špatný. Pachy pohlcuje ideálně, třeba s hoblinama se to nedá srovnat :smi: . A k otlakům, či vysušování - nevím jak je to u ostatních, ale moje holky valnou většinu času trávily na patrech, tzn. na podestýlce trávily minimum času. Takže mi to přijde, že se to skoro dá srovnat i s tou kočkou, která na to šlápne tak 5x denně, jak tu někdo napsal(omlouvám se, teď nevím kdo)
Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. {Kurt Cobain}
bája
Růžovka
Růžovka
Potkani: Difík By Gutterboy, Hurvínek LMG Rattery, Gatsby LMG Rattery
Už nejsou:Tessinka a Katuška - zverimexandy

Příspěvekod nevi » 22 srp 2010 22:07

Používám to jen do záchodku nebo jako podklad pod jinou podestýlku. Přece jen to práší, a nechci to mít všude kolem klece.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Haslerka » 24 srp 2010 08:46

bája píše:Já si třeba myslím, že není tak špatný. Pachy pohlcuje ideálně, třeba s hoblinama se to nedá srovnat :smi: . A k otlakům, či vysušování - nevím jak je to u ostatních, ale moje holky valnou většinu času trávily na patrech, tzn. na podestýlce trávily minimum času. Takže mi to přijde, že se to skoro dá srovnat i s tou kočkou, která na to šlápne tak 5x denně, jak tu někdo napsal(omlouvám se, teď nevím kdo)

taky musíš rozlišovat jaké hobliny. Pokud jsi vyzkoušela jen klasicke obyč ze zverexu, tak se nedivím, ale ony jsou i mnohem lepší druhy hoblin, které pohlcují pachy výrazně lépe :)
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod bája » 24 srp 2010 22:15

Haslerka: já zkusila pár různých druhů a přítel měl i přímo z truhlářství a stejně, ten kočkolit mi vážně přijde "savější" :D ale rozhodně je to jen moje zkušenost a hobliny samozřejmě můžou být lepší ;)
Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. {Kurt Cobain}
bája
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 25 srp 2010 09:19

a zkoušelas hobliny pro koně? Velká balení? jak řékám, ty, co se v malem běžně prodávají jsou dost na nic. Koňské jsou o 100% lepší.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod bája » 25 srp 2010 15:36

tak ty nee, a jak velký pytel to je? přecejen srovnávat pytel podestýlky pod potkana a pod koně, to se skoro nedá :lol: a kolik tak ty hobliny stojí?
bája
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 25 srp 2010 16:36

Hobliny pro koně taky můžu jen doporučit, nejsou prašný a jsou výborný. :up: TearWohl dělají balík 20kg a 25kg a stojí okolo 400Kč, což je krásná cena na to kolik toho je. Ale na ten balík musí být místo. :lol:
http://www.exo-eko.cz/Hobliny-pro-hloda ... assic-20kg
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

PředchozíDalší

Zpět na Podestýlky