Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

zeslábnutí pánve a zadních nohou

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

zeslábnutí pánve a zadních nohou

Příspěvekod jani » 20 říj 2008 17:13

Všimla jsem si, že Piškot (skoro 2 roky) poslední dobou hrozně divně chodí. Ztenčil se jí zadeček,ale jinak podle mě váží furt stejně, pohybu má také stejně, ale když chodí nebo běží, je vidět ja má zadní nožky blízko u sebe, chodí pomaleji, a nedokáže se podrbat na čumáku. Toho jsem si všimla včera. Prostě tam tu nožičku nenatáhne a tak se naučila si kůži na krku packou dostat až k tlamičce a vykouše si jí takto.

Myslíte že je to stářím? Nebo že by po prodělaném svrabu, kdy se v jednom kuse drbala jí nožičky zeslábly ? Když se drbe, tak nožičkou drbe ve vzduchu..... :roll:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Re: zeslábnutí pánve a zadních nohou

Příspěvekod Nergita » 23 říj 2008 15:49

spíš bych řekla, že to bude stářím. Někdy je na potkanovi už ve dvou letech stáří hodně znát, někdy ještě ve 2,5 letech běhá jako za mlada.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod jani » 23 říj 2008 18:36

Asi jo. Poslední dny jí pozoruji, a nelepší se to ale naštěstí ani nehorší. V kvalitním životě jí to nebrání a dokonce jsem jí přistihla že se drbe normálně, akorát musí víc natáhnout hlavu, než nohu :) Snad tu bude ještě dlouho, je to úžasná myška :loveit:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Káča » 31 říj 2008 17:05

není to jistě tvůj případ milá jani, já jen...pochop..k tématu :roll: :smi: ! potky přestávala chodit na zadní tlapky taky až ve stáří, nejspíš proto, že měla ve ve slabinách malý nádor mléčné žlázy. stalo se to tu někomu?
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Kimik » 01 lis 2008 12:00

Náš Kimík má nádor mléčné žlázy, bohužel zhoubný a operace není možná (zvláštní, to už je můj druhý kluk, co má nádor mléční žlázy) a taky se mu začíná špatně chodit. Bohužel už má i metastázy na plicích, což mu taky nepřidá, ale zatím se drží, pícháme injekce a snad tady s námi ještě chvíli bude. Jinak všichni moji potkani ve stáří měli problémy se zadníma nohama, některý víc, některý míň. Ale naučí se s tím žít velice dobře.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod jani » 01 lis 2008 17:34

Tak se jí to horší :( Zjistila jsem že levou nožičku ani nezvedne (tou se nepodrbe) a pravou to zvládá dobře, akorát chodí ještě hůř. je veseloučká , živá ale když běží tak se jí chodilo ohybá dozadu, a když má slabší chvilku tak skoro tahá zadek po zemi.......
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 01 lis 2008 18:08

no jo babuška malá, tak nějak přestavět klec at všude má dostupno. Na výživu stařečku se mi moc osvědčil Calopet, je to pasta v tubě sladká a všem chutná.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kadarka » 14 lis 2008 14:17

veterinářka nám v tohle případě taky doporučovala Bkomplex - dávali jsme čtvrtku malé tabletky denně, nebo pivovarské kvasnice - pangamin. A betaglukan - tam bylo dávkodání asi osmina tablety (celá tableta měla 250 mg). Podle mě to nepomůže stav výrazně zlepšit, ale určitě to zpomalilo postup ochrnování nožiček.
Kadarka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Všichni moji potkánci jsou už za duhovým mostem a nové teď bohužel nemůžu mít.

Příspěvekod jani » 14 lis 2008 20:15

děkuji za rady určitě to zkusím. Ona chudinka už ani neovládá ocásek. Asi jen 2cm od kořene, a pak s ním plácá kudy chodí :-( budu zařizovat důchodcovskou klec a dám k ní Adamku, ta je líná a moc šplhat stejně nechce....
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 14 lis 2008 21:11

je to s podivem ale ačkoli to vypadá zvláštně tak si myšky s ochrnutím moc hlavu nedělají, prostě se pohybují jak to jde. Proncezna Julinka mi přmo utíka z kllína vlešouc za sebou bezvládné zadní nožky. Včera ji viděla Mikulcová, a až na to, že musí Julinka víc pít byla zdravá potkanka. Je to neuvěřitelné koli vůle k žiovtu je vtom zhublém tělíčku. takže Myšíkům to ochrnutí asi vadí míň než nám. Obnáší to ovšem ještě čištění prdelky a bříška. Lavorek s teplou vodou - pozor oni asi oprvadu nesnášejí koupelnu, i když to nechápu, když vykoupu Julinku v lavorku na gauči je klid. Když jsem tutéž proceduru prováděla v koupelně měla hysterák. Nevím čím to je, ale už se mit o stalo u více myšáků. Koupelna je stresuje aniž by ji znali.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod jani » 14 lis 2008 21:31

chester : jo, s tou koupelnou to pravda asi bude. když mám na rameni myšáka , který vodu nemá rád, a jdu s ním do koupelny aniž by tekla voda, začne být nervní a slejzá hned ze mně.

Jinak , není to ještě tak hrozné, aby měla zašpiněný zadeček, ona se zatím hezky meje , v hamáku se válí a může se čistit v krkolomných polohách. Ona má hroznou výdrž, občas í pozoruji, jak chodí po kleci tam a zpátky, nahoru dolů, bez nějakého většího důvodu. Takže jsem z toho odvodila, že kdyby jí to moc namáhalo, nebo bolelo, tak furt necourá. Musím uznat, že jí neuvěřitelně posílily přední pacičky, vyšplhá kam chce i když si zadníma ani nepomáhá. Jen aby to šlo zpomalit....
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nefertity » 15 lis 2008 07:25

Za prvé - souhlasím s koupelnou, že je to stresující prostředí, i když u nás možná i tím, že jsme jim na pračce (jakožto rovné omyvatelné ploše) prováděli všechny bolestivé úkony - čištění abscesů atd.

Za druhé - Jani, Chester má určitě pravdu s tím, že to ochrnutí až tak moc nevadí, pokud nemá i další komplikace. Vidím to teď na Ouzince - jak se jí trochu zlepšil zdravotní stav, tak si z nemohoucích nožiček (zadní i přední má dost špatný) nic moc nedělá. Co jí určitě nejvíc omezuje je, že neudrží v předních žrádlo. Jinak zadní - chvílema ji poslouchaj, jindy ne a to se s nima odstrkuje po stranách a nijak nešťastně se netváří.. Tak držím palce, ať to zvládnete ;)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Makushka » 04 pro 2008 14:42

Nám takhle ochrnul Myškin po 2. roce života a teď i Bačut. Jediný myšák, který i ve stáří chodil dobře, byl Meloun. Další dva myšáci se víc než 2 let nedožili. U Myškina to ochrnutí bylo dost rychlé, ke konci nemohl chodit vůbec a navíc se mu zadeček a nohy hodně třásly. Pár měsíců po začátku těchto potíží umřel. :-( Bačutek (2 roky + 5 měsíců) ochrnuje o něco pomaleji asi od října, ještě je schopen šinout se bříškem po zemi, ale nožičky nechává za sebou. Nemá na nich už žádný svaly, jenom kostičky. Až na to, že se nemůže podrbat (myjeme ho my - minimálně obden kartáčkem na zuby namočeným v teplé vodě, taky mu čistíme uši vatovou tyčinkou), mu to, myslím, nevadí. Sice hodně spí, ale když má náladu, ještě dovede být hodně akční. :)
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod jani » 17 pro 2008 21:44

Myslíte , že jí mám čistit ouška když si k nim sama nožičku nedá ? Já se bojím abych jí neublížila :|
Makush, a jak to děláš ? jak do hloubky, jako jestli i tam "kam není vidět"
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 18 pro 2008 08:24

Já jsem si Julince netroufla do ousek něčím saha, tak jsem ji jej tak jakoby zvenku na spodní hrané malíčkem mnula, byla jako pejsek a reflexně klepala zadní nožičkou.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Další

Zpět na Neurologické problémy