Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Podložka místo sypké podestýlky

Re: Objevy a vychytávky

Příspěvekod kawi » 02 pro 2008 20:06

no, me presne u tohoto napadly podlozky na prebalovani miminek :smi: 10 ks za minimalni cenu, tusim okolo 50 kc za znackove :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Cayro » 02 pro 2008 21:12

Ono je to hodně podobné, ale ty inkontinenční líp sajou a možná jso měkčí... jo, a bez obrázků, to je asi jediný podstatný rozdíl.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Podložka místo sypké podestýlky

Příspěvekod kawi » 02 pro 2008 21:19

a cena? :smi: kolik stoji ty bez obrazku? :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Haslerka » 02 pro 2008 21:41

]
Cayro píše:Když jsem si přečetla dneska o tom, co dát pod myšku po operaci - místo inkontinenčních vložek, které používá myslím Hašlerka, doporučuji inkontinenční podložky. Používají se běžně pro dlouhodobě ležící, sají, jsou měkounké a dost velké...navíc když je myška případně rozkouše, žádný strach, jsou nezávadné.

Vždyt já doporučuju taky podložky, ne vložky :shock: :shock: :shock:
Vložky by byly naprd proboha:)
Haslerka píše:Já používám pod myše po operaci s uspechem inkontinenční podložky...moc nasaji dovnitr a na vrchu jsou temer suché, navic moc nesmrdi. Jeste jsem na to soupla stary ručnk, vetšinou se mi do nej rady zavrtavaji...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Cayro » 03 pro 2008 10:00

Haš, omluva, já si to blbě přečetla... ale ty určitý typ inkontinenčních vložek by taky šel použít. Jedny jsou takové ... no, jako vložky moc nevypadají, nejsou tvarované, je to jen takový velký obdélník, používají se jen u ležáků, co opravdu leží a nehýbou se. Jejich výhoda je, že jsou velmi ssavé a hodně silné a měkké. Do menšího prostoru by se hodily. Třeba do té přepravky by stačily dvě bohatě. Tak jsem si myslela, že mluvíš o těchhle. Ty by byly třeba do přepravky určitě šikovné, možná lepší, než ty podložky. Nabo jednu šoupnout na podložku i do klece, aby byla myška opravdu v měkoučkém a zároveň i teploučkém.
Jinak cena těch podložek - to fakt nevím, já se s nimi setkala jen v práci a pak když tati ležel, ale to jsme je dostali na předpis zdarma. Ale moc drahé myslím nebudou. Jediná nevýhoda je, že se musí koupit v lékárně nebo prodejně zdravotnických potřeb.
Ještě mě napadlo. pro myšky na hnízdo, nevím, co si tam tak obvykle tahají, ale docela šikovné by mohly být ty hadříky z netkané txtilie, ne? Já jich tuhle koupila krabičku v kik, je jich asi 40 za 20 ,- Kč a jsou měkké, savé a kupodivu dost teplé..
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Haslerka » 03 pro 2008 10:39

Cayro píše:Haš, omluva, já si to blbě přečetla... ale ty určitý typ inkontinenčních vložek by taky šel použít. Jedny jsou takové ... no, jako vložky moc nevypadají, nejsou tvarované, je to jen takový velký obdélník, používají se jen u ležáků, co opravdu leží a nehýbou se. Jejich výhoda je, že jsou velmi ssavé a hodně silné a měkké. Do menšího prostoru by se hodily. Třeba do té přepravky by stačily dvě bohatě. Tak jsem si myslela, že mluvíš o těchhle. Ty by byly třeba do přepravky určitě šikovné, možná lepší, než ty podložky. Nabo jednu šoupnout na podložku i do klece, aby byla myška opravdu v měkoučkém a zároveň i teploučkém.
Jinak cena těch podložek - to fakt nevím, já se s nimi setkala jen v práci a pak když tati ležel, ale to jsme je dostali na předpis zdarma. Ale moc drahé myslím nebudou. Jediná nevýhoda je, že se musí koupit v lékárně nebo prodejně zdravotnických potřeb.
Ještě mě napadlo. pro myšky na hnízdo, nevím, co si tam tak obvykle tahají, ale docela šikovné by mohly být ty hadříky z netkané txtilie, ne? Já jich tuhle koupila krabičku v kik, je jich asi 40 za 20 ,- Kč a jsou měkké, savé a kupodivu dost teplé..

cenu jsem taky psala ve vedle:)
Kupuju je ted furt protože je pouzivame na čurání pro štěně...
cca 10-15kč/ks o velikosti 90x60cm, nekde prodavaji na kusy, nekde jen po celem baleni (takže tak cca 250-300kč)
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod nevi » 03 pro 2008 11:58

Já jsem nedávno u veta sehnala podložky do přepravek, je to asi něco podobného, že? Akorát pedpokládám, že cena bude vyšší, kdžy je to tvarované :dozey:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod BinaX » 03 pro 2008 14:16

Ty podložky zní moc dobře.. Že bych zrušila hobliny a zkusila tohle? A kde se to tedy dá koupit? V lékárně i v drogerii?? zkusím se po tom dnes mrknout.
BinaX
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Borro of Ituri, Frisco Beris, Jezabell, Elisabeth, Dakota, Catany of Ratsystem, Orca Rat4U

Ti jež čekají za duhovým mostem: Bimbo, Barunka, Bonnie Ball, Flíček, Pan Táta, Shezar, Jessie, Ashley, Stříbro, Dumbička, Tor, Akela Proximo, Hoblinka z Uhelky, Palpebra od Lucky, Fantasy PotkanMarvel, Igor od Nergity
Chovatelská stanice: Chs Ituri

Příspěvekod Cayro » 03 pro 2008 17:41

V drogerii koupíš ty přebalovací podložky pro mimina, ty inkontinenční koupíš v lékárně nebo zdravotnických potřebách. ceny mohou být různé, jak teď koukám na netu:
http://www.lekarna.cz/inkontinencni-pod ... -60x60-cm/
- ty vyjdou asi na 7,- Kč
http://www.lekarna.cz/inkontinencni-pod ... ks-772430/
- tyhle asi tak na 6,- Kč
http://www.i-lekarna.net/absorpcni-podl ... 962972.php
- tohle vyjde taky na 6,- Kč a jsou to i kusovky...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Haslerka » 03 pro 2008 20:39

když už, tak doporučuju ty abrisoft. Ty jsou super, sajou ze vsech co jsem zatim vyzkoušela nejlepe.
Ale jinak na trvale pouziovani nevim nevim, zkusila jsem to a holky je akorat rozhryzaly a shrabaly na jednu stranu, takže stejně pak curali na holy dno a bylo potřeba každy druhy den dno mejt. A při každodenním měnění podložky to i vyjde docela draho:)
Leda to mit jako podložku a na tom zachudek...
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cayro » 04 pro 2008 08:31

Haslerka píše:Ale jinak na trvale pouziovani nevim nevim, zkusila jsem to a holky je akorat rozhryzaly a shrabaly na jednu stranu, takže stejně pak curali na holy dno a bylo potřeba každy druhy den dno mejt. A při každodenním měnění podložky to i vyjde docela draho:)

V tom s tebou souhlasím, na každodenní používání to asi fakt není, spíš tak po nějaké té operaci nebo pro první dny po porodu nebo při nemoci...
Nebo do přepravky na cestu někam by to taky mohlo posloužit líp než podestýlka, aspoň z toho nelítají hoblinky, papírky nebo granulky. :lol:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod myjka » 04 pro 2008 10:04

Ja uvazujem uz par tyzdnov o nakupe diek z ikey. Aspon aby to vyslo na 8 pokrytí. S tým že výmena každy den a raz za par dni to hodím do pracky oprat. Ale este som odvtedy v ikee nebola :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod BinaX » 04 pro 2008 12:45

tak u nás jedna větší vložka 13,- Kč.. no vzala jsem jen jednu na zkoušku..
BinaX
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Borro of Ituri, Frisco Beris, Jezabell, Elisabeth, Dakota, Catany of Ratsystem, Orca Rat4U

Ti jež čekají za duhovým mostem: Bimbo, Barunka, Bonnie Ball, Flíček, Pan Táta, Shezar, Jessie, Ashley, Stříbro, Dumbička, Tor, Akela Proximo, Hoblinka z Uhelky, Palpebra od Lucky, Fantasy PotkanMarvel, Igor od Nergity
Chovatelská stanice: Chs Ituri

Příspěvekod zaceva » 25 srp 2009 22:31

Tak mi došla podestýlka a musela jsem předevčírem z nouze použít na dno staré bavlněné tričko a zbytek asanu jen do záchodku a jak to tak sleduju, tak se mi to zamlouvá víc, než sypké podestýlky. Řeším teď jen dilema, jaké nakoupit hadry, aby dobře sály a moc nepušily.
Zdá se mi, že takové ty měkké, barevné a levné ze syntetiky mají tendenci pušit víc než ty bavlněné tkané, ale nevím...s čím máte nejlepší zkušenost? Zvažuju taky nakoupit klasické bavlněné plínky, nebo nějaké obyčejné utěrky na nádobí - třeba z ikey. Předpokládám, že budu měnit tak každé 2-3 dny, kluci bobkujou do záchudku a čuraj na patra nebo kameny, které myju každý den, takže přímo na ten hadr toho moc nepujde.
Poraďte, co se osvědčilo. :-)
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 26 srp 2009 16:45

Zacevo, na tohle jsou nejlepší froté ručníky. :up: Já si je nemohu vynachválit. ;)
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

PředchozíDalší

Zpět na Podestýlky