Koniec

Tak jo, nastal čas to zabaliť. :(

Fórum zmizne zo sveta oficiálne 11.09. a víkend predtým vypnem možnosť pridávať nové príspevky.

Pokiaľ si chcete niekto odtiaľto niečo vyťahať, máte dovtedy možnosť.

mrtvička

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: mrtvička

Příspěvekod Siolm » 27 bře 2015 15:13

Ani nevíš,jak to mrzí mě. Já volala na veterinu hned,říkali,že je zbytečné tam s ní chodit,že by jí to akorát přivodilo stres. Na doporučení jsme hned v Malešisích letěli o víkendu do nonstop lékárny a začali podávat vitamin B.Krmila jsem jí a dávala pít každé dvě hoďky , v noci k ní vstávala...Bylo to poprvé,co jsem něco takového zažila a člověk doufá,že když zavolá na veterinu,že se dovolal k odborníkům.Až později jsem začala sama pátrat a našla tyto stránky.Když jsem volala ve středu opět,zda nás vezmou,bylo mi řečeno,že volno nemají,že mám přijít až další den odpoledne. To už jsem ale na nic nečekala a vyrazila hned ráno jinam. :( ,bohužel to bylo pozdě. Až dodatečně jsem na těchto stránkách našla hodnocení naší veteriny a bylo dost hrozné.A to mám ještě dva pejsky z útulku,se kterýma tam také chodím. Už mě tam ale neuvidí ,už jim nevěřím. Manžel mi hned koupil dalšího potkánka u nás ve zverimexu.Je ještě malinká a tak zvažuji,jestli jí nemám pořídit kámošku,aby seznamování proběhlo v klidu. U starších je to pak prý větší problém.Teď malá kýchá a má okousaná ouška a stroupky. S veterinou na Poděbradské jsem moc spokojená,pokud jsme bydleli tam,chodili jsme k nim .Teď tam raději budu dojíždět,než chodit k nám. :(
Siolm
Růžovka
Růžovka
Příspěvky: 8
Registrován: 25 bře 2015 14:26

Re: mrtvička

Příspěvekod Eva » 27 bře 2015 16:43

Jsem taky z Malešek, takže mám Altavet u nosu.. Doporućuju veterinu Animal Hope na Žižkově. Autobus 133 jede témeř před barák.
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Příspěvky: 1058
Registrován: 30 črc 2013 05:20
Bydliště: Praha 10
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Re: mrtvička

Příspěvekod chesterfield » 27 bře 2015 17:05

moc se přimlouvám za kamarádku co nejrychleji, uvidíš sama jak vypadají štastné potkánky a Tvoje radost z jejich pozorování nebude znát na začátku hranic. Pokud máš možnost tak si ji pořid z chovky, budou se Ti lépe ochočovat
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
Uživatelský avatar
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Příspěvky: 17654
Registrován: 06 říj 2005 18:46
Bydliště: Praha 4, a Semyšov
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: mrtvička

Příspěvekod Fay » 13 dub 2015 11:17

Vypadá to tak, že Sofie o víkendu (když jsem nebyla doma :evil: ) překonala mrtvičku. Má mírně vytočenou hlavu do boku a jedno oko trochu "vykulené". Jinak je v pohodě, došla se i pomazlit (co moc nedělá) a hned zbaštila dobrotu, co jsem jim přinesla. Tak uvidíme, co bude dál, dnes jsem jí kontrolovala a spí sama v hamaku, holky se jí straní. :cry:
Fay
Malý potkan
Malý potkan
Příspěvky: 212
Registrován: 20 led 2015 10:34
Potkani: Odetta - černá berkshire samice
Marian - britská modrá samice
Catelyn - cinnamon samice
Čokoláda - dove? samice
Twitch - mismarked cinnamon samec
Sirius - russian blue berkshire blazed samec

Za duhovým mostem: Cirilla, Triss, Sofie

Re: mrtvička

Příspěvekod Veselka » 17 bře 2016 15:05

Předem se omlouvám, že oživuji tohle staré téma a i za to, že už můj potkánek už pomoc nepotřebuje, ale asi se potřebuji já vypovídat, nějak si to přebrat.
Začala jsem číst tohle fórum, když mojí Torince začali problémy, měla nádory a pak před nedávnem znovu, když moje Čiperka začala trpět vestibulárním syndromem.

Torinka zemřela loni před vánoci, doma několik hodin po operaci a Čiperka dnes ráno, také doma a i když jsem stále víc přemýšlela o tom, jestli má cenu dál bojovat a nebo ji posloužit už naposledy, stále jsem se nemohla rozhodnout a tak ta její náhlá smrt byla pro mě nečekaná.

Čiperce byl asi rok a čtvrt, nevím přesně, byla koupená ve zverexu, dostala jsem ji jako dárek, abych se tolik netrápila, když mi umřel můj první potkánek Anatásek. Odhadla jsem tehdy její věk asi tak na 3-4 týdny.

Byla úžasná, hravá a zvědavá, velice rychle se skamarádila s mým činčilákem Prckem, který velmi špatně nesl Anatáskovu smrt, byly nerozlučná dvojka, protože Anatásek byl taková jeho "maminka", pomohl mi ho vypiplat, když byl ještě miminko. S Čiperkou zase ožil a začal s ní lumpačit, honit se a dovádět. Zkrátka oba dva byli spokojení a šťastní. Díky ní také Prcek spokojeně žil a řekla bych, že i šťastně a rychle umřel, při jedné honičce prostě padl a byl konec (měl nemocné srdíčko a buď mohl přežívat v absolutním klidu v kleci, což nenáviděl nebo žít sice jen rok, ale naplno, to jen na vysvětlenou).

Po té, co umřel Prcek, jsem jí opatrně seznamovala s Torinkou, která k nám mezi tím přišla, už jako starší, cca jako dvouletá dáma. Torinka už v té době měla malé nádorky na tělíčku a protože měla za sebou velice ošklivou minulost díky prvnímu majiteli, nádorky se zdály být stabilní a také vypadala, že už chce prostě jen v klidu dožít, nechtěla jsem ji nechat operovat. Když k ní však přišla Čiperka, nezměnila se jí povaha, ale začala mít větší chuť do života. Čas ubíhal, nádorky nerostly a tak to vypadalo, že tak i dožije.

Bohužel koncem listopadu začali naprosto nekontrolovatelně růst, doslovala každým dnem. Konzultovala jsem to s několika veterináři a verdikt zněl, že to je už neoperovatelné. Jenže Torinka to prostě nechtěla vzdát, právě naopak a tak jsem našla lékařku, která byla ochotná jí operovat.
Byla upřímná a rovnou mi řekla, že prognóza není příliš dobrá, ale je ochotná to zkusit, protože na Torince je vidět, že má chuť do života.
Dohodli jsme se na operaci toho největšího nádoru, který ji omezoval fyzicky, s tím, že pak se uvidí. Torinka operaci zvládla na výbornou a perfektně spolupracovala, baštila i pila, až jsem se divila, jak výborně to zvládá, skoro jako by za sebou žádnou operaci neměla. Bohužel podle všeho nádory odčerpávali značnou část energie a nakonec se její tělíčko s tím šokem nedokázalo vyrovnat. Několik hodin po operaci mi doma usnula a už se neprobudila.

Čiperka zůstala zase sama, ale zdálo se, že to zvládá dobře, věnovala jsem se jí, jak jen to bylo možné a všechno bylo v pořádku.
Změnilo se to mezi odpolednem a nocí z 19. na 20.února, když jsem jí po druhé v noci našla v rohu klece tak divně zapresovanou mezi pítkem a mostem. Vytáhla jsem jí a začala válet sudy a hlavičku měla na stranu. Na nic jsem nečekala, dala jí do přepravky a jeli jsme na veterinu.
Tam jí prohlédli, řekli mi, že má vestibulární syndrom, možná mrtvička, možná zánět ouška nebo nádor. Prohlídka nic konkrétního neukázala, dostala injekčně antibiotika s tím, že během dne máme dojet ke specialistovi pro hlodavce.
Následné vyšetření také nic konkrétního neukázalo, ouška byla čistá, dostala další antibiotika a kortikoidy. Doma jsem dále podávala antibiotika v sirupu a Kombisol B-komplex, dále jsem k tomu přidala i homeopatika o kterých jsem se dočetla zde.

Přílišné zlepšení nepřicházelo, hlavička byla stále nakloněná a bylo nutné ji přidržovat a mít celkově ve stabilní poloze, aby se nepřetáčela, ale pila i jedla nadále dobře. Pouze u tvrdších jídel jsem jí je musela přidržovat.
Obrat nastal v noci z 25. na 26.února, kdy se začala rapidně lepšit. Z ničeho nic sama udělala několik kroků a postupně měla větší rovnováhu. Aktivně se pustila do jídla, zbodla co se dalo a nad ránem už courala ne úplně dokonale stabilně, ale sama, hlavičku měla pořád natočenou.
26.února dostala druhou dávku kortikoidů a pokračovali jsme v ATB, stejně tak i nadále Kombisol a homeopatika.
Kromě toho měla na tělíčku 3 drobné stroupky a paní doktorka měla podezření na svrab, tak jí píchla Imovec. (o několik dnů se skutečně kožní svrab potvrdil u mého králíka).

Každý další den byl lepší a lepší, 3.března jsem jí podávala poslední ATB a ten den byl pro mě jako zázrak, protože Čiperce najednou nic nebylo. Hlavička rovně, perfektně stabilní, prostě jako kdyby se nic nestalo. Po konzultaci doporučeno nadále podávání Kombisolu a cca za týden znovu kortikoidy, podle situace.

Bohužel moje radost byla předčasná, protože tenhle stav trval jen necelých 5 dnů. 8.března se začala rychle zhoršovat. Nebyl identický jako na začátku, žádné přetáčení, žádná hlavička na stranu, ale zjevná nestabilita a dezorientace. Čiperka i nadále měla zájem o jídlo a pití, ale zhoršovala se jí rychle motorika, přecházelo to víc a víc k plazení.
Na veterině opět prohlídka, ale nic konkrétního, vyjma toho, že se zdálo, že oslepla. Dostala znovu kortikoidy a ATB a nadále jsem jí ATB doma podávala doma injekčně. Samozřejmě Kombisol do pití.
Stravu už zvládala ve většině jen tekutou stříkačkou, takže jsem jí mixovala tvaroh s vajíčkem a medem, šťávu z mrkve a jablka, avokádo, kefír, maso atd., přičemž o maso stála méně.
Měla i zájem o to jíst pevnou stravu, ale v tom začali dělat problém zoubky, které jí v době rekonvalescence, kdy nebyla schopná sama pevné kousat, začali přerůstat.

Postupně se mi zdálo, že ten boj prohrává, ale na druhé straně se ani nezhoršovala, ovšem ani nezlepšovala. Jedla i pila s chutí, plazila se. Bobky v pořádku, čůrala, oproti prvnímu týdnu kdy to začalo a zhubla z 600g na 500g, zase přibrala 80g. Nicméně jsem víc a víc uvažovala o tom jestli ji takhle netrápím, ale nezdála se ani bolestivá, ani vyloženě nespokojená.

Předevčírem tj. 16.března jsem jí jela pro kortikoidy, už jsem jí sebou nebrala, její stav byl stejný jako při poslední kontrole a na veterině při píchání injekcí byla dost hysterická a celkově po té pak dlouho neklidná. Oproti tomu doma píchání injekcí snášela bezvadně, většinou si ani skoro nevšimla, že jí je píchám. Dostala tedy další dávku kortikoidů a nadále ATB injekčně.

Stav více méně stejný, až na to, že mi během včerejška už připadalo, že jí pomalinku opouštějí síly. Ve chvílích kdy se plazila jí to dalo mnohem více práce a tak myšlenka na to, co dál byla stále intenzivnější. Nicméně ostatní bylo v zásadě v daném normálu, žádné mimořádné stavy. Neobjevil se ani porfyrin, který měla ve velmi mírné formě z očíček 8. a 9.března. Pak už jen výjímečně a velmi slabě nárazově v jednom očičku.

V noci jsem jí dala další dávku ATB, jídlo, pití průběžně jako obvykle a nad ránem jsem jí dala k Žanetce (kočička), abych se trochu vyspala. Žanetka jí totiž chodila spát do přepravky (nechávala jsem ji otevřenou a zjistila jsem, že se Čiperce líbí u ní spinkat, tak jsem jí tam takhle nad ránem dávala, abych se i já trochu vyspala.
Vždy to dobře fungovalo, položila jsem jí k Žanetce, ta jí chvilku omývala, a pak si k ní dala hlavičku a obě chrněli, dokud jsem zase Čiperku za 3-4 hodiny nevyndala.
Jenže dnes to bylo jiné, když jsem se vzbudila, Žanetka měla Čiperku částečně pod hlavičkou a pacičkami a vypadalo to jako by se jí snažila chránit/hřát (možná si to jenom namlouvám, ale vypadalo to tak) a Čiperka byla mrtvá, vypadala úplně klidně jako, když pořád spí.

Nějak si to prostě přebírám v hlavě, jestli opravdu usnula a už se neprobudila. Doufám, že to tak bylo, ale bylo to opravdu tak a i když jsem si jistá, že zemřela, je opravdu mrtvá nebo v nějakém stavu, který tam vypadá? Ne, nejsem blázen, ale četla jsem o tom, že je to možné a to mě děsí, že ji uložím a opravdu mrtvá nebude. Zkoušela jsem poslech, slyšela jsem zaškrkání střev, ale to může být, jinak srdíčko nic, jen bušení mojí hlavy, dech negativní. Oči mrtvé, v tom které bylo úplně zavřené je typické mléčné zabarvení zornice, to které bylo mírně pootevřené, je výrazně mléčný flek v zornici, ale chladne pomaleji, než jsem doposud zažila. Asi musím vypadat jako blázen, ale snad víc než to že mi zvířátko umře, mě děsí to, že umře v bolestech nebo bude jen jako mrtvé vypadat.
Pokaždé mi veterinář potvrdil smrt zvířátka a stejně mám pokaždé stejnou obavu.

Kromě toho mi pochopitelně v hlavě vrtá i to, co tedy vlastně Čiperce bylo a proč umřela, jestli jsem neudělala něco špatně, jestli jsem to mohla ovlivnit. Je to pokaždé stejné, i když každá smrt zvířátka bolí, nikdy nebudu litovat toho, že je mám, že s nimi můžu být a nezáleží na tom jestli jde o potkánka nebo jiné zvířátko, protože miláčci jsou to všichni, ale vždycky se sama sebe ptám, jestli jsem měla něco udělat jinak.
Jestli budu mít dalšího potkánka nevím, na jedné straně mi ty moje myšičky chybí, protože jsou prostě báječní a na straně druhé mi to připadá jako zrada vůči těm, které tu už nejsou a vždy, když se přiblíží smrt a já o ní začnu přemýšlet, mám pak výčitky, že jsem ji přivolala, protože krátce na to se to i stane.
No jo, nic zpátky nevrátím. Čiperka odešla za všemi ostatními zvířátky.

Omlouvám se za tak dlouhý text a pokud jej někdo i přes to přečte, tak děkuji.
Potkaní kluci Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku, Neposedo, Ferdo a Šedáčku
Uživatelský avatar
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Příspěvky: 256
Registrován: 17 bře 2016 13:13
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Re: mrtvička

Příspěvekod chesterfield » 20 bře 2016 11:41

je hezké zase jednou číst příspěvek o myšátkách, připomnělo mi to začátky fora, kde jsme si psali o každé drobnosti co vyvedli . Nevyčítej si nic, postarala si se o obě opravdu dobře až výborně. Nemusela si řešit mám už dát uspat, nebo ještě počkat. To je hrozné dilema i pro nás staré mazáky.
Moc se mi líbí jak popisuješ kamarádství Tvých zvířátek, je vidět, že se jim všem hodě věnuješ.
A to s tím určením, jestli je opravdu mrtvá - já to dělám tak, že myšáčka nechám uloženého v přepravce několik hodin a pak se to opravdu potvrdí.
Nepřivoláváš jim nic zlého, a s každou novou myšutkou máš i kousek těch co čekají za duhovým mostem.

Jinak vítej na foru,
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
Uživatelský avatar
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Příspěvky: 17654
Registrován: 06 říj 2005 18:46
Bydliště: Praha 4, a Semyšov
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: mrtvička

Příspěvekod Veselka » 20 bře 2016 16:03

to chesterfield:
Děkuji Ti za hezká slova i přivítání.
Zvířátka mám spoustu let a bohužel už jsem jich také hodně na ten další svět vyprovodila. Některé mi zemřeli doma a už jsem je tak našla jako naposledy Čiperku, jiné mi zemřeli také doma v náručí jako třeba loni můj kocourek a jiné také v náručí, ale byla jsem to já kdo rozhodl, že je musím nechat uspat. Tak už v podstatě takovým mazákem také jsem, ale přesto, ať je to jakékoliv, nikdy na to nejsem připravená, i když vím, že to přijde nebo musí přijít.

Jedno je, ale vždy jisté, i když mám pochybnosti o sobě, jestli jsem neselhala v tom či onon, tak nikdy nemůžu litovat společných chvil, protože mi zvířátka mi dávají mnohem víc, než kdy budu schopná jim dát já a mám spoustu nádherných vzpomínek a někdy i dobrý pocit z toho, že jsem nějakému nešťastníkovi pomohla k lepšímu životu než měl dřív.

Vzpomínám si třeba na Torinku, která opravdu život nezačala pěkně, její první majitel ji bez přehánění týral, to, že to bylo neúmyslné na jejím utrpení nic neměnilo. Když jsem si jí poprvé vzala k sobě, vystrašenou a nechala ji zalézt za triko, během chviličky se cítila v bezpečí a usnula:).
Nebo, když následně dostala svoji velkou klec s pořádným domkem a spoustu jídla, jak se učila, že hobliny jídlo nejsou a domek je jenom její.. první dny ho ani nechtěla opustit, jak měla strach, že o něj třeba přijde.
Když si zvykla, že všechno, co má je opravdu její a nikdo jí to nevezme, byla šťastná a spokojená a taky tak moc mazlivá, neuvěřitelně hodná.

Nebo Anatásek, ten začal život krásně, jako vymazlené miminko a tak byl od začátku klidný a spokojený mazlík, udělala jsem mu probíhačku kolem klece kam také rád chodil spát, ale jednou nebyl ani u mě, ani tam, ani v kleci, začala jsem zmatkovat kde je, až jsem ho našla chrnět v kapse džínů, které byla položené přes křeslo:) a ani jsem se na něj nemohla zlobit za tu díru, kterou do nich vykousal:).

Čiperka hned na začátku zase měla divokou cestu, protože muže napadla taková blbost, že v té krabičce ze zverexu ta cesta dobrá nebude a tak jí dal do kyblíku (prostorného to jo) a ještě přikryl polštářkem. Jenže pak se moc divil, že Čiperka z něj zdrhla. Proč si ode mně nevzal přepravku, to byla zbytečná otázka, protože mě chtěl překvapit. Nakonec jsme ji honili po autě a když už jsem jí skoro měla, tak mi vyskočila na silnici, naštěstí jí to tak vyděsilo, že jsem jí hned chytila.

Jako každý kdo má zvířátka, takových a podobných zážitků s nimi mám celou spoustu, i méně dramatických a můj život je díky nim bohatší.
Chtěla jsem poslat poslední fotku Čiperky, když šli se Žanetkou spát, ale neumím jí přidat.

edit: Děkuji za vložení fotky :loveit:
Přílohy
Žanetka s Čiperkou_1.jpg
.
Naposledy upravil Veselka dne 22 bře 2016 00:46, celkově upraveno 1
Potkaní kluci Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku, Neposedo, Ferdo a Šedáčku
Uživatelský avatar
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Příspěvky: 256
Registrován: 17 bře 2016 13:13
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Re: mrtvička

Příspěvekod chesterfield » 21 bře 2016 10:50

na fotku se zeptej Womi - jesli ji můžeš poslat do mailu a ona ji přidá.

Jinak díky za příběhy, hezky se to čte
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
Uživatelský avatar
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Příspěvky: 17654
Registrován: 06 říj 2005 18:46
Bydliště: Praha 4, a Semyšov
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: mrtvička

Příspěvekod goldie » 13 kvě 2016 14:00

Chci se zeptat, Sumíšek měla nejspíš mrtvičku, chodí bokem, ale co hůř, včera mi "zvracela" vodu, i kousek piškotu, který snědla. Prostě jak kdyby dlouhá slina. Dneska sem jí dávala zas vodu a v pohodě už to ven nešlo. Při tom jsem si ale všimla, že Sumíně začalo zapáchat z tlamy, řekla bych skoro stejně jako Renuši (pes), které takhle smrdí normálně i přes snahu čistit zubní kameny. A to mi normální nepřijde. Zuby nemá přerostlé, ani teď prakticky nežere, jen si hledá místo na schovku na dně klece, protože do pater nelozí. Schudla znatelně, mrtvičku jsme zjistili asi v úterý, tedy tři dny zpět, od té doby opravdu znatelně pohubla a to se mi nelíbí. snažím se do ní cpát ale zatím se mi podařilo jí vnutit trochu vody. piškot nakousne a skončí.

U Papáji sem takové chování nezpozorovala, a tak se ptám, jestli jsou tohle "normální" projevy mrtvičky? Myslím tím hlavně co se žraní týče. Ona má ještě jeden větší nádor pod zadní tlapkou a dneska sem jí nahmatala další pod přední, tak si říkám, jestli to nemá prorostlé i v břichu :( veterinu navštívíme v pondělí, vím že Papája se po mrtvičce taky pár dní vzpamatovávala. ale jestli žrala nebo ne si bohužel nepamatuju...
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
Uživatelský avatar
goldie
Superpotkan
Superpotkan
Příspěvky: 3435
Registrován: 29 zář 2012 14:48

Re: mrtvička

Příspěvekod Vorva » 13 kvě 2016 15:18

No pokud nejí a ani pořádně nepije, už bych byla u veterináře. Po malé mrtvičce mi potkani jedli i pili, prostě tam byla ta chuť jíst. Tady mi přijde že se trápí.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan
Příspěvky: 3538
Registrován: 19 úno 2013 21:34
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: mrtvička

Příspěvekod Veselka » 13 kvě 2016 22:21

Souhlasím s tím, že bys měla promptně navštívit veterináře.
I u mojí Čiperky nebyl s jídlem po mrtvičce problém. Torinka, když se jí začali nádory najednou hrozně rozrůstat, tak začala postupně také hubnout, ne tedy takhle rychle, ale za ten měsíc byla téměř kost a kůže a to opravdu jedla také bez potíží. Brali jí většinu živin. Čili já osobně bych to spíš, takhle od boku, viděla na komplikaci kvůli nádorům - můžou postihnout i mozek, bohužel.
Jestli je v tomhle stavu, tak bych opravdu uháněla k veterináři.

Pochopitelně přeji, aby vše bylo dobré, ale ... veterinář Ti jistě řekne, co a jak.
Potkaní kluci Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku, Neposedo, Ferdo a Šedáčku
Uživatelský avatar
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Příspěvky: 256
Registrován: 17 bře 2016 13:13
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Re: mrtvička

Příspěvekod goldie » 15 kvě 2016 17:55

Byli jsme nakonec v sobotu ráno, Byli jsme pak ještě v pátek večer, a museli jsme ukončit :'( mi to nějak hned nedošlo jak sem nad tim přemýšlela, nevim co to se mnou je :/
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
Uživatelský avatar
goldie
Superpotkan
Superpotkan
Příspěvky: 3435
Registrován: 29 zář 2012 14:48

Re: mrtvička

Příspěvekod nevi » 11 led 2017 14:19

Fotka o pár příspěvků se mně až moc podobá Pavlovi :| Prodělal těžkou mrtvičku v noci na včerejšek nebo ráno. Když jsem ho našla, byl od porfyrinu, ležel na boku a evidentně nemohl vůbec hýbat pravou polovinou těla ani jazykem. Uložila jsem ho do přepravky lehce z kopce hlavou dolů na klidné místo a přikryla dekou, aby neztrácel teplo, ale než jsme přijeli na veterinu, začal být apatický. Veterinářka zjistila, že ani nevidí na pravé oko. Dostal léky a podkožně tekutiny a výživu a další v injekci s sebou. Večer se mu zhoršilo dýchání, dala jsem mu léky na rozšíření dýchacích cest a rozdýchávala ho v poloze hlavou dolů. Léky měly účinkovat do 24 hodin od podání. Průběžně jsem ho přetáčela a kontrolovala a ráno sice vylezl zpod deky, když jsem ho přikryla dvěma vrstvami místo jedné, ale žádné zlepšení se nekonalo. Ráno dostal další podkožní výživu. Naštěstí můžu pracovat doma, takže jsem ho dneska průběžně kontrolovala. Zemřel asi před hodinou.

Ve stejné pozici jsem v kleci našla před měsícem Evžena. Co se stalo, už bohužel nezjistím, měl se zvyku takhle spát a možná se prostě neprobudil. Tam už se nedalo nic dělat. U Pavla nejspíš také ne, ale pokusili jsme se a udělali pro něj, co se dalo.
Uživatelský avatar
nevi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13142
Registrován: 11 bře 2007 03:49
Bydliště: Praha

Re: mrtvička

Příspěvekod chesterfield » 18 led 2017 12:44

sobhem myšáku.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
Uživatelský avatar
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Příspěvky: 17654
Registrován: 06 říj 2005 18:46
Bydliště: Praha 4, a Semyšov
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: mrtvička

Příspěvekod Istar666 » 21 lis 2018 22:33

Dotaz, včera večer mě opustila potkaní holčička, měla vystouplou páteř a nafouklé bříško a našla jsem ji ležet nehybně v kleci, u zadečku měla kakání a dejchala. Ale jako by lapala po dechu. Co jí mohlo být? Veterinář měl zavřeno. Chvílemi zvedala hlavičku ale nakonec umřela s otevřenýma očima. Co jí asi bylo?
Istar666
Růžovka
Růžovka
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2018 05:04

Předchozí

Zpět na Neurologické problémy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník