Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

zeslábnutí pánve a zadních nohou

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: zeslábnutí pánve a zadních nohou

Příspěvekod Makushka » 18 pro 2008 13:54

jani1000 píše:Myslíte , že jí mám čistit ouška když si k nim sama nožičku nedá ? Já se bojím abych jí neublížila :|
Makush, a jak to děláš ? jak do hloubky, jako jestli i tam "kam není vidět"

Mě by to jinak ani nenapadlo, ale poté, co jsem v Bačutkově oušku viděla hrudky mazu, mě to trklo.
:shock:
Já mu je čistím normálně vatovou tyčinkou, napřed si ho hladím a až se uvelebí, začnu mu sahat na ouška, aby si zvykl a pak mu jemně tu tyčinku strčím dovniř a kroutím s ní - asi jako když si uši čistí člověk. Kolikrát mi i nastavuje hlavičku a sám přitlačuje. Neboj, pokud tam nebudeš tu tyčinku hrubě rvát, tak ucukne, když jí to bude vadit.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Nefertity » 24 led 2009 10:47

To mě taky nenapadlo, čistit Ofince uši :shock: Myslíte, že je to nutné? Nerada bych jí ublížila..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod jani » 26 úno 2009 21:26

Jak tak koukám, téma jsem založila koncem října a teď je konec února. Musím uznat, že v té době jsem věřila, že do maximálně dvou měsíců na ty nožky ochrne úplně. A ono ne- myška se s nima naučila dost rychle ťapkat, kromě toho že se s nima neodrazí (tomu jsem upravila klec) a solidně se přitahuje předníma, je to vlastně jen kosmetická vada :) Sláva mojí potkaní babičce :up: !
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod ryc086 » 01 bře 2009 20:25

gratuluju, my kdysi během týdne ochrnuli na zadní, to bylo ještě šplhání a radost ze života, během dalšího týdne polevily i přední packy a tak nažrat se nebylo už tak jednoduché :| ale chuť do života pořád byla. mytí probíhalo v pohodě, nechal si všechno líbit a na to že se uměl jen nakrmit tak byl moc statečnej a nedával na sobě nic znát :loveit: mytí muselo být minimálně 2x denně pac jsme vsechno delali pod sebe :smi: průběh nemoci byl celkem rychlý, pár dní po úplném ochrnutí tiše ve spánku odešel za duhový most :cry:
Obrázek
ryc086
Růžovka
Růžovka
Potkani: Furfur von Percy
Bebešin Gůůgl

Za duhovým mostem ...
Bebešin Rumburak 3.7.2007 - 1.2.2009

Příspěvekod stryc.fido » 04 čer 2009 01:02

ahoj. mysule nam zacina nejak pajdat na zadni - obe. Ale je ji teprve rok a pul! :? To je prece strasne brzo na ochrnuti. Kdy ti vasi mysaci zacali ochrnovat? V patek jdem radeji k vetovi, doufam, ze udelaj rentgen, zadnou bulku jsemnenahmatala, ale colek nikdy nevi.
stryc.fido
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Umpa Lumpa (2 roky), Prašivka (2 měsíce)

Příspěvekod chesterfield » 04 čer 2009 08:59

No je to brzy ale v tomto dost velkou roli hrají genetické předpoklady
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Nergita » 05 čer 2009 07:17

jak psala Ches, hodně záleží na tom, jaké "dědictví" si nese po předcích.
Mě začal myšák ochrnovat na zadní nožky dva měsíce před druhými narozeninami.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod bebe_84 » 26 črc 2009 11:57

Ahojky,

tak se přidávám do skupiny s potkánky s ochrnutými nožkami. Začínalo to celkem nevinně, ani mě nenapadlo, že by to mohlo být ochrnutí - Fredík byl vždycky lenochod každým coulem ;) , ale teď už se pohybuje díky předním, míň žere... Koupila jsem mu vitamínky, snažím se, aby moc nešplhal, ale nemůžu být doma pořád, takže on stejně poleze do nejvyššího patra, ač jsem mu koupila nový pelíšek do podestýlky. Podáváte případně nějaký léky na bolest?
I když očka pohasnou a my musíme si sbohem dát,
chci, abyste myšánci věděli, že nepřestanu vás milovat.... :((

http://www.sfings.estranky.cz/fotoalbum ... vzpominame
bebe_84
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dingo - seal point siame berkshire, narozen 3.4.2009, of ChS Potkanviv
Cédric de Bibi´s - blask irish, dumbo, narozen 13.6.2009

Nebíčko:
Maxík - hooded, zverimáček - moje první potkaní zlato,narozen cca 10/06, zemřel 4.5.2009 :-(
Freddy - black silvered berkshire, narozen 19.1.2007, zemřel, resp. byl uspán 9.8.2009 :-(

Příspěvekod nevi » 20 srp 2009 12:20

Ne, nemám pocit, že by Soňa měla bolesti. Ale snažím se s nožičkami cvičit, když se míň hýbe a zhorší se to.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod iwanhoe » 09 srp 2011 19:51

poslední dobou u Moominy pozoruju, že na levou zadní nožičku plně nedošlapuje. Prsty se jí na tý noze při chůzi neroztahujou jako na té druhé. Přijde mi, že chodí jakoby po patě (jestli to na konci chodidla je pata a kotník) jinak běhá a všechno v pohodě... nepřijde mi, že by kulhala. Když nad tim teď tak uvažuju, je to ta noha do který jí doktor ve vetcentru píchal antibiotika a jak na ní pak celej den vůbec nešlapala - může to mít souvislost? už to bude zhruba měsíc... Když panáčkuje, tak stojí normálně :roll:

teď jsem jí sledovala jak jde po hraně cca 1,5 cm... měla dost problém... když jí otočim na záda a držim opřenou o mě, tak se brání převážně tou pravou nohou, tu levou ale bolestivou nemá. Kdyby špatně chodila na obě, tak prostě ochrnuje, ale divný mi přijde, že má problém jenom s tou jednou...

Co mi řekne vet, když tam půjdu? Zkoušel jste to někdo v podobnym případě? Jí zkusí reakce a tim to hasne, předpokládám... (nehledě na to, že Moo je absolutně nespolupracující zvíře :( )
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Předchozí

Zpět na Neurologické problémy