Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hobliny

Jakou máte zkušenost s hoblinami

Dobrou
50
61%
Špatnou
15
18%
Nemám zkušenost
17
21%

Celkem hlasů : 82

Re: Hobliny

Příspěvekod Sjů* » 05 pro 2009 14:42

Potřebovala bych poradit.. Objednala jsem z exo-eko Tier Wohl Super, na recenzi chovatelů a dalších lidí, ještě nepřišly, ale budou to první hobliny, které pod holky dám, tak uvidím, jak budou vyhovovat. Každopádně, nezná někdo stránku, kde by bylo napsaný, kde se dají koupit i "osobně"? Pokud u nich zůstanu, nechci pořád platit ještě za poštovné, zbytečně se to prodraží :(
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Příspěvekod Kometa » 05 pro 2009 15:49

Taky jsem teď koupila Tier Wohly super, prý ty Classic nejsou k sehnání. Moc z toho nadšená nejsem, na ty Classicy jsem si zvykla, ale tak třeba mě ty supery příjemně překvapí, i když vypadaj jak takový divný štěpky.

Kupuju je od Mlsnýho kocoura (Praha), protože je to pro mě nejblíž. Zdali se někde prodávaj u NJ to nevím, musíš pohledat.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Sharkie » 05 pro 2009 15:53

ja mam teraz doma nacaty balik tych super s enzymom a dost ma stvu.. nejak z nich moc kycham a celkovo mi nie su moc prijemne, oproti tym classic.. mysi sa tvaria tak nejak neutralne, takze ich dominam a budem zhanat zase tie classic, tie su take pekne velke ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Re: Květinářská hlína

Příspěvekod Kometa » 16 čer 2010 10:38

A jakou značku hoblin používáš? Napsala jsem konkrétní dva druhy a třeba si neumím představit, že by z Tierwohlů mělo něco nudli u nosu, jsou absolutně bezprašné.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod womi » 16 čer 2010 10:41

já teda nedám dopustit na tyhle: http://www.panmalina.cz/ . Hlínu bych potkanům nedala, nejen blátíčko by mi vadilo, ale představ si ty černé tlapky všude, kde holky běhaj. Hlína šppiní, hobliny ne :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kometa » 16 čer 2010 11:17

xxxwoman píše:já teda nedám dopustit na tyhle: http://www.panmalina.cz/ .

Máš porovnání s Tierwohly? Budu brzy potřebovat nový pytel a "malinovky" asi budou levnější, ale nechtěla bych ušetřit na úkor kvality.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 16 čer 2010 11:56

tier jsem nekupovala, ale viděla jsem je u kofoly, přijdou mi hodně podobné jako klasické lisované hobliny co se dají koupit všude. Takové mi vaděj, koupím je jen v nouzi. Malina je nemá lisované, pytel 150l stojí 60 kč a buď přivezou tři pytle a nebo se dá domluvit, že si jeden vyzvedneš někde v krči. A co se mi na nich strašně líbí je to, že to jsou velké kusy hoblin a voní dřevem :up:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod amalka_sneckova » 16 čer 2010 14:09

Mně na tieru vadí to, co říkal Kňákal, že jsou drobné a potkanům se zapichují do kůže, avšak stejně v porovnání kvalita - cena kupuju je. Ale odkaz od womí je zajímavý. Jsou bezprašné také,jo? A na jak dlouho ti ty tři pytle vydrží? Kupuješ i seno? Neměli potkýšky z toho někdy svrab? Asi se moc ptám a ještě ke všemu OT :sorry:
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje holčičky:
Hermiona
ČERTIČKY:
Marlenka, Madlenka, Májinka, Heddwyn
PYŽAMÁCI:
Cácorka od Craftyrat, Hopsinka od Craftyrat
HARPYJE:
Lalita, Laleh, Jasmine Ella, Kelsie Lili
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Za DUHOVÝM MOSTEM v našich srdcích už stále:
Cipísek von Zveráč * 20.8.2009 + 29.6.2010
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka
http://charmingrats.webnode.cz
Chovatelská stanice: Charmingrats

Příspěvekod Kometa » 16 čer 2010 15:24

Já jsem žádné zapichování nezpozorovala. Vyzkoušela jsem jak Tierwohl klasik tak super. Teď nevím, jaké je jaké, jedno jsou "obyčejné" slisované hobliny, druhé spíš takové třísky, ale nejsou ostré, jen tvrdší, a ty slisované nejsou. Ty "třísky" ráda dávám do nižší klece, že méně lítaj, ty nadýchanější do vyššího dna.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 16 čer 2010 15:52

prosím moderátory, jestli by diskuzi o hoblinách mohli přesunout na správné téma :oops:
Tvé přání bylo mi rozkazem :smi: ;) - vranitko

co se týče těch drobnejch hoblin, stačí si pročíst mojí tému - Buck měl zapíchnutou hoblinu, právě z těch lisovaných hoblin :x Seno nekupuju od maliny, ale kamarádka si ho bere pro morče a strašně si ho chválí, já seno do klece potkanům nedávám. Co se týče svrabu, tak to těžko říct, sem tam se svrab objeví, ale taky tomu třeba předchází procházka venku a nebo čajovna, ale zase se mi nikdy nestalo, že by měl komplet chov svrab, vždycky se to drželo jen v jedné kleci. Bezprašné hobliny rozhodně jsou, já si je fakt nemůžu vynachválit. On malina ten prach a piliny používá na výrobu pelet, takže tady se vlastně objevuje tak max. zbytkov= množství. No a protože mám klece s velkým půdorysem a maý počet potkanů v nich, tak čistím tak jednou za 3 týdny (ne, fakt mi to doma po potkanech nesmrdí a fakt to nemaj zesr.), tak mi jeden pytel při sedmi klecích vydrží určitě dva měsíce. Ale při častějším měnění bych to tpila tak na měsíc jeden pytel. Mimochodem si tyhle hobliny kupuje i celkem dost chovatelů želv :smi:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 10 zář 2010 15:43

Myslíte, že by tierwohly nebo pan malina byly vhodný pro alergika?
Přemýšlím nad nějakou podestýlkou, co bych kupovala všem a nezrujnovalo by mě to. Takhle kupuju kočkolit do záchodů, hobliny pro dvě klece a kukuřičnou drť/asan/skart pro klec alergika což dá cca 400Kč na měsíc, takže by se mi to vyplatilo. Drťka nepohltí pachy, asan je na celou klec drahej a skart smrdí za den jak po tejdnu. Vždycky jsem byla nejvíc spokojená s tierwohlama, ty byly v pohodě i do záchoda, ale nejsem si 100% jistá, jestli by to Ronovi nevadilo. Kdyby tak dělali menší balení. :roll:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod PxNxDx » 13 říj 2010 20:12

Tak jsme poprvé koupila holkám hobliny (nějakým zvláštním způsobem mám k nim avezi, protože mám pocit, že jsou zbytečně drahé, ve zverimexu většinou plné prachu a věčně mi je bude někdo vyklápět z klece) ale ta prvotní vůně dřeva mi nedala spát a místo Asanu jsme koupila nějaké CHIPSI classic :smi:
Hned jak budu čistit klec tak je tam šoupnu a uvidíme, jak to dopadne
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Sjů* » 13 říj 2010 20:18

Vasil, ony jsou prý ty chipsi hobliny to samé, jako tierky, jen v menším.. Taky je i Classic a Super, i značka by měla být stejná, pokud se nepletu..
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 13 říj 2010 20:21

Mě na králíkách poradili Bedmaxy, jsou to nějaký veliký hoblinky, bezprašný a přímo pro alergiky. Ale nemůžu je sehnat, nikde nejsou dostupný a když tak někde až z Děčína. :wallb:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Haslerka » 14 říj 2010 10:26

zkus obchod.kralici.cz, tam je mají :)

a jinak jsou fakt dobré, kupuju je přímo od dovozce kousek za prahou
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

PředchozíDalší

Zpět na Podestýlky