Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Apatický/dezorientovaný/motající se potkan

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: Apatický/dezorientovaný/motající se potkan

Příspěvekod Ka3na » 26 říj 2010 11:50

:( Jejda, to je smutné. Navíc, když je člověk zoufalý a nejde porádně pomoct a musí jen čekat. Tak se Kimi drž a přeji Vám, ať se Kristián zlepší.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Cayro » 26 říj 2010 11:59

Chudinka maličký :cry: ... držím palce, co to jde.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Hayam » 26 říj 2010 13:21

Kimík, to zní celkem hrůzostrašně :( Chudáček, ano, zažil si dost a zaslouží si lepší život, tak doufám, že se vzchopí.
Neříkali něco o hromadění bílkovin v ledvinách? Mně to u Limuzíny říkali, že u některých potkanů se hromadí v ledvinách bílkovina a že někdy to vede k různým nežádoucím psychickým stavům :( Naštěstí, náš případ to nakonec nebyl, tak držím palce i vám. Limuzínu nakonec ta magorie obakrát zase pustila.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 26 říj 2010 14:34

Kimi, to je hrozný. :cry: Držíme vám všichni palce, aby se Kristiánek zlepšil a bylo to v pohodě. :rose: :(
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Zuza » 26 říj 2010 14:46

:( Kimi držíme palce, tohle je hrozný a dost se to podobá stavu, co měl zpočátku Loki, teď už sebou prostě jen cuká, nemá normální pohyby, nicméně normálně baští, leze v kleci všude, dostane se kam chce, z pater nepadá, jen jakmile něco hrozně rychle chce (mlsku) tak to zaboha nemůže vzít do tlamky, nejlepší je mu dávat z mističky, jinak se zahryzne do prstu, jen aby držel něco, sice pustí, ale není to příjemný. My už se z toho asi víc nevyhrabeme, ale žít se s tím dá, snad se to u vás v lepší obrátí :up:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kimik » 26 říj 2010 15:13

Teď jsem ho skoro hodinu měla na klíně, leží jak placka, i když s mojí pomocí se dvakrát trochu zvedl a zkoušel se umýt. Ale už jenom to, že u mě vydrží je špatný, protože on se normálně lidí spíš bojí a na klíně by nevydržel. Zkoušela jsem mu dávat do tlamičky dobrůtky, ale nezabral, horší je, že se nechce ani napít. Teď leží v přepravce, chvilkama se točí rychle do kolečka a pak zase leží bez hnutí. Nechci být pesimista, ale nadějně to nevidím :cry: A pořád má takový strašně vykulený oči!
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Zuza » 26 říj 2010 15:20

:zip: To nezní dobře, chudák asi sám nechápe co se s ním děje :( no myslíme na vás a držíme tlapky, ať je buď líp, nebo ať je průběh aspoň rychlý :(
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod womi » 26 říj 2010 15:27

Kimi, pokud můžeš, zkus mu do tlamky nacpat stříkačkou vodu a nějaké béčko, třeba to trošku pomůže :pray:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Haslerka » 26 říj 2010 15:29

womi, béčko určitě dostal na veterině v injekci...takže je zbytečné ho do něj cpát ještě orálně.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod womi » 26 říj 2010 15:31

haš, z "nějaké injekce" není poznat, jestli ho dostal, nebo ne. Samozřejmě předpokládám, že pokud ho dal, tak kimík ví, že ho do tlamky nemusí dávat znovu

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Kimik » 26 říj 2010 15:34

Ano, omlouvám se za nepřesné informace, o Béčku vetka mluvila, pak mu píchala ještě něco pod kůži, co prý hodně štípá a ostatní potkani se u toho snaží minimálně prokousnout ruce a on se ani nepohnul, chudáček. Co to bylo, to netuším, jsem z toho nějak mimo :( Nejradši bych se na všechno vykašlala, potkany prodala a odstěhovala se někam hodně daleko. Znáte ten pocit?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Zuza » 26 říj 2010 15:41

Znám, pokaždý když řeším podobnou strašnou záležitost, pokaždý když o nějakýho myše přijdu, si říkám, že za to trápení to nestojí a už jiný nechci, vždycky uvažuju nad jiným zvířetem, nakonec ale stejně vždycky zůstanu u myšů a jsem za to ráda, oni mě dokážou vytáhnout z depky, potěšit a oni si za to zaslouží od nás to nejlepší, co jsme schopni pro ně udělat. Ten pocit co máš, naštěstí přejde..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 26 říj 2010 15:49

womi píše:haš, z "nějaké injekce" není poznat, jestli ho dostal, nebo ne. Samozřejmě předpokládám, že pokud ho dal, tak kimík ví, že ho do tlamky nemusí dávat znovu

to by byl vet diletant, kdyby ho nedal, béčko je u neuroproblemu automatika.
Kimik píše:Ano, omlouvám se za nepřesné informace, o Béčku vetka mluvila, pak mu píchala ještě něco pod kůži, co prý hodně štípá a ostatní potkani se u toho snaží minimálně prokousnout ruce a on se ani nepohnul, chudáček. Co to bylo, to netuším, jsem z toho nějak mimo :( Nejradši bych se na všechno vykašlala, potkany prodala a odstěhovala se někam hodně daleko. Znáte ten pocit?

béčko hodně bolí, takže odhaduju, že to bylo ono...většinou to byva žlutý nebo medově zbarveny roztok. Většinou se dává béčko, kortikoidy, leky proti otoku + případně výživa.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod womi » 26 říj 2010 15:57

Haš: víš co, mě dneska nepřekvapí už nic. Když jsem měla první potkany a vůbec jsem neznala nějaký třídy jako Mikulcová. Viziová, Holá a pod. a šla na veterinu, kde mi pokaždé pomohli, jsem si stoprocentně jistá, že Standovi béčko nedali. Kimík má dobrého veta, ale nemůžeš nikdy vědět, zvlášť na dálku. Nicméně, tady už jsme OT

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kimik » 26 říj 2010 20:53

Nechtěla bych to zakřiknout, ale zatím se mi zdá, že se Kristián trochu zlepšuje. Právě snědl dropsík a pár kousků vařeného vajíčka, i když mu to jezení nejde moc dobře, pořád se kácí do misky. Ale když jsem ho přidržela, tak to šlo. Teď ještě musím vymyslet, jak to udělat s pitím, protože neudrží rovnováhu u napáječky. Jo a když jsem ho vzala na klín, tak se snažil zdrhnout, to je obrat k lepšímu :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Neurologické problémy