Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Stelivo pro alergiky

Stelivo pro alergiky

Příspěvekod KatyQ » 31 říj 2005 14:20

Chtěla bych se zeptat lidí, kteří mají potkánky alergické na hobliny, jaké mají zkušenosti s jinými druhy podestýlky. Na kukuřičná vřetena prý alergie nejsou. Jak je to s těmi válečky? To by byl asi problém, když se mokré rozpadnou na piliny ...
KatyQ
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip, Ermíska (Erma of Navel), Šedivka (Bamari Lilis dearest), Fanynka (Fa-nee Nee of Navel), Iriska (Irisa of Gremleens)

offtopic z podestýlekm

Příspěvekod KatyQ » 07 úno 2006 11:56

Chip pořád pšíkal a veterinář mi řekl, že to bude alergie. Tak jsem přešla z hoblin na kukuřičná vřetena a je po pšíkání. Ono je v hoblinách fakt spousta prachu, i když je na obalu napsáno "bezprašné hobliny" :lol: .
KatyQ
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip, Ermíska (Erma of Navel), Šedivka (Bamari Lilis dearest), Fanynka (Fa-nee Nee of Navel), Iriska (Irisa of Gremleens)

Alergie na podestýlku

Příspěvekod Danny » 24 bře 2006 09:44

Potkan psika a drbe se.. v kozisku muze mit stroupky. Pokud se neco takoveho u potkana objevi, tak je nejlepsi vymenit podestylku a prohlidnout kozisek.. bud je to alergie nebo paraziti :-).
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Helinka » 17 dub 2006 15:53

Jestli pcika a drbe se tak to zkuste vazne vymenit, mohlo by to pomoct.
Jinak Cesmina kdyz jeste mela domecek bez dna tak taky vzdycky vyhrabala tu podestylku a lezela na tom plastu, taky to nechapu, vsichni rikaji jak si delaji jejich mysaci pelisek, ale Ces nechce vubec nic.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 22 dub 2006 10:30

moji potkanci,kdyz meli hobliny tak psikali a drbali se,ale po tom co jsem jim koupila kukuricny vretena nepsikaj a ani se nedrbaj.seno jim nekdy taky davam.oni si z toho pak stavej hnizda :)
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

stelivo pro alergiky

Příspěvekod seekorka » 11 zář 2006 14:06

Se omlouvám jestli to tu už někde je..ale asi sem slepá a nikde sem se nevšimla ...
nemá tu někdo zkušenosti s tímhle stelivem: http://www.happyanimals.cz/steliva-nehr ... -smell-15l

Rozí zacala na kukurici pcikat .... tak sme dali seno ..holky sou ok ..ale ja mam frnak cervenej jak kdybych byla denne v lihu ..nejak mi to nedela dobre na alergie ..doufala sem ze to polevilo :(

takove ty podestylky s vuni citronu taky nesnesu sem na to alergicka ...
seno krasne voni ale slzi mi oci a tak ... alergici to urco znaj ... citrony nesnesu vubec. Nepotrebuju hrudkujiciho nic ..stejne to bejva prasny ..a to nesnesou holky ...tohle me zaujalo ze to udajne nema smrdet - ale budu li uprimna..napsat si tam muzou cokoli -posledni stelivo pod kukurici sme meli s vuni louky a ja myslela ze spis kolem louky prosla lehka dama tezce postrikana nejakou vonavkou.

Esli nekomu funguje neco silikonoveho (ne prsa .) sim vas) tak mi dejte vedet ...
Že jsem nebyla kluk, Rozinka a Alice ( Piškot a Elvíra také ) jsou jak na setrvačník, měla bych z toho větší potěšení :-)
seekorka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Phoebe » 11 zář 2006 15:43

Nezkoušela jsi takový ty dřevěný válečky?
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod seekorka » 11 zář 2006 19:54

dreveny valecky jsme zatim nezkouseli ... nevim ..od pohledu mi pijde ze se na tom musi blbe tapat ..mas dobrou zkusenost?
Že jsem nebyla kluk, Rozinka a Alice ( Piškot a Elvíra také ) jsou jak na setrvačník, měla bych z toho větší potěšení :-)
seekorka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Phoebe » 11 zář 2006 20:00

Právě že je teď nemůžu sehnat, vím, že několik lidí, tuším alergiků, si tu libovalo, že jsou dobrý... mně to napadlo v podstatě jako poslední zbývající řešení pro tebe a tvoje potkynky :?
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Tara » 18 zář 2006 15:15

ja bohzel mam kluky-musim mit jen na hadru
Marf ma vzdy hrozne porfyrinu na ocickach-ze skoro nevidi kdyz maji neco jineho
nepomohlo nic..ani kukuricni vretena..nic :roll:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod GEBAR » 20 zář 2006 14:23

Můj Filip kýchal z hoblin a když jsem mu dal kukuřičné vřetena tak přestal... :P
GEBAR
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 20 zář 2006 18:19

no fidiš :) někdy je to lehký..btw já z hoblin taky kýchám :D
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Re: Podestýlka

Příspěvekod Nelliss » 11 lis 2007 20:55

Přesunuto z Podestýlek - nevi

Velve ale tak sama říkáš že z too pčiká..tak proč jí ty piliny necháváš?? Očividně z ní má alergii .. :) To si raději připlatím a koupím jinou a vím že udělám něco dobrého pro svého potkana .. moji kluci z pilin taky pšikali tak jsme přešli na kuku.drť a je to :) :loveit: :smi:
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Re: Stelivo pro alergiky

Příspěvekod nevi » 03 pro 2008 12:53

Tak já teda kašlala i s kukuřičné drti a dřevěných válečků a potkani taky... vyřešil to až Asan, ale časem jsem ho vyměnila na skartované noviny. Když je z té skartovačky vyberu, zůstane prach ze skartování na dně a ten pak sypu do koše - a je klid!
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Stelivo pro alergiky

Příspěvekod Eve » 28 pro 2008 14:24

Ahoj, Asan je fakt super, můžu jen doporučit. Sice je trochu dražší...no...ale co:-) Potkani se v něm rádi válejí, myslím, že zvlášť teď v zimě je pro ně i hřejivější, než kukuřice.
Eve
Růžovka
Růžovka
Potkani: Fidel & Ernesto

Další

Zpět na Podestýlky