Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Epileptické záchvaty

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: Epileptické záchvaty

Příspěvekod amalka_sneckova » 09 kvě 2010 08:53

Zjistila jsem, když jsem se viděla s Ondrou (x-schneck), že Thurso má asi epilepsii - téměř každou noc už asi týden seskočí (nebo spadne, to nevím) z patra a leží na boku a třepe nožičkama.... Když záchvat skončí, tak prý zůstává ležet a když se k němu Farísek přiblíží, tak na něj jakoby vrčí i na Ondrovu ruku. Podle popsaných příznaků to vypadá, že se to shoduje s příznaky, které tady líčíte vy.... Ode dneška za týden hlídám jeho potkánky já, protože on jede do Itálie, tak vypozoruju přesné příznaky a skočím s ním do Kolmé.

Nevíte někdo kolik takové vyšetření stoj, prosím? Jdu tam s holkama ve středu na přepich, tak se kdyžtak zeptám Holé...
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje holčičky:
Hermiona
ČERTIČKY:
Marlenka, Madlenka, Májinka, Heddwyn
PYŽAMÁCI:
Cácorka od Craftyrat, Hopsinka od Craftyrat
HARPYJE:
Lalita, Laleh, Jasmine Ella, Kelsie Lili
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Za DUHOVÝM MOSTEM v našich srdcích už stále:
Cipísek von Zveráč * 20.8.2009 + 29.6.2010
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka
http://charmingrats.webnode.cz
Chovatelská stanice: Charmingrats

Příspěvekod womi » 09 kvě 2010 08:57

Nemám tušení ani jek se to léčí, ani jak se to diagnostikuje, nicméně bych minimálně na vterinu zavolala a hlavně uzpůsobila klec k tomu, aby nemohl spadnout
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod amalka_sneckova » 09 kvě 2010 09:02

To mi povídej, přemýšlím, že si ho vezmu k sobě ještě dneska nebo v týdnu. Šnek má teď na prvním místě kalby a holky, takže abych se o jeho potkánky starala já a nechci nečinně přihlížet, jak jim něco je....
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje holčičky:
Hermiona
ČERTIČKY:
Marlenka, Madlenka, Májinka, Heddwyn
PYŽAMÁCI:
Cácorka od Craftyrat, Hopsinka od Craftyrat
HARPYJE:
Lalita, Laleh, Jasmine Ella, Kelsie Lili
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Za DUHOVÝM MOSTEM v našich srdcích už stále:
Cipísek von Zveráč * 20.8.2009 + 29.6.2010
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka
http://charmingrats.webnode.cz
Chovatelská stanice: Charmingrats

Příspěvekod Hayam » 10 říj 2010 11:35

Limousine včera dostala panický záchvat, když běhala po kleci jak splašená, hrozně u toho řvala a zdrhala před ostatními potkany. Žádný jí nic neudělal, zranění nemá a záškuby nikdo nepostřehl. Může to být epilepsie, nebo je to něco jiného?

Teď ráno už se zdá být v pohodě. Jednou už se jí něco podobného stalo, ale trvalo to celý týden pravidelně, bylo to po injekčním podání ivomecu a vetem bylo přisouzeno vedlejším účinkům. Po týdnu se vzpamatovala a do teď.

Prý to trvalo minimálně dvě hodiny a když jí ségra vrátila do klece, všechny holky na ní z ničeho nic začaly útočit. Máte ponětí co to může být?
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod nevi » 10 říj 2010 12:15

Nedostala se do kontaktu s něčím, co ji mohlo štípat? (Mohla i kousnout do něčeho elkhaft.) Něco podobného mi dělala kdysi Sára, když jsem jí kápla na vyrážku na zádech bylinkový extrakt obsahující alkohol. Dávalo by smysl i to, že se do ní pustily ty ostatní.

Epileptické záchvaty trvají jen několik minut...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Hayam » 10 říj 2010 14:33

Nevím, neměla do čeho, byly zavřené v kleci a najednou tohle, z ničeho nic a trvalo to prý hodně dlouho a když jí sestra dala na samotku, tak se časem zklidnila. No, Anténka se do ní nepustila, ale jinak prý všechny. Kdyby Opium, tak chápu, ony mají teď, odkdy je nová v kleci nějaké mocenské spory, ale nevysvětluje to ostatní.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Nervové "záchvaty"

Příspěvekod Hella » 29 lis 2011 19:27

Ahoj,
mám podobný problém jako zde popsané se svým 6měsíčním potkanem. Jedná se o samce, který do nědávna bydlel s druhým potkanem, cca před měsícem jsem je musela rozdělit, protože se začli moc prát. Tenkrát byl v malé kleci (než jsem sehnala větší) a měl svůj první záchvat (najednou nadskočil zvednul se nazadní a začal se ohánět (škubat) předníma tlapkama až přepadl na záda do rohu klece (kdyby se neopřel o klec spadnul by uplně) pořád tlapkami máchajíc ve vzduchu, a celkově se ošíval (škubal) víc než je obvyklé (jinak je to takový akční hopkající tip), pak se mu to stalo ještě párkrát v kleci, ale to bylo již mírnější. Chovatelkou mi byl doporučen preventivně pangamin, a přendání do větší klece. Když jsme byli u veterináře (s oběma potkánkama kvůli parazitům) tak my bylo řečeno, že by se o epilepsii jednat mohlo (to mi ostatně napsala i chovatelka) ale že se o epilepsii všeobecně moc neví, a že se to stejně nijak nedá léčit. Dnes se to ovšem opakovalo znovu, zezačátku v mírnější formě (jen seděl a cukal předníma tlapkama, mírně v záklonu) to se opakovalo v krátkých intervalech asi 3x pak když už to vypadalo že se zklidnil a bude spát tak po nějaké době (15-30min) spadnul z patra a cukal se (nevím jak přesně bylo ztovna zhasnuto velké světlo aby měl klid). Zrovna dnes jsem jim dala nové krmivo tak mě napadlo jestli by mezi tím nemohla být spojitost. Jedná se o granulky Rat and Mouse PRO od značky versele-laga, jež mi byly doporučeny kamarádkou, před nějakou dobou jsem jim je již dávala na ochutnání, abych zjistila zda je vůbec budou žrát, bohužel si nepamatuji kdy to přesně bylo, ale teď mě zpětně napadlo, že se mohlo jednat o dobu před prvním "záchvatem", je nějaká možnost že by se mohlo jednat např o prudčí alergickou reakci na nějakou látku, kterou obsahují? Může to být stresem z toho že je sám? Vzhledem k tomu že od první série záchvatů je to měsíc a teď znovu nešlo pouze o jeden domnívám se že by mohlo jít spíš o nějaký jiné druh nervového záchvatu vyvolávaný podnětem, podmínkami?
Moc prosím o jakoukoli radu jak dál postupovat. Děkuji.
Hella
Růžovka
Růžovka
Potkani: Aladin, Cristyl

Příspěvekod nevi » 29 lis 2011 20:59

Může být možné že spouštěčem je chemický podnět, zkus změnit krmivo na to původní a uvidíš. Ale spíš tipuju, že tou dobou prodělal mrtvičku :?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Hella » 29 lis 2011 22:17

Jej mrtvičku? To nezní zrovna pozitivně :( podle čeho usuzuješ, že by se mohlo jednat právě o tohle?
Hella
Růžovka
Růžovka
Potkani: Aladin, Cristyl

Předchozí

Zpět na Neurologické problémy