Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kukuřičná vřetena

Používáte kukuřiční vřetena?

Ano, hrubá
10
29%
Ano, jemná
6
17%
Ne, neosvědčila se
6
17%
Nemám zkušenost
13
37%

Celkem hlasů : 35

Re: Kukuřičná vřetena

Příspěvekod Kukla » 02 lis 2011 13:33

Svrab mi kdysi holky chytly z něčeho úplně jinýho, ale co mě momentálně hodně odrazuje od kukuřičný drtě jsou ti červi v ní :grc: V minulým balení něco bylo, nasadila jsem si tím zavíječe do bytu, ve kterým předtím nebyli :( Teď jsem koupila nový balení a v tom byly úplný pavučinový cucky a červů jk naseto :grc: :grc: Několik dospělejch se taky rozlítlo po bytě... Skoro to vidím na reklamaci, akorátže nemám od toho účtenku... Ale hlavně mi vadí, že člověk nikdy neví, jak to bude vevnitř vypadat.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod dpos01 » 02 lis 2011 14:49

Jj .Naprosto souhlasím včude moli . Mamka znich uplne šílela. A ty červi :grc: :angry2: :-x no nemám slov
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Příspěvekod DraXitko » 13 dub 2013 11:44

Kupujem taky tu hrubou v Hornbachu (Praha - Řepy). Akorát mi poslední dobou přijde víc prašná. Já prskám, chumtalky taky a navíc těm citlivějším se dělají porfirinové "ospalky" kolem očí. Nic velkého, ale evidentně mají podrážděná očíčka. Myslím, že to bude z té kukuřice, protože se to objevilo u několika holek bez ohledu na klec, stáří apod. Jediný společný faktor je opravdu ta podestýlka. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Nevím jestli jsem měla jen smůlu na nějaký balík z dolní části palety, takže byl nadrcený víc než je zdrávo nebo se prostě ta podestýlka tak zhoršila.
Jinak jak tu výše bylo to s těmi moly, tak ty jsem přivezla právě z Hornbachu ve žrádle pro potkany. Létalo to z takových těch oranžovo zelených kukuřičných křupek, co tam mají na váhu.
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod bugynkaa » 24 čer 2013 12:08

ahoj holky, davam potkankum kukuricnou podestilku obcas s necim promichanou... KAZDOPADNE jsem nedavno na prckovi objevila nejakou potvoru a ted, pri cisteni klece, zjistuji, ze pytel je plnej nejakejch pavucinek, coz jak znamo znamena vzdy broucky. Jsem klidna, protoze dost pravdepodobne ta breberka na potkanovi byla z podestylky, na druhou stranu mam 20l pytel podestylky s nejakejma potvorama, nevite, co s tim? Nechce se mi to vyhazovat, pac to bylo docela drahy, ale zaroven nechci, aby mysicky neco chytily. Co delate, kdyz tohle objevite?
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Příspěvekod Vell » 24 čer 2013 12:09

šoupnout na dva dny do mrazáku ;)
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod bugynkaa » 24 čer 2013 12:17

Vell píše:šoupnout na dva dny do mrazáku ;)

děkuji! budu to muset udelat postupne, protoze mame mrazak plny zmrzky, ale DEKUJI :loveit:
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 24 čer 2013 14:07

pozvat všechny s fora na znrszku a máš to :roflcry: jo postupně to děláme všichni tak jenom tu dávku co je aktuální
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nets » 28 čer 2013 22:08

100% se to musí zamrazit a s tou zmrzlinou se to v mrazáku nesnese. Takže jsem pro pozvání fora na zmrzku :roflcry: :roflcry:

OK, zkusím být chvilku vážný: u nás se bydlelo na kokuřici cca 2,5roku...první hřebíček do rakve byl svrab, kterým si prošli všechny holky, ale tam se nedá 100% říct, že to bylo z ní...i když je to vysoce pravděpodobné. Další hřebík byl "hýbající se pytel"...trochu přeháním, ale kromě pavučin tam byli i broučci :D:D No a poslední kapka bylo, že po zkoušce jiné podestýlky holky přestali mít "opatlané" oči.

Přešli jsme na "bukovou drť" - Chipsi Extra XXL - zatím jsme nenašli významné mínusy...
Kód: Vybrat vše
Installing Chumtalky_3_0_noarch.rpm
[1/6] Osí.......OK
[2/6] Ofí......./dev/rainbow_bridge
[3/6] Ciri....../dev/rainbow_bridge
[4/6] Marge.....OK
[5/6] Gola......OK
[6/6] Imbusína..OK
nets
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky: Ofí, Osí, Elis, Ciri, Marge

--------------------------
Za duhovým mostem : Negí (Ella Negra), Joy (Joy Ta druhá), Vari (Varadera), Šedi, MicroNegí

Příspěvekod bugynkaa » 29 čer 2013 15:11

buková drť? no také to asi příště zkusím. Ještě jsem na jedné výstavě viděla, že měli podestýlku z něčeho bílého, trochu to vypadalo jako polystyren a prý je to proti zápachu. Ohledně podestýlky jsem toto fórum ještě úplně neprojela, ale určitě příště vyberu nějakou nejméně rizikovou na breberky, svrab a podobně :-D

jeden známý je truhlář a prodává piliny, co na to říkáte, máte zkušenost?
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod PxNxDx » 30 čer 2013 14:16

ten "bílý polyster" byl asi pravděpodobně asan.
Obrázek

jinak piliny bych určitě nedávala. Jsou moc jemné a prašné. Potkanům dráždí dýchací cesty a oči. Pokud něco od truhláře, tak hobliny, ale je otázka v jaké čistotě a kvalitě Ti je může zajistit ;)
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Kimik » 30 čer 2013 14:20

Kupuju potkanům hobliny a bohužel, svrab máme každou chvíli. Ostatní hlodavci mají kukuřičnou podestýlku a žádné parazity ani nic podobného nikdy neměli.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod bugynkaa » 30 čer 2013 22:24

PxNxDx píše:ten "bílý polyster" byl asi pravděpodobně asan.
Obrázek

jinak piliny bych určitě nedávala. Jsou moc jemné a prašné. Potkanům dráždí dýchací cesty a oči. Pokud něco od truhláře, tak hobliny, ale je otázka v jaké čistotě a kvalitě Ti je může zajistit ;)

ooo to bude ono, dekuji! No, misto te prolezle kukuricne ted maji ty piliny (balene z obchodu) a kupodivu mi prestaly holky kychat. Budu se jeste hodne rozmyslet, co koupit, aby to pro ne bylo idealni a zaroven aby byla co nejmensi sance z toho neco chytit. Kdyz si pak predstavim ty penize za veterinare, tak si radsi priplatim ted za neco lepsiho. Pokud teda neco najdu :up:
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Elerían » 25 říj 2013 15:14

Ja som mala už pár ráz jemné kukuričné vretená od Avicentry a žiadna chrobač v nich nebola. ;-) Inak je na nich super hlavne to, že vôbec neprášia, pohlcujú dobre pachy aj vlhkosť, takže človek toho toľko neminie, aj keď je to dosť drahé...
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Sára » 01 led 2014 13:57

Někde jsem četla že než podestýlku potkanům vyměníte je dobré jí dát na den do mrazáku. Je to nejúčinnější způsob jak se zbavit případných parazitů. Je to dokonce účinnější než jí upét:)
Když se mi v noci zdá, že umím lítat, tak nebudu hned ráno skákat z okna, abych to vyzkoušela.
Sára
Růžovka
Růžovka
Potkani: Čita

Předchozí

Zpět na Podestýlky