Koniec

Tak jo, nastal čas to zabaliť. :(

Fórum zmizne zo sveta oficiálne 11.09. a víkend predtým vypnem možnosť pridávať nové príspevky.

Pokiaľ si chcete niekto odtiaľto niečo vyťahať, máte dovtedy možnosť.

Jakou používáte?

Jakou používám podestýlku?

Seno a sláma
6
2%
Hobliny
80
29%
Řezaná kukuřičná vřetena
37
14%
Dřevěné pelety
26
9%
Konopné pelety
1
0%
Bavlněné stelivo (No-smell)
0
Žádná hlasování
Bentonitový kočkolit
11
4%
Papírový kočkolit
2
1%
Silikagelové stelivo
3
1%
Buničinový granulát (Asan)
39
14%
Ubrousky
17
6%
Noviny
13
5%
Skartovaný papír
31
11%
Bavlněné a fleecové hadříky
8
3%

Celkem hlasů : 274

Příspěvekod Louisianka » 16 čer 2006 21:55

Já používám takový ty CAT'S BEST- Universal....objevila jsem je v takových dvouch mých oblíbených zverimexech, měli je tam i všude v klíckách, akvárkách a voliérách. Od té doby je používám a sem celkem spokojená. Předtím sem ještě měla takovou tu podestýlku pro kočky nebo co to bylo, a to sem dávala pouze do domečku- dobře to sálo čůránky a pachy :)
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Venaan » 06 srp 2006 22:13

Zrovna testuju novou podestylku - je to lisovana psenicna slama - biocats allround a zatim to vypada nadejne - potkani z toho nekychaji a zatim to smrdi min nez kukurice, kterou jsme pouzivali doted - mame 13 potkanu a kukurice prestava vyhovovat, jelikoz to do dvou dnu je citit, biocats je tam uz treti den a citit neni vubec, tak uvidime
Venaan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod zuzana » 07 srp 2006 00:06

My pouzivame Ecopetbed, coz jsou male kosticky, vlasne jako nastrihana krabice na drobno. Pry je to konska podestylka (aspon nam to tu rekli v obchode). Kazdopadne v tom neni prach, saje to krasne a dobre se to cisti. Kdyz nam to dojde, tak nejlevnejsi je nasekany papir. Vzdycky doma najdeme spoustu starych dopisu a uctu a tak, tak je projedu tim sekackem a je to.

Hobliny bych nepouzivala, hlavne ty navonene ne, protoze muzou podporit dychaci a jine problemy.
:love: Buster, Poppy, :love:

:sad: Keaton, Bubbles, Buttons, Butercup, Bambi, Blossom, Lemina,Spud-u-Leeka,Rikku a Lulu and Yuna, Lolly :sad:
zuzana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ka3na » 22 kvě 2007 11:40

Ja pouzivam,zatim kukuricnou drt,jelikoz jsem na ni predtim slysela chvalu,tak jsem ji chtela zkusit.Ale priste koupim asi ty dreveny valecky,osvedcili se mi totiz doma u osmaku.Zda se mi ze hodne lepe sajou a take pohlcuji pachy.Hlavne kdyz jsem mela tu drt v prepravce,tak za dva dny jiz silne zapachala :x
Takze se asi vratim v osvedcenemu.U osmaku jsme toiz kdysi davali kockolity,ale vzdycky(temer u vsech druhu) se z toho udelala za part dnu nechutne bahno(pod napajeckou atd)takze uz delsi dobou jedou na valecky :)
Mozna ze existuje i nejaky dobry kockolit,ale bohuzel jsem na nej nenarazila.A potrebuju neco dobryho,protoze holky i kdyz maji tri patra plus hamak(kde jeste vubec nebyly :x )tak travi vetsinu casu dole v podestylce a stelou si na zachodu :roll:
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Re: Podestýlka

Příspěvekod Mia » 05 črc 2007 18:03

mě se osvědšilo jim dávat vrstvu kočkolitu-Catsan akorát ten se tady sice prodává ale nehrudkuje musí mi ho dovážet ségra ze švýcarska..a pak na to dám vrstvu hoblin pak to všechno z klece spokojeně vyhazujou :D
Mia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Sára,Max a mimina

Podestýlka

Příspěvekod Cunas » 08 říj 2007 13:45

Ja mam doma dva kluky asi necely tyden, ale davam jim stejne jako kreckovy pred nimi kukuricna vretena a trochu vonaveho sena.Kluci ponem heyky voni kdyz jim to dam do domecku :up:
Cunas
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cirien Brisse » 04 lis 2007 20:42

Na čase se podělit s vlastními poznatky :lol: .
Začali jsme s pilinama, oba mí potkánci na ně byli alergii, popravdě, o jiných podestýlkách jsem neměla ani tušení :oops: , následně jsem s radostí přešla kukuřičnou drť. Pachy celkem pohlcovala, leč, i tak to bylo občas cítit, i přes častou výměnu. Následně jsem zjistila, že jsme z této podestýlky pravděpodobně dostali svrab :roll: .Následně mi taťka koupil Jonáš Granum, lisované válečky, jež se po namočení rozpadnou v prach, skvěle pohlcují pachy a údržba je snadná a pro některé i ekonomická - prach prosijete, válečky čisté a celé vrátíte - je takový vlký, takže nelítá všude, ale i tak jsem spíše pro něco jiného. A dnes jsem si objednala Asan, neboť čtu na něj jen samou chválu. Hned jak dojde, odzkouším a poreferuji :) Každopádně na Jonáše si nemohu stěžovat a cena se pohybuje kolem 100 Kč, Asan zde kolem 150Kč, ale já jej objednala z králíků ;)
Naposledy upravil Cirien Brisse dne 04 lis 2007 21:51, celkově upraveno 1
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Ka3na » 19 úno 2008 15:33

hm,ja jsem ted zkusila nejakou bavlnikovou podestylku vyrabenou v Africe a nic moc,jinak mam doma jeste balik Asanu,ale asi se stejne vratim k tem drevenym peletam,jako Jonas a Pets best.Libi se mi na tom,ze vim,kde se holky vycuraly,jelikoz se to rozpadne a ja to muzu vybrat lopatkou.Jinak kadime do zachodu.No a zachod a prave to pocurane,vybiram temer kazdy den,takze to vydrzelo dlouho.U te bavlny a Asanu nepoznam,kam curaly :)
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod porcelainswan » 16 kvě 2008 18:00

používám hobliny...teď mě napadlo, zda-li by se nedal použít skartovaný(?či jak se tomu říká?) papír...máte s tím někdo zkušenosti?

řekla bych že je docela neprašná...ale jak pohlcuje pachy?
ObrázekObrázekObrázek
porcelainswan
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V potkaním nebíčku:
Caminante´s Croissant (dumbo rex, american blue, berkshire, spotted)

Caminante´s Doughnut (dumbo, platinum aguti, solid)

Příspěvekod Haslerka » 18 kvě 2008 10:25

mě ta drevita vlna pripada dost ostra, pouziva se jinak jako obalovy material.
Jinak skartované noviny pouziva několik chovatelu a pry je to parada, drzi to pachy. Ale je potřeba pouzivat noviny, protože obycejny papir tolik nesaje a práší(napr kancelarsky).
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod jani » 19 kvě 2008 15:05

já teda kombinuju nacupovaný noviny a kukuřici. kukuřice je těžká tak je hezky na dně, a v tom papíru si hrajou a budujou. někdy jim tam dám hromadu ubrousků a toaleťáku ale to musim skoro druhý den vyndat protože to okamžitě nasaje veškerou vlhkost.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod myjka » 19 kvě 2008 20:14

Ja si musím teda veľmi pochváliť tu drevenú vlnu. Je výborná do košíčkov a ľahko sa mení. A ešte lepšia na pokrytie pilín na dne. Baby vďaka nej nevyhadzujú piliny von z klietky.
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod PetraR » 21 kvě 2008 18:58

já používám taky tu kukuřičnou podestýlku tolik nesmrdí jak piliny takže je lepší
PetraR
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sedulka » 21 kvě 2008 21:59

Teda tak dneska jsem se nevyspala!! :shock:

Včera jsem totiž myším koupila ten Asan a na to dřevitou vatu (nebo vlnu?). NO katastrofa! Nevěděly, jestli mají dřív běsnit ve válečkách Asanu nebo jásat v hromadě tý vaty!!! :roflcry: :roflcry: :roflcry: Každopádně je to super nápad, a tu dřevitou vatu doporučuju :up: S Asanem se ještě uvidí, jak bude vypadat po pár dnech, ale zatím ěm mile překvapil...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod porcelainswan » 22 kvě 2008 09:49

na dno klece položím noviny, v rohu mají kluci plastový košík s hoblinami, kde chodí vykonávat svoji potřebu (se to naučili sami, docela se divím, ale je to výhodné :lol: )...hobliny používám od jakživa, nikdy jsem neměla žádný problém...nikdy jsem je ani nekupovala, vždy je mám od stolaře...do domečku jsem dřív dávala taky hobliny, ale ty hned shrnuli a rychle pročůrali takže to rychle páchlo...teď jsem vyzkoušela skartovaný papír (jen do domečku) a musím říct, že pachy to pohlcuje snad líp než ty hobliny...kluci to neshrnují a pořád se v tom vyvalují...takže asi zůstanu i u toho papíru....zvažuju, zda jim ho nedám i do záchodku, ale to ještě nevím nevím ;)
ObrázekObrázekObrázek
porcelainswan
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V potkaním nebíčku:
Caminante´s Croissant (dumbo rex, american blue, berkshire, spotted)

Caminante´s Doughnut (dumbo, platinum aguti, solid)

PředchozíDalší

Zpět na Podestýlky