Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

mrtvička

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: Co mu je? :(

Příspěvekod Dr.Jenny » 09 dub 2013 14:32

tak to mě mrzí, ale může být dál dobře....hlavně hodně mrkvičky, vit. B. třeba v pangaminu a rehabilitovat ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Re: mrtvička

Příspěvekod petra » 14 dub 2014 05:42

Jak už jsem psala u me v sekci, včera jsem si všimla, ze Eliska(1rok) je náhle divná. Nechtěla ven z klece a když už se odhodlala, všimla jsem si, ze se motá, jako kdyby byla opilá. Zalezla do prvního rohu a nejevila o nic zájem. Akorát o piskot. Dneska už se normálně pohybovala po kleci, ale stále ma tu koordinaci horší. Pije a ji normálně. Muže se jednat o mrtvici?
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod Dr.Jenny » 14 dub 2014 09:54

jo, teoreticky by mohlo... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod petra » 15 dub 2014 07:57

Včera jsem tedy byla s El u veta, dostala kortikoidy a vitamin B. Večer mi přišlo, ze ta motorika už je lepší, když běžela, tak se nijak nemotala, ale stále je vidět, ze není ve své kůži. Stále jen polehava. At to prosim není nic vazneho :pray:
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 15 dub 2014 08:01

a zkoušeli jste jí omrknout i uši? kvůli zánětu středního ucha?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod petra » 15 dub 2014 08:38

To jsme nezkouseli, ja četla, ze u zánětu ucha má Nakloněnou hlavičku, ale ona se motá jakoby cela. Ano jsem si nevšimla, ze by se nějak v oušku drbala, ale dneska ji radši ty uši omrknu. Dekuju
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Eva » 30 led 2015 11:21

Chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo operoval potkánka, který ve svém životě přestál mrtvici/e, případně v jakém věku. Myslím tím problém nesouvisející s mrtvicí, třeba nádor. Díky
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod nevi » 30 led 2015 12:14

S jistou pravděpodobností ano, šlo o zvíře s epilepsií buď po slabší mrtvičce, anebo po nějakém zánětu CNS ve třech měsících věku. Podle jedné veterinářky se ty problémy narkozou nezhoršují a někdy se po operaci můžou zlepšit. Tarja prodělala operace dvě, první asi ve dvou letech a tu druhou ve věku 2 r 3 m - zrovna tady šlo o docela rozsáhlý nádor, který se jevil jako boulička pod jednou zadní nohou, ale sahal až k protější noze. Pak někdy ve 2 r 5 m prodělala další mrtvici a tu nepřežila.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Eva » 30 led 2015 12:19

Mně právě včera říkala, že zhoršují :( , tak nevím. Nádor je zatím cca jak vlašák a v pondělí jí budou dva roky. Do té doby velmi aktivní, nicméně je z nějakého hobby chovu.
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

mrtvička?

Příspěvekod Lidunka » 19 bře 2015 13:54

Zdravím, mám asi ročního potkánka, na konci minulého roku prodělala svrab.
Asi v únoru jsem si všimla opět stroupků, ale nedrbala se. Zašla jsem k veterinářce, která potkana vystříkala sprejem proti parazitům a na postižená místa doporučila mazat Triamcinolon V. Bohužel ani po týdnu a půl se to nezlepšilo ba naopak. Potkanka začala být vyhublá (i přes to, že každý den spapá celou misku se zrním) a do toho má problémy s motorikou - motá se, padá,.. Nad okem má stroupek.
Opětovná návštěva veterinářky nám v ničem nepomohla.
Nevíte co by potkance mohlo být? Jestli nemohla prodělat třeba mrtvičku? Nebo jestli to není následek třeba požití (čištěním kožíšku) Triamcinolonu?
Děkuji.
Lidunka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Siolm » 25 bře 2015 14:50

Zdravím všechny,jsme doma moc smutní,náše potkanice Bíba prodělala mrtvičku. :( Je to již 6 dnů a stav se nelepší.Ze začátku se motala a sama se i najedla ,ale teď jí už třetí den krmím,vstávám k ní i v noci,aby nestrádala. Pije i jí s chutí(dávám jí jidlo inj.stříkačkou),pak cvaká zoubky,záchvat za chvilku pomine a ona usne.Vše jsme z velké klece odendali,leží v měkkém,aby si neublížila a necháváme jí v klidu.Na veterinu jsme volali,popsali stav Bíbušky a doporučili nám ,abychom ji zbytečně nestresovali cestováním k nim.Jinak stále spinká a já jen doufám,že potřebuje klid a odpočinek a nic jí nebolí. Nechci jí nechat trápit,ale myslím si ,že snad žádné bolesti nemá,že by to vypadalo jinak. Nechci ale být sobecká . :cry: Podáváme ji vitamín B ,piškot v mléce,roztrouhaný sýr v mléce,chutná jí šťáva z jahůdek,za strouhaných okurek,dělala jsem ji i krupic.kaši.Jen mám obavy,aby strava nebyla moc jednostranná.Pokud se probudí ,přemísťuje se velmi špatně,spíše se jen otáčí a převaluje. Masírujeme fousky , prostě se snažím,ale nevím jak dál. Máte někdo s takovým stavem zkušenosti ? Díky moc za odpověď.
Siolm
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 25 bře 2015 16:03

Lidunka: slyšela jsem o reakcích potkanů na antiparazitika, mimo jiné neurologické problémy. Stalo se to tuším u Ivomecu. Ví o tom víc Zatáčka, ale ta chodí na králíky. Zkuste kdyžtak zavolat na VFU...

Siolm: Na mrtvici se dávají kortikoidy a vitamín B, na jakou veterinu jste volali? :roll:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Siolm » 25 bře 2015 18:39

Bydlíme v Malešicích,tak na veterinu , kam chodíme s pejsky,tj.na veter.Altavet v ulici Na univerzitním statku. Tak jsme s Bíbou byli i na kontrole,protože jsme našli na podestýlce mapky krve.Při vyšetření nic nenaznačovalo tomu,že by krev byla v moči,dostala antibiotika a později jsme zjistili,že krvácí z nožičky a tak jsme byli v klidu.Dnes jsem našla na těchto stránkách kontakt na veterinu,která je na Praze 3,kde se přímo zabývají hlodavci,tak tam zítra hned chci zavolat a pokud to půjde.tak i dojet. Kdykoli se na ní podívám,je mi do breku,nechci,aby se trápila,ráda bych jí pomohla
Siolm
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Siolm » 26 bře 2015 15:50

Je mi hrozně smutno,ale Bíbušce je snad už líp,už jí nic nebolí . Šlo to najednou hrozně rychle,ještě jsme ráno jeli k veterináři na Poděbradskou,dostala 4 injekce a po půl druhý mi umřela v náručí, chvilku po té,co jsem se jí snažila nakrmit inj.stříkačkou. Bude mi moc chybět její zalézání pod vlasy i to,když mi vždycky olizovala rty a zuby. :( .A vlastně i to její každodenní rachocení,když se snažila překousat dráty u klece.Tak ať se má ta naše láska krásně za duhovým mostem a užívá si potkaního ráje. : cry:
Siolm
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Eva » 27 bře 2015 05:44

Je mi to moc líto :(. Příště při podezření na mrtvičku jeď k vetovi hned. Musí dostat včas kortikoidy.
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan

3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

PředchozíDalší

Zpět na Neurologické problémy