Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dřevěné podestýlky

Dřevěné podestýlky

Příspěvekod Johny » 02 čer 2005 16:50

Granum Jonáš, přírodní hygienická podestýlka dřevěná, 10 l

Cena: 85 Kč
Popis zboží: Jedinečná podestýlka, vyrobená z měkkého dřeva, vhodná nejen pro kočky, ale i pro exotické ptáky, králíky, morčata, křečky, myši, želvy, případně i další zvířata, která se nechovají ve vlhčeném prostředí. Je vyrobena z dřevní hmoty bez chemických přísad - plně odbouratelná - šetrná k životnímu prostředí. Dřevní hmota je při výrobě lisována za vysokého tlaku a teploty, čímž je zbavena všech choroboplodných zárodků. Je vysoce savá, bezprašná, váže na sebe pachy. Plně vyhovuje vysokým nárokům moderního chovu zvířat.

http://happy-animals.eobchod.com/produc ... 2.80.90.99
Naposledy upravil Johny dne 07 lis 2005 20:36, celkově upraveno 1
Obrázek
Johny
VIP
VIP
Potkani: ...son muertos...:(

Jonáš

Příspěvekod VeronikaL. » 15 čer 2005 08:33

Nechci nějak kazit radost, a nevím, jestli je to totéž, ale pokud se jedná o kočkolit Jonáš (a není ho víc druhů), dočetla jsem se na konferenci chovatelů osmáků degu, že dva osmáci náhle uhynuli, a příčinou byla pravděpodobně otrava z kočkolitu Jonáš.
Takže já bych si ho nepořizovala.
(Ale možná plaším a "jonášů" je víc).

Jinak nějakou podestýlku z dřevěných špalíčků jsme měli, dávali jsme ji osmákům (v té době jsme Vilibalda ještě neměli), a byli jsme spokojení, možná to nakonec byla i ta samá. Stála kolem 80 Kč a byla to značka Grannum. Ale vím, že jsme ji pak sháněli - neúspěšně, takže ji asi nemají všude.
Máme doma dva kokršpaněly, kocoura, dvě činčily, tři osmáky a potkany Vilibalda a Nunu.
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Re: Jonáš

Příspěvekod Johny » 15 čer 2005 13:20

VeronikaL. píše:Nechci nějak kazit radost, a nevím, jestli je to totéž, ale pokud se jedná o kočkolit Jonáš (a není ho víc druhů), dočetla jsem se na konferenci chovatelů osmáků degu, že dva osmáci náhle uhynuli, a příčinou byla pravděpodobně otrava z kočkolitu Jonáš.
Takže já bych si ho nepořizovala.
(Ale možná plaším a "jonášů" je víc).

Jinak nějakou podestýlku z dřevěných špalíčků jsme měli, dávali jsme ji osmákům (v té době jsme Vilibalda ještě neměli), a byli jsme spokojení, možná to nakonec byla i ta samá. Stála kolem 80 Kč a byla to značka Grannum. Ale vím, že jsme ji pak sháněli - neúspěšně, takže ji asi nemají všude.

No já s tím mam dobré skušenosti u morčat i potkanů
:arrow:
Obrázek
Johny
VIP
VIP
Potkani: ...son muertos...:(

Příspěvekod Bethan » 17 zář 2005 00:02

Tohle neni kockolit, ale takovy ty lisovany dreveny valecky, prej s tim u potkanu nejsou problemy a obcas to i ochutnaj a vse ok ;)
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

drevena podestylka

Příspěvekod atti » 19 zář 2005 20:46

Mela jsem jeden cas tento typ podestylky, zviratum v zadnem pripade neublizila, ale nehodnotim ji jako nejlepsi. Ma spatnou savost pachu a prijde mi "neutulna", po styku s vodou se rozpadne na drobne piliny.
Doporucila bych spis kukuricna vretena, mozna udelaji vetsi neporadek jak je potkani vyhazuji z klece, ale i tomuto se da castecne zabranit zvysenim okraju. Vretena temer nezapachaji a financne me vyjdou stejne jako hobliny ktere navic hodne saji pachy a jsou prasnejsi.
attilien
potkan.jinak.cz
attilien@gmail.com
atti
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 07 lis 2005 20:16

jo spalicky se prodavaj od nekolika znacek ale zrovna Jonas je z nich nejhorsi-ma nejvetsi spalicky a tim padem nejmin vydrzi..pokud muzu doporucit tak the best jsou spalicky Cat´s best :) jsou maly,skvele sajou pachy a vazou moč..prodavaj se i v 40l baleni..jediny co je blby ze jsou drazsi zhruba 90kc/10l(40l stoji 336kc na happy animals)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Cat's Best

Příspěvekod Zuza » 01 lis 2007 21:06

Já koupila ten cats best a pohoda, saje to líp, pohlcuje to líp, nedělá to takovej bordel a konečně se na kluky něco nelepí, takže až na to, že je to "hlučná" podestýlka, když v tom lítaj, tak je to super, až spotřebujem, koupíme Asan, jinak pls o zkušenosti, rex a fuzz sou fakt jak suchej zip, nelepí se to potkyšum na kožich když je to tak lehký? :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: Podestýlka

Příspěvekod Nelliss » 12 led 2008 13:21

Mě vadí u těch válečků.že když je potkánci pocvrkaj rozpadnou se... a pak je na dně takový "bláto" :|
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod nevi » 12 led 2008 13:30

Mně nějaké dřevěné válečky zbyly na koleji z léta a až je dopotřebuji, tak nové kupovat nebudu. Kýchám z toho. Potkani asi taky.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Veve » 28 led 2008 20:50

tak já u našich vyzkoušela dřevěný válečky Jonáš
oproti kukuřici bych řekla, že to líp saje a bobajze nemaj možnost tak utemovat ke dnu klece, takže paráda při úklidu
nevýhodou je teda ta prašnost i já to cítila, že to není ok a tak nějak mě to nutilo se pořád drbat a vrtět a holky se oproti normálu taky víc drbaly... a pořádnej rachot v noci :x

budu shánět Asan, snad ho tady někde seženu, případně si ho objednám... občas použiju hobliny - takové ty navoněné, ale když holky vezu v přeprace, tak během těch pár hodin to je teda hegeš, že mě z toho slzej oči :grc:
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Sharkie » 29 led 2008 22:13

No hej Jonáš práši až hrôza... možno ho prestanem používať aj v tom malom množstve do záchodu. Čo sa týka hluku neviem posúdiť, tie moje potvorky ho narobia aj bez Jonáša pri každonočnom klbčení. Asan mi prišiel zatiaľ najlepší, aj keď tiež sú z neho myši trochu zabordelené, ale aspoň nevadí na dýchanie ani im ani mne.

(...prepravku radšej nečuchám, to by som tu už dávno nebola...)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Kometa » 30 led 2008 01:04

Mám na dnu klece jemnou kukuřičnou drť a na záchodku válečky Cat´s best a nemám pcit, že by cokoli z toho prášilo. A potkanice proti tomu taky nic nenamítají, ba naopak, záchodek si oblíbily natolik, že si do něj tahaj jídlo a několikrát za den se v něm poperou :twisted:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod eva.jingle » 30 led 2008 10:48

Jonáš našim holkám taky zhoršil dýchání a to dokonce i na dálku,když ho měli v kleci jen kluci-pravdou je,že opravdu dobře saje.Jinak teď zkouším 1.balení Asanu a mám tam válečky jak hrom,žádná drť-docela se mi to líbí,dávám to k těm kukuřičným vřetenům,ty zase tak dobře nesajou-no a v kombinaci s tím odsmraďovačem je to paráda.
Hobliny jsme měli naposledy před rokem,ale nějaké kvalitní bych někdy v budoucnu taky vyzkoušela,ale teď ne,bojím se,že by se mojim holkám zhoršilo dýchání a to nechci riskovat ;)
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Zuza » 22 kvě 2008 09:34

Já nekecám, po měsíci jsem teprve komplet měnila právě dřevěný válečky, ale zase musím říct, že kluci chodí čůrat úplně všude, jen zrovna do té podestýlky moc ne-é :roflcry: takže jsem pořád otírala patra, měnila hadýrky a čistila košíčky, to už nejsou čuňata, ale normální PRASATA :roflcry: :roflcry: :roflcry:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Nelliss » 03 srp 2008 08:44

Nikdy jsem nepoužívala dřevěné válečky,ale rozhodli jsme se to s přítelem zkusit a tak jsme koupili 40l pytel válečků od firmy Limara.. a musím říct hnus :grc: !!..Válečky sami o sobě smrdí ..je to takovej kyselej vlezlej puch :| . Takže když jsem jim včera uklízela klec a přítel dojel domů tak první otázka byla .."Kdy budeš uklízet klukům to je příšernej smrad" :roll: . Taky mi vadí že když se to rozpadne kluci mají ty malé částečky nalepené v kožíšku a je to všude mimo klec. A ty rány když v noci hrabou a nebo zkočí na dno :shock: ...no nemám slov :smi: :lol:

To je ono
Obrázek
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Další

Zpět na Podestýlky