Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Apatický/dezorientovaný/motající se potkan

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: První pomoc

Příspěvekod nevi » 23 bře 2008 22:09

Slyšela jsem i o mrtvici v třech měsících, bohužel to není nemožné.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Phoebe » 06 dub 2008 16:59

Pokud se točí dokola, nemůže mít třeba něco s uchem (zánět...)? Myslím, že jsem to kdysi někde četla.
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Apatický potkan

Příspěvekod nieema » 16 čer 2008 19:31

dobrý den,prosím, mohla byste mi poradit?Můj jeden a půl roku starý potkan je z ničeho nic apatický(skoro vůbec se nehýbe,chůze mu dělá problémy),třese se a má krev kolem očí a nosánku.Neměl by to mít z jídla, protože v kleci měl jen zrní a puštěný na volno taky nebyl.Volala jsem na veterinu a tam mi řekli, at přijdu zítra.Děkuji za radu.
nieema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 16 čer 2008 19:40

Takže leží a nemůže se zvednout?
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod nieema » 16 čer 2008 19:44

ne,to ne dokáže popolést ale cuká to v něm a když ho pohladím za hlavičkou na zádech tak ho to bolí
nieema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 16 čer 2008 20:00

Nemáte někde v okolí veterinární pohotovost? Nebo nemůžeš zavolat na jinou veterinu?
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod nieema » 16 čer 2008 20:03

Už jsem tam volala a řekli mi, že to vypadá vážně,že už je docela starý a zřejmě mu moc nepomůžou tak ať přijdu ráno... :cry:
nieema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod eva.jingle » 16 čer 2008 20:15

Odkud jsi?Třeba by ti tu někdo mohl poradit dobrého vet. v okolí.
Mohl odněkud spadnout?
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod nieema » 16 čer 2008 20:17

no mám dobrého veterináře,ale k tomu můžu nejdříve ráno,tak snad do té doby vydží...děkuju moc
nieema
Růžovka
Růžovka

špatná rovnováha

Příspěvekod charlienka » 08 zář 2008 18:23

Moje zlatíčko je už týden nastydlé, má rýmu, lékařka nám dala kapky do nosu, a mastičku a krém na čumák, vše bylo v pořádku odpoledne spala dvě hodiny u mě ve vlasech a když se vzbudila nakapala jsem jí ty kapky dala do klece pít a ona u toho pití spadla, pořád se motá a točí na jednu stranu, neudrží rovnováhu a já jsem úplně nešťastná, nevim co mam dělat, nechci o ní přijít :cry:
Obrázek
Pets name: potkyš
Adopt your own!
Obrázek
Pets name: Proužek
Adopt your own!
charlienka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Meggy von Zverimex -black silvered berkshire standard(duben 2009)
Jasmína von Kalči Gaia - aguti berkshire standart (3.6.2009)
Onyx Beris - russian burmese (25.7.2011)

Za duhovým mostem:
Charlienka von Zverimex- Black hooded standard(srpen 2008-18.1.2011)

Re: Prosím, co mam dělat, poraďte:(

Příspěvekod Zuza » 08 zář 2008 18:58

Jestli se ti naklání ke straně, pak by z nastydnutí mohla dostat i zánět ouška, my ho měli a byl špatně léčený, doporučuju slušnou veterinu a jít tam hned. Jinak na nastydnutí u potkyše jsem měla vždy echinaceu, vitamín C, ač si ho potkani sami produkují a vitamíny do žrádla, antibiotika, ale kapky do nosu, to slyším poprvé. Především jí zavěs po kleci hamaky tak, aby nemohla nikam spadnout z větší výšky a ublížit si. Na veterinu běž hned zítra jestli můžeš. Budem držet palce, tohle jsem si zažila dvakrát, jednou to byl zánět ještě komplikovaný zlomenou čelistí, špatným okem a naprosto nesprávnou léčbou a jednou se mi u myšky takhle projevila mrtvička, ani jednou nám to nedopadlo dobře, proto doporučuju veta co nejdřív.
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod cicinta » 08 zář 2008 21:29

Moje Poserka se byla na prázdniny minulej rok u mé sestry a jak jsem se vrátila, že si ji vezmu domů, tak byla taky chudák nahnutá nabok, ale nikde jsem s ní nebyla a ono se to sprvilo, tak nevím, jestli jsem něco zanedbala, ale nevykazovala nic, že by byla ňák nemocná. Ale ty určitě na nic nečekej a jdi tam znova...přeju hodně štěstí
cicinta
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkanka Posera (*duben 2007 +16.září 2008)
potkanka Jája (*září 2008)

Příspěvekod nevi » 09 zář 2008 11:02

To bude nejspíš zánět ucha. U veterináře tam buď něco najdou nebo ne (pak to bude někde hovně uvnitř, můžná dokonce i ma mozkových plenách), dostanete antibiotika na delší dobu. My měli zánět mozkových blan a dopadlo to dobře, ale máme trvalé následky (malá asi přestala vidět na jedno oko).
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Veve » 09 zář 2008 21:07

vypadá to na ten zánět ouška, zkus k ouškům čuchnout a když nebude moc hluboko, tak při pohlazení pod ouškem by ucukla... hlavně co nejdřív na veterinu
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Re: Apatický/dezorientovaný/motající se potkan

Příspěvekod sasinka » 13 úno 2010 10:04

Zdravím.Chtěla bych se zeptat proč mi každý potkan vydrží jen tak 2 měsíce?:-( Právě teď mi umírá Šimon a to už je alespoň čtvrtý potkan co vydržel tak málo. Vždycky den předtím než je takovej omámenej tak hrozně zbrkle všude běhá a je až moc aktivní a další den je úplně mimo a málo reaguje na dotyk a na okolí a pak boužel.... :cry: Teď na něho koukáme a jen doufáme že se z toho nějak vzpamatuje..
sasinka
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Neurologické problémy