Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kukuřičná vřetena

Používáte kukuřiční vřetena?

Ano, hrubá
10
29%
Ano, jemná
6
17%
Ne, neosvědčila se
6
17%
Nemám zkušenost
13
37%

Celkem hlasů : 35

Kukuřičná vřetena

Příspěvekod wednesday » 14 kvě 2005 08:18

Přesunuto z Podestýlek - nevi

taky dávám kukuřičnou podestýlku-napřed vrstvu s hrubou drtí, na to jemnou drť. pod to všechno ješte rozložím kupu novin. jednu klec mají 4 kluci, ale ti jsou skoro stále puštění po pokoji, 2. klec obývají 3 holčiny, ty pouštím jen omezeně. uklízím jim tak jednou za dva dny, celková výměna podestýlky, pořádné čistění klece jednou za týden, max. tak 10 dní. :bash:
wednesday
Růžovka
Růžovka

Kukuřičná vřetena

Příspěvekod Nelliss » 24 zář 2005 11:33

chci se zeptat je pro potkany vhodnejsi jemna a nebo ta hruba kukuricna drt?a jakej je v tom vlastne rozdil?diky
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Bethan » 24 zář 2005 12:25

je to jenom v hrubosti - hrubsi ma velikost asi jako pul kousku popcornu ;) ta mensi asi jako ctvrtina...ta mensi min tlaci do tlapek, jinak je to asi fuk
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Nelliss » 24 zář 2005 12:49

Bethan píše:je to jenom v hrubosti - hrubsi ma velikost asi jako pul kousku popcornu ;) ta mensi asi jako ctvrtina...ta mensi min tlaci do tlapek, jinak je to asi fuk

nekde sem cetla ze potkanci maj citlive pacicky dit to pro ne urcite neni dvakrat prijemny..
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Bethan » 24 zář 2005 13:23

ta jemna je fakt docela jemna :)) a stejne ji maj jen ve spodnim patre, kam curaj a vetsinu dne travi bud va hamaku, na patrech nebo mimo klec..
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Jonáš

Příspěvekod Bebecha » 28 zář 2005 12:08

Do klece s misdou s vysokými okraji nebo do akvárka je jsou nejlepší řezaná kukuřičná vřetena (jako doporučuje skoro každý), ale když máte jako já klec skříňovou a podestýlku jen v mělkých miskách (nebo klec s nízkým dnem) - pak je kukuřice všude kolem, protože je lehká a potkani hrozně rádi hrabou a rejdí... takže pro tyto případy doporučuji lisované dřevěné válečky - výrobců bude asi víc, ale u nás v Opavě vyrábí fa. Granum podestýlku "Jonáš" (asi bude k dostání po celé rep.) stojí cca tolik co kukuřice - tedy necelých 80 Kč. Jsou to hranulím podobné válečky ze slisovaných pilin. Když se namočí, tak se rozpadnou na piliny, a ty propadnou na dno, takže na povrchu je to pořád suché... navíc se dá podesýlka vzít - prosít přes sítko a tak zlikvidovat to "použité" - a suché válečky použít znova (bobky nepřesijete, ale podestýlka je vysuší a ony nesmrdí). Mám doma 5 potkanů a tato podestýlka mi vydrží cca 6-8 týdnů, přičemž jednou týdně ji vyměním úplně a cca každý . den prosiju ty rozpadlé a přisipu nové... Vállečky jsou navíc "těžké" a potkani je tak snadno nevyhrabou... a nepráší!
Když chce člověk zabít tygra, říká tomu sport. Když chce tygr zabít jeho, říká tomu projev zuřivosti.
Bebecha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoebe » 24 bře 2006 12:23

Je lepsi jemna nebo hruba kukurice? Ja mam jemnou, prislo mi, ze by z hruby mohl mit otlacene packy.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Jingles » 24 bře 2006 12:26

Teda, tuhle kukuřičnou podestýlku jsem vzdala, jelikož mi ji potkanky začaly vzteky vyhazovat ven z klece. Cítily totiž žrádlo a nedokázaly pochopit, proč to tak voní a nedá se to žrát :roll:
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

Příspěvekod Danny » 24 bře 2006 12:49

ja jsem driv kupovala tu hrubou, ale ted jiz jen tu jemnou... je pro ne urcite pohodlnejsi :)
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Karin » 06 kvě 2006 15:29

No ja radši davam hrubou kukuřici- kluvi sou hrozný alergici...ale maji pod tim karton a na kukuřici papirove kuchynske utěrky a natrhane čtvrtky a stejně sou v patře nebo hamaku tak myslim že jim to moc nevadi..sice pry mji hodně citlive tlapky ale když je tam pry karton tak jim to rozhodně neškodí. Do roho dava kočkolit do misky ale stejně to občas roztahaj- bud mikeš nebo cat´s best nebo jak se to jmenuje- každopadně to vydrži hodně dlouho a kukuřici kupuji za 61
Karin
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod darjaQ » 01 srp 2006 13:39

Chtela sem se zeptat nedavno sem na doporuceni koupila rockyskovi ty kukuricny vretena jako podestylku (do ty doby byl v pilinach ale tam pšikal) jenze se mi stava ze ho musim menit castejc i kdyz to nema zadelany protoze se mi na tech vretenech dela plisen, treba pod miskou s vodou, asi jak to ulejva, ale to by snad nemelo ne?je to spatnou varkou?
darjaQ
Růžovka
Růžovka

Re: Podestýlka

Příspěvekod Móňa » 01 srp 2007 20:03

Chtěla bych se vás zeptat, jestli někdo nevíte co je tohle za potvoru, co mi osidluje kukuřičnou drť. Prokousali mi pytel, tak sem to dala do igelitky. Neměli ste to taky? Jak se toho zbavit? Snažim se to, ač nerada, vyvraždit, ale pořád se objevujou další..
Díky :up:
Obrázek
Shot with Canon PowerShot A510 at 2007-08-01
Móňa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bráškové z ChS LMG Rattery: Max - mink spotted varieberk, a Coudy - černý spotted variegated. Narodili se 22.6.07

Příspěvekod Haslerka » 02 srp 2007 08:40

Móňa píše:Chtěla bych se vás zeptat, jestli někdo nevíte co je tohle za potvoru, co mi osidluje kukuřičnou drť. Prokousali mi pytel, tak sem to dala do igelitky. Neměli ste to taky? Jak se toho zbavit? Snažim se to, ač nerada, vyvraždit, ale pořád se objevujou další..
Díky :up:
Obrázek
Shot with Canon PowerShot A510 at 2007-08-01

jooo to je mol:)
Akorat ne ten šatní ale ten co napadá potraviny...kukurice je toho vzdycky plna..
tak si dej pozor, leze to do potravin, nám tio treba sezralo pytel susenejch hub....
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Móňa » 02 srp 2007 12:57

jooo to je mol:)
Akorat ne ten šatní ale ten co napadá potraviny...kukurice je toho vzdycky plna..
tak si dej pozor, leze to do potravin, nám tio treba sezralo pytel susenejch hub....

Aha, tak díky, sem o něco chytřejší :) No ale nevim jak se toho zbavit, dát klukum jinou podestýlku se mi nechce..
Móňa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bráškové z ChS LMG Rattery: Max - mink spotted varieberk, a Coudy - černý spotted variegated. Narodili se 22.6.07

Příspěvekod myjka » 02 srp 2007 13:20

prckovia si na moliach pochutia :P
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Další

Zpět na Podestýlky