Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Podestýlka Asan

Jakou máte zkušenost s Asanem?

Dobrou
49
43%
Špatnou
19
17%
Nemám zkušenost
46
40%

Celkem hlasů : 114

Re: Podestýlka Asan

Příspěvekod weroniccca » 08 lis 2012 20:52

ahojte,
já používám pro hlodavce, ale díky za tip jestli je cat levnější. Já te'd dala hobliny, páč mi ten menší balík za zhruba 200kc, vyjde na 2krát a něco...Možná jim tam toho dávám víc :)
weroniccca
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod adahradska » 09 lis 2012 06:55

Já dávám na dno sice vyšší vrstvu, ale holky čurají hlavně na patra a sem tam do záchodů :) , takže z rohu dna vybírám bobky a vydrží v pohodě týden - deset dní...
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Markus » 15 lis 2012 15:45

Nemáte někdo přehled, kolik stojí asan v Petcentru? Někdo tu kdysi psal, že tam měli to menší balení za 180 Kč, což je dost, ale už to určitě není aktuální. Přemýšlím, jestli ho objednat z internetu a čekat navíc než dojde nebo si ho koupit tam a mít ho hnedka.

Edit: Tak jsem zjistila, že v Petku se vůbec nevyplatí kupovat. Asan pet ten menší pytlík tam stojí 280 Kč a menší pytlík Cat mají za 190 Kč. Takže i s poštovným to vyjde ještě levněj, když se to objedná z netu.
Markus
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod bugynkaa » 30 čer 2013 22:32

Holky, po přečtení tohohle tématu je moje volba jasná :) koupím Asan a hotovo, finančně je to myslím super, doteď jsem tam měla kukuřičná vřetena a pro dvě holky (nooo vlastně možná budou čtyři) taková spotřeba není, aby mě to zruinovalo :) takže děkuji za rady a zkušenosti!

Jinak v petcentru je všechno drahé (kolikrát dražší i o 100%), protože tam platíte za - mnohdy mizernou - péči zvířátek. Já mám nejlepší zkušenosti se spokojenypes.cz, mám to pět minut od baráku, takže neplatím poštovné a ceny maj fakt super, i výběr.
Asan pro hlodavce 14litrů za 148,- a 10litrů pro kočky a fretky za 99,-
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Příspěvekod nets » 01 črc 2013 00:20

Díky poměrně dost zdařilé akci s Chipsi XXL jsem si udělal "dobrou známost" a rodí se zajímavé nabídky i na další podestýlky - spec ten ASAN ale ve 42L pytlích bych měl vědět zítra a cenovka by mohla být velice zdařilá...odhadují že bych se mohl dostat mezi 300-310Kč.
Kód: Vybrat vše
Installing Chumtalky_3_0_noarch.rpm
[1/6] Osí.......OK
[2/6] Ofí......./dev/rainbow_bridge
[3/6] Ciri....../dev/rainbow_bridge
[4/6] Marge.....OK
[5/6] Gola......OK
[6/6] Imbusína..OK
nets
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky: Ofí, Osí, Elis, Ciri, Marge

--------------------------
Za duhovým mostem : Negí (Ella Negra), Joy (Joy Ta druhá), Vari (Varadera), Šedi, MicroNegí

Příspěvekod Han » 30 pro 2013 20:24

Jak komu dlouho vydrží to 42l balení? Piště prosím plochu klece a frekvenci obměny :)
Han
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod j0hny » 30 pro 2016 04:18

Nejak to tu ztichlo... Je super, ze zdielate skusenosti komu ako ktory asan (ne)smrdi, ale dost zalezi na tom, co potkanici zeru a piju... Inak som prisiel na to, ze pouzivanie sava a inych desinfekcii s obsahom chloru, ten smrad z asanu umocnuje.
Kupil som balik pre macky, tretinu cca 3L som nasypal dvom slecnam do starej klietky ktora bola nova z obchodu nepouzivana, len prebehnuta purovou vodou a oplachnuta.
Menili sme klietku po tyzdni, to akurat zacala podstielka v starej klietke smrdiet. Takze fajn, tyzden bez zapachu...
Kedze "nova" klietka z inzeratu bola pouzita, snazil som sa ju riadne vydesinfikovat a riadne prestriekal najprv savom, nasledne pur a oplach. Zachodik s kockolitom sme vyhodili, zdal sa zbytocny... A asan zacal smrdiet po 3 dnoch, a dost neprijemne. Takym cpavkovochlorovym smradom, pripominajuci smrad z novych dieselovych aut a nakladakov ktore vstrekuju do katalizatoru mocovinu.
Co sa tyka stravy sleciniek, kombinujem stale to iste krmivo, ale je fakt ze okrem CARE+, na asane okamzite citit kazdy vyluceny produkt, ci uz kvapalny alebo tuhy :lol: Casto lezim na posteli pri klietke hlavou 20cm od nej, tak tie pachy trochu sledujem.
Po case smrad trochu vyprcha, ale po 8 hodinach nepritomnosti v zavretej izbe s potkankami (prevazne teda rano) je to doslova facka ked otvorim dvere. Musim to dlho vetrat, hrabat sa v podstielke a odstanovat denne 10-20 percent jej objemu. Co teda vobec netesi, kedze vyrobca slubuje 400percentu usporu podstielky :evil: Pritom bez udrzby je to koli smradu neudrzatelnejsie ako hobliny, ktore pri rovnakej cene mozem bez akejkolvek dalsej prace raz za 2 dni celu nahradit novou a to este v 2x hrubsej vrstve.
Momentalne prebieiha pokus so zachodikmi v rohoch s "kockolitovou" naplnou. Tak zatial prvy den bez udrzby a smradu, neviem ci vyprchanim toho chloru alebo proste slecny chodia poctivo na kockolit...
Ostala mi tretina balenia, takze zajtra dno vycistim, vymenim, a este jeden tyzden potestujeme...
Objednal som na skusku este PET SILVER, ktory podla skusenosti z inych zdrojov smrdi najmenej ako na dne klietky, tak aj v kozusku zvierat :)
Slecnam podstielka vyhovuje, to je pre mna najdolezitejsie, ale celkovy dojem u mna je teda negativny, hlavne koli cene.
Uvidim co ukaze cas a prax, a skusim este ten PET SILVER, o ktorom budem urcite referovat.
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Příspěvekod Vorva » 30 pro 2016 18:37

Asan jsem požívala ze začátku a byla jsem spokojená, ale nedávno jsem to zkoušela zase, a měla jsem pocit že se asan zhoršil, že více "drobí".

Jinak je znát, když mají krmení s yukou (má většina granulových krmení) tak tolik nesmrdí jako jen na "zrninách"
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod j0hny » 26 čer 2017 17:46

Tak som tu znova :-D Strucne: pet silver mi pride proste lepsi. Ale smrdi po case rovnako ako ine asany. Intenzita zapachu je po ostatne dni v tyzdni uz rovnaka. Vydrzal nam max 14 dni v chladnych dnoch pri krmeni care+, donedavna som menil raz za tyzden, ale slecinky uz su 4, takze nevydrzi ani tyzden a to znamena, ze uz aj 45litrove maxibalenie prestava byt cenovo zaujimave, hoci by vydrzal 10 vymen (2mesiace). Problem je ta casta udrzba, bez zradla s regulatorom zapachu to proste nejde. Novym slecnam care+ moc nezachutil, a ani starsim nechuti ako kedysi, moc im chuti premiova zmeska z teska, povodne ako nudzove krmivo ktore miesam ked dochadza hlavne zradlo. Ale na asane to potom dost smrdi. Takze skusime este prejst na ine krmivo nez dojde balik asanu. Potom planujem na skusku stiepku z rodentie.
j0hny
Růžovka
Růžovka
Potkani: Liza a Wendy - segry vybrane zo zverimexu :)

Předchozí

Zpět na Podestýlky