Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Apatie, čmuchání, porfyrin...

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Apatie, čmuchání, porfyrin...

Příspěvekod jackie2 » 01 zář 2012 18:32

Ahoj, jedna z mých holek (cca 5 měsíců) už má delší dobu výtok porfyrinu z očí, ale nezdá se mi že by byla nějak nemocná, má to většinou když spí a probudí se tak se jí z toho utvoří ospalky, přijde mi že si to akorát nestíhá umývat, a u veterináře jsme byli cca v červnu, ale to bylo s jinou a tuhle jsem tam měla taky a byla naprosto zdravá.
Normálně žere, pije, skotačí, rve se spolubydlící, ale všimla jsem si že teď asi podruhé má chvíli, kdy je prostě apatická a jenom tak kouká a větří a stojí jak zkamenělá, když ji vezmu, normálně se třeba za něco zachytne že nechce jít, ale když si ji dám na klín tak je úplně v klidu a můžu jí drbat jak chci (což se u ní nestává), akorát vždycky u toho trousí bobky. A po nějaké době je zas ready, ale nevím co tohle má naznačovat. Máte někdo s tímhle zkušenosti? Nějaký přírodní "nakopávač"? Nerada bych aby to bylo něco horšího :(
jackie2
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chelzzy †
Akeltis
Banshee

Re: Apatie, čmuchání, porfyrin...

Příspěvekod jackie2 » 01 zář 2012 20:09

Nebo je možné že by jí třeba jen bylo špatně? :( Začalo to navečer dneska a když si ji vezmu tak se normálně hýbe, po posteli hopkala ale nic nechce žrat, ani vodu nechce a jak říkám, je taková apatická a vykulená. :(
jackie2
Růžovka
Růžovka
Akeltis
Banshee

Příspěvekod petra » 01 zář 2012 20:26

U mě se takto chovají potkanky, když jsou z něčeho vystrašené. Přesně tak, jak popisuješ. Nenapadá tě něco, co by ji mohlo lekat? Nemáš doma ještě nějaké zvířátko, např. psa, kterého se může bát? Jinak nedokážu poradit, možná by pomohla návštěva veteriny, ale uvidíš, co ti ještě napíší ostatní:-)
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod jackie2 » 01 zář 2012 20:36

Právě vůbec nevím co s ní je, normálně jsme si dneska hrály na posteli i s její spolubydlou a lítala naprosto vše jako vždy, a najednou z ničeho nic zůstala v tunýlku zkameněla, pohybovala fousky, vykulená, tak jsem ji pak dala do domecku a tam zustala a jen koukala opřená z okna, naprosto nehybně, nechce mi ted nic zrat, ale chodi normalne se pohybuje, ted se na mě umývá, ale to je co říct protože ona v klidu u mě vůbec nevydrží protože vždycky po mě šplhá na ramena a ted sedí v klíně a hýbe fouskama.Jinak nic....
jackie2
Růžovka
Růžovka
Akeltis
Banshee

Příspěvekod jackie2 » 02 zář 2012 09:12

Večer kolem 11 začala mít strašně vypoulené očka a rychle dýchala. Nevím jestli vůbec něco přes noc snědla, ale ráno kolem 5 jsem ji kontrolovala a očka už nebyli tolik vyjukané. Teď si vzala kousek piškotu, jahodu a napila se, přijde mi taková zmatená trochu. Má takové opatrné chody. :( Řeknu vám, v noci byl v boudě klid jak v hrobě, až jsem se vážně bála že už není. Uvidíme jak to bude postupovat, popř. nás veterinář večer nemine.
jackie2
Růžovka
Růžovka
Akeltis
Banshee

Příspěvekod Vell » 02 zář 2012 09:49

taky mi přijde, že by se něčeho bála
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod jackie2 » 02 zář 2012 11:19

Jenže z ničeho nic? Normálně si hrála a pak tohle? To leda by u mě musel být nějaký duch, kterého by viděla jen ona. Už vypadá živěji, už lítá všude možně. *naštěstí*♥
jackie2
Růžovka
Růžovka
Akeltis
Banshee

Příspěvekod petra » 02 zář 2012 12:39

Zkus vypátrat, co by ji mohlo lekat, kontroluj ji jeden celý dena a uvidíš, jestli na něco přijdeš, co ji leká. Takto se opravdu chovají mé holky, když se bojí, ale není to tak časté, jako u tebe. Každopádně, jestli se to bude ještě několikrát opakovat, šla bych k veterináři, ten ti diagnózu snad řekne..
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Zpět na Neurologické problémy