Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kukuřičná vřetena

Používáte kukuřiční vřetena?

Ano, hrubá
10
29%
Ano, jemná
6
17%
Ne, neosvědčila se
6
17%
Nemám zkušenost
13
37%

Celkem hlasů : 35

Re: Podestýlka

Příspěvekod MakiDuzi » 25 zář 2007 20:04

No já používám kukuřičnou drť a hobliny. Jak pro potkánka, tak pro morče (akorát bez těch hoblin). Ale teď jsem měnila podestýlku morčeti a zakoukám se do ní a v té kukuřičné drti si to normálka trádovala zelená housenka.
No, asi změním a zkusím potkánkovi místo drti dát třeba ten nějaký dobrý kočkolit, protože každé zvíře, co mělo tu kukuřičnou drť tak se prostě začlo drbat a chytlo nějakého parazita, takže změním podestýlku! Potřebuju vyzkoušet, co bude nejlepší! ;) Tak se mějte Pa
Aloha na hawaji :)

Obrázek
MakiDuzi
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 26 zář 2007 08:48

mol potravinový se Ti domů zanese velice rychle i z obchodu. Jediná obrana je, dávat sypké materiály a jiné oblíbené molí pochoutky do nádobek, ne do sáčků. A pravda občas nšjaká ten molík, nebo jeho malinká červíček obohatí potkaní jídelníček :lol:
Molí pochoutky Piškoty a všechno podobné, mouka a všechno sypké I paprika třeba, a všechny oříkové druhy, tam jsou nejšťastnější. Můžou si dělat třeba v mandlích krásné chodbičky :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 08 říj 2007 17:25

Je možné aby potkani z kukuřice kýchali?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Cirien Brisse » 08 říj 2007 18:56

nevi píše:Je možné aby potkani z kukuřice kýchali?

Myslím, že možné to je. I v oné kukuřici je spousta prachu a drobných částeček z oné drti, zkus podestýlku, ještě než ji dáš do klece raději prosít přes síto, určitě to prach omezí. Nebo pak velmi doporučuji Jonáš- Granum, vlemi se mi ty válečky osvědčily.

Z kukuřičné drti jsme pravděpodobně měli svrab, pokud sjem to nepřenesla já od potkánka ze zverimexu :roll: :wallb:
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Móňa » 20 říj 2007 12:32

Chci se zeptat, jestli vám myšáci žerou kukuřičnou podestýlku? Moji jo.. (mam s vůní citronu) Ale vadit by to nemělo ne.. :shock:
Móňa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bráškové z ChS LMG Rattery: Max - mink spotted varieberk, a Coudy - černý spotted variegated. Narodili se 22.6.07

Příspěvekod jani » 16 kvě 2008 18:05

:roll: jsem si myslela že zrovna ta kukuřice je dobrá...fakt to slyšim poprvé že by z toho byl svrab :whistle: no už přemýšlým o Asanu...
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod jani » 09 srp 2008 16:07

Kukuřici už nikdy ! S tim svrabem je to pravda....z ničeho jiného sme to dostat asi nemohly....
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod jani » 26 srp 2008 21:50

Já taky ne, ale zní to zajímavě. Já teď urgentně hledám dobrou podestýlku, protože po svrabové vlně z kukuřice nevím co by. Zatím tam mám hromadu novin, což není tak hrozné ale vždy jsem měla noviny + podestýlka.

No, kukuřici jsem vždy kupovala od SONNELAND, to jsme nikdy nic nechytly. Pak jsem jednou koupila jinou z Hornbachu a už to bylo. Myslíte, že by mělo cenu vrátit se k té původní ? Nebo jste z ní už něco chytili ?
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

kukuřičná drť???

Příspěvekod Easinka a Martinka » 05 zář 2008 15:31

Je vhodná pro potkánky kukuřičná drť ??? nebo co použít jako podestýlku????
Easinka a Martinka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Easy of Bangala

Re: kukuřičná drť???

Příspěvekod Filanda » 12 zář 2008 09:08

Easinka a Martinka píše:Je vhodná pro potkánky kukuřičná drť ??? nebo co použít jako podestýlku????

Já zkoušela kukuřičný vřetena a moc mi to nevyhovovalo. Přislo mi, že samo o sobe je to divne cejtit tou kukuricí a naše Mimina nějak natahuje do kožisku rychle vsechny pachy (nevim jeslti to muze byt srsti, nekde jsem tu cetla ze double rex míva mene kvalitni strst), takze i v cerstve vycistene podestylce byla nacichla tim divnym zapachem kukurice.
Zkusela jsem ted tohle a vyhovovalo mi to:
http://www.ctyrinohy.cz/chipsi-granulat-59

jen bohuzel neznam v Praze kram kde to prodavaji a prez eshop se mi to donekonecna objednavat nechce(taky kuli postovnemu ono objednat naraz treba 5 baliku by byl asi moc velky a tezky balik pro postu a bohuzel nejsem ridic abych si to nejak rozumne vyzvedla), takze ted mam balik hoblin.
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod dredata_zizalka » 19 zář 2008 14:51

Já používám kukuřičnou drť, holkám podle všeho vyhovuje. Používám tedy tu hrubší, ač jsem někde četla, že je lepší ta jemnější. Mohla bych sice používat domácí hobliny, ale preferuju kukuřici. Někomu hold nevoní. Mě jo :D
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod cicinta » 08 říj 2008 12:24

Já používám jedině kukuřičnou drť..ten pach mi nevadí a ani potkanka tím nesmrdí...
cicinta
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkanka Posera (*duben 2007 +16.září 2008)
potkanka Jája (*září 2008)

Příspěvekod dredata_zizalka » 10 říj 2008 08:07

Při nakupování kukuřice dejte pozor. Pytlík by měl mít vakum. Já si nechávám kupovat ve velkoskladu a jednou jsme obdržela takový pytel s dírkama (prožrané dírky) a pak mi po stěnách lezli mouční červící (ty co z nich jsou pak molové). Podle mě z toho nic zásadního chytnout nemůžou, když se tímhle i krmí...(opravte mě, pokud se mejlím).

Nicméně i tak je dobrý si dát pozor, zda pytel není poškozený (pak přes ty ďury běží kryska s nemocí...)
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 10 říj 2008 12:51

kukuřičnou drtí se nekrmí, jsou to ty nestravitelne zbytky po vyloupani zrn.
Nicméně svrab může potkánek chytit jak z podestylky tak z krmení, pokud k němu měli přístup třeba divocí hlodavci.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Mates :) » 12 lis 2008 18:52

Používám jenom kukuřičnou drť jemnou a jsem sní naprosto spokojená, nejsou skoro vůbec cítit, jen ten borčus kolem klece když tam lítají :lol:
Mates :)
Růžovka
Růžovka
Potkani: Easy
Anťulík

PředchozíDalší

Zpět na Podestýlky