Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Trhavé pohyby

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Trhavé pohyby

Příspěvekod pets.s » 22 úno 2010 23:37

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat, jestli jste se náhodou nesetkali s podobnou situací jako já, než půjdu k veterináři. Dneska jsem si všimla, že můj potkánek nehcce ven z klece, což u něho není vůbec normální. Dokonce, když jsem mu dala do klece jeho oblíbený kelímek od jogurtu, tak nejevil zájem. Zkoušela jsem ho přivolat, ale nic. Nakonec se vypotácel z hamaku se napít a já si všimla, že se strašně špatně pohybuje - tzn. trhavé pohyby; jde dopředu, ale pak jako by se sám lekl dozadu a znova - tak třikrát. Je na něm vidět, že by i chtěl z klece, ale prostě mu to nejde. Nakonec jsem ho tak trochu z klece dostala a vzala si ho k sobě, abych koukla, jestli nemá něco s packama, ale nic jsem nenašla. Občas se ozval, když jsem ho zkoušela prohmatat, ale pokaždé na jiném místě. Zkoušel se projít. To šlo. Jak ale je postavený na obou předních a má na ně přenést váhu - jakékoliv vyskakování z klece, dostávání se do patra a pod. je problém a začne s sebou tak škubat, dokud nepřemůže asi bolest (nekvičí u toho) a dorazí tam kam chce. Zalezl hned do klece a celý den je schoulený v hamaku, kde se pořád vrtí. Chuť k jídlu neztratil, chutná mu dobře. Tak co.... máte nějaký nápad o co jde?
pets.s
Růžovka
Růžovka

Re: Trhavé pohyby

Příspěvekod jani » 22 úno 2010 23:41

A jak je myšák starý ? Určitě k veterináři zajdi. Myslím,že to bude něco s nervy, nebo mrtvice, takhle se to těžko určuje. Raději mu uprav klec, aby odněkud nemohl spadnout, když má špatnou koordinaci. Držíme palce, aby byl v pořádku.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod pets.s » 23 úno 2010 02:03

POtkánek bude mít v květnu 2 roky. Přišel za mnou v noci sám - zlákala ho peřina :-). A už vidím, co je za problém - ocásek. Má ho úplně povislý, při chůzi mu "nevlaje" jako obyčejně. Takže veterina jasná. Projdu fórum, jestli tady něco nepíšete a dám vědět, jak jsme dopadli... No, určitě se vet podiví, jak vykrmeného potkánka mám... jajaj
pets.s
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod pets.s » 01 bře 2010 19:08

Ahojte, tak potkánek má obrnu ocásku, veterinářka mu píchla něco proti zánětům a bolesti a nějaké vitamínky. Bořka ale asi spíš otravovalo bolestivé bříško, protože po tom co jsme byli u veterináře a nasazení jogurtové stravy (activia - fakt pomáhá) už je Bořek jako dřív. Normálně běhá, skáče, už se nechá i nosit. Prostě tak jako to bylo před tím. Trhavé pohyby zmizely. Bohužel se však narazilo na lysou kůži, kterou potkyš má a já to trochu přičítala stáří. Takže po týdnu ještě dostal injekci proti parazitům, která mu moc nepomohla, tak teď budeme asi řešit plísně. Chudák se snad po tý injekci škrábe ještě víc. No, hlavně je fakt v pořádku co se pohybu týče a elán do okusování věcí, když se mu zrovna nevěnuji má snad ještě větší :-)
pets.s
Růžovka
Růžovka

Zpět na Neurologické problémy