Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Apatický/dezorientovaný/motající se potkan

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

apaticke chovani, nechut, stroupky pod ocima

Příspěvekod misly » 27 črc 2006 13:24

muj alfons (albin asi 1,5 roku) je apaticky, odmita pevne zradlo i vodu, jedinne co do neho aspon trochu nasoukam je banan a jogurt.Je dezorientovany (myslim ze oslepl) a na prave strane hlavicky, hlavne pod okem a u tlamicky, pri vyrustech voucku ma strupy. Nevite co by to mohlo byt? do doktora dostal jen 3injekce proti dehydrataci a nejake vitaminy, zatim zkousi mene agresivni praktiky pro lecbu. mate nekdo podobnou zkusenost??co by to mohlo byt?
Naposledy upravil misly dne 28 črc 2006 07:18, celkově upraveno 1
misly
misly
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 27 črc 2006 18:26

Může to být zhoršené těmi vedry... Stroupky můžou být svrab nebo jiní paraziti. Je dobře, že mu pan doktor nedává zbytečně drastické léky, ale měl by především zjistit příčinu potíží.
JInak mě nic nenapadá, snad jen, že je lepší volit takový nadpis, ze kterého bude hned jasné, na co se ptáš :wink:
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod misly » 28 črc 2006 07:21

jj dekuju, uz jsem to opravila. Svrab nema, to bylo prvni na co se koukal. Dnes tam jdu zase, tak snad si konecne necha otevrit tu tlamicku aby se doktor mohl kouknout, me osobne to pripada jako nejaky zanet. Ale aby to mohl poradne zkontrolovat musi ho uspat a to v jeho stavu predtim neslo, snad to bude lepsi....
misly
misly
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lejdyna » 28 črc 2006 08:24

Tak dej vedet co to je a drzime palecky
Lejdyna
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Venaan » 28 črc 2006 10:41

ty vedra jsou desny vcera mi malem zkolabovala potkanka - vyvaleny oci, motala se - byla uplne vyrizena, takze jsem ji do jedny v noci chladila, rano uz byla nastesti dobra
ta stroupky co ma tvuj potkanek klidne muzou byt vsenky - nekteri to snaseji hodne spatne - nezerou apod. plus ty vedra tomu taky nepridaji - vsenky nemuseji byt videt
Venaan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod medy » 28 črc 2006 19:08

Venaan píše:ty vedra jsou desny vcera mi malem zkolabovala potkanka - vyvaleny oci, motala se - byla uplne vyrizena, takze jsem ji do jedny v noci chladila, rano uz byla nastesti dobra
ta stroupky co ma tvuj potkanek klidne muzou byt vsenky - nekteri to snaseji hodne spatne - nezerou apod. plus ty vedra tomu taky nepridaji - vsenky nemuseji byt videt

jak si jí chladila??? Jedna z mojich myšulí má rychlej tep, občas funí, když dýchá (asi 3 dny) a je taková lenošivá víc než jindy... taky si myslim že je to tim hicem tak bych rád věděl čím jí trochu zchladit tak abych to nepřehnal.. :wink:
medy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod misly » 28 črc 2006 19:54

dekuju, taky doufam ze to bude zase dobre...dneska jsem tam byla zase a dostal injekci antibiotika a jeste nejakou na podporu chuti (bohuzel nazev uz nevim..). Konecne jsem mu dokazala otevrit papulu a nechala zastrihnout zoubky (kousek leveho se mu odstipl bokem vic,tak doufam ze to zase brzo zabrousi:( Jak se poznaji ty vsenky?rozborem krve?chudak uz pokazde citi jak jdem k doktorovi,tak se mi strachem pocurava, jen az uz je to za nama....
misly
misly
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod medy » 28 črc 2006 20:47

nechci strašit, ale podobný příznaky měla i moje krecska - albín něco málo přes rok a půl (nejedla, nepila - jen když jsem jí přidržoval jídlo a napáječku, ze začátku byla dezoriontovaná taky jako by osleplá, ale za nedlouho začala jakoby ztrácet rovnováhu... vynechávala v chůzi a dostávala jakoby šoky občas) bohužel jsem se nedokázal koukat jak se trápí tak jsem jí vzal na injekci... prej to bylo nádorovýho původu :cry: ... držim palce ať to v tomhle případě dopadne jinak
medy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod misly » 29 črc 2006 08:57

medy píše:nechci strašit, ale podobný příznaky měla i moje krecska - albín něco málo přes rok a půl (nejedla, nepila - jen když jsem jí přidržoval jídlo a napáječku, ze začátku byla dezoriontovaná taky jako by osleplá, ale za nedlouho začala jakoby ztrácet rovnováhu... vynechávala v chůzi a dostávala jakoby šoky občas) bohužel jsem se nedokázal koukat jak se trápí tak jsem jí vzal na injekci... prej to bylo nádorovýho původu :cry: ... držim palce ať to v tomhle případě dopadne jinak

je porad slaby, z napajecky nepije vubec, vcera sem mu vodu zacala podovat strikackou do puseny. Po tech injekcich vypada lip, ale v podstate stejne, nevim, asi zajdu jak sem cetla na foru k tomu doktorovi do Ostravi-Dubiny....protoze tady mi to pripada jen jako odhady, zadny poradny pohled, ani dotek. O penize nejde vubec, je to moje zlaticko a taky nechci aby se trapil.... :cry:
misly
misly
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod zorusik » 29 črc 2006 10:17

davaj mu melon... karolko ma silny zapal pluc (uz sa davame do kopy :) ) no a tiez nepije vobec z napajacky (uz asi 2 tyzdne) .... davam mu melon, vlastne vsetkym... je to v podstate len kopec vody a velmi im chuti, no a uz zacal aj papat :wink:
zorusik
zorusik
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Yurinka » 29 črc 2006 15:09

Jj, meloun je dobrej nápad. Doplní z něj tekutiny a dostane do sebe i nějaký kalorie. Jen to chce opatrnost, mohl by dostat průjem. Chce to napřed vyzkoušet na malým množství.
Yurinka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Louisianka » 29 črc 2006 15:11

já sem ted v těch nesnesitelných vedrech taky dávala melounek a jiné šťavnaté ovoce...ale meloun je nejlepší a navíc mně přijde, že ho snad miluje každý potkyš :P
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Adéla » 29 črc 2006 17:49

Taky okurka je fajn, i když není tak dobrá jako meloun - ovšem nastrouhaná s jogurtem nebo cottagem, to je jiný kafe ;) Krmila jsem tím jednoho maroda, který nechtěl pít. Průjem po tom měla, ale nic vážnýho - jen prostě měkčí bobky, tak jsem to neřešila.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Venaan » 31 črc 2006 09:13

medy píše:jak si jí chladila??? Jedna z mojich myšulí má rychlej tep, občas funí, když dýchá (asi 3 dny) a je taková lenošivá víc než jindy... taky si myslim že je to tim hicem tak bych rád věděl čím jí trochu zchladit tak abych to nepřehnal.. :wink:

chladila jsem ji pod kouhoutkem - pustila jsem na ni prou vlazne vody - jindy se brani, ale tentokrat drzela, nebo je taky dobry rucnik namocit do vody a zabalit ji na chvilku do toho nebo alespon otirat - moji potkani se jinak vubec nekoupou - nesnaseji to, ale v thle vedrech to vitaj, nekdo taky ostrikuje potkanky rosprasovacem
Venaan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod misly » 31 črc 2006 09:45

:( alfons je na tom cim dal hur, veterinar chce pokracovat dal v injekcich. Ja mu doma na energii podavam strikackou do koutku zloutek s hroznovym cukrem. Kdyby alespon udelal nejake vysetreni, abych alespon vedela co mu je, jestli opet veterinare pozadat o injekci at se uz bobek netrapi, nebo nasadit primo mirenou lecbu. Je asi pravda, ze pro vetsinu veterinare je cokoliv mensiho jak kocka nebo pes lehce postradatelna vec, ktera se da koupit zase za par korun... :cry:
misly
misly
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Neurologické problémy