Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

ochrnuté přední tlapky

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: ochrnuté přední tlapky

Příspěvekod Nergita » 18 pro 2007 12:58

Mikkuško, zlatíčko, moc mě to mrzí ale věř, že tou poslední injekcí jí prokážeš neuvěřitelnou službu. Bude tě to moc bolet ale jí bude konečně dobře, nic jí nebude bolet a bude moct dovádět za Duhovým mostem.
Mě se stalo něco podobného u jednoho samečka. Amon byl starý 14 měsíců, když začal strašně chřadnout - hubnul, nechtěl jíst ani pít. Posledních pár dní jen ležel a převracel se na bok (když byl schopný něčeho, co hodně vzdáleně připomínalo chůzi, tak by byl schopný spadnout z mého klína na zem), stejně jako tvá holčička. Poslední den se mu hůř dýchalo. My jsme tu poslední injekci nestihli.
Nechala jsem Amona pitvat, jelikož to nebyl žádný stařík, a vet, za jeho života nepřišel vůbec na nic a to se dělalo testů! A navíc, i když po něm nebyli potomci, tak jsem se bála třeba infekčního onemocnění a tím bych ohrozila chov. Byl to zánět plic a průdušnice, i když trochu záhadný, jelikož u veta nebylo nic slyšet. Od začátku nemoci, kdy jsem to zpozorovala, do smrti do bylo cca 14 dní.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod mikka » 18 pro 2007 16:20

Holky moc vám všem děkuji jste zlatíčka :loveit:
Ivynka už je v potkaním nebíčku a zase muže běhat a hrát si.....
Veterinářka mi mou domněnku o nádoru na mozku potvrdila.....ještě než jsme jely tak se její stav ještě víc zhoršil, už jen ležela na boku a odmítala jíst i pít. Prý se jí i špatně dýchala a říkala, že i kdybych nepřijela tak by umřela.. :( Tak aspon umřela rychle....
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Jaja » 18 pro 2007 22:49

Peki: jo taky to muze byt ale moje holky to nemely.. U zanetu ucha se vetsinou objevuje nakloneni hlavy na postizenou stranu a pohyb dokola jednim smerem..
Mikka: tak takhle to u nas vypadalo ke konci taky.. holky meli chut k jidlu ale nedokazali se sami najist tak jsme je krmili a drzeli v teple..Bohuzel se z toho uz nedostali.. Drzim palecky.
Jaja
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Tkanu » 14 led 2008 12:58

Tak Mašličce se teď děje něco podobného :cry: Po vánocích jsem si všimla, že je nějaká nemotorná a dost zhubla, začala jsem ji vykrmovat kašičkama, protože jsem si jídlo nemůže pořádně držet. Myslela jsem, že měla snad mrtvičku, ale nestáčí se na stranu a pacičky má nešikovné všechny stejně. Ocásek si pořád nosí nahoře, nevláčí ho. Byly jsme dnes u Vítkové, zdá se jí, že jí jedno očko nepatrně vystupuje a že by mohla mít nějaký útvar v hlavě.. Problém je neurologického původu, ale co přesně - snad to ukáže rtg., odpo jdu pro výsledek. Jinak je pořád docela čilá, sice dost spí, ale když ji pustím na procházku, zkoumá a běhá, jak jí to jenom slabé tělíčko dovolí. Je mi strašně smutno, když vidím, jak se mi ztrácí před očima... :cry: Mašlinka mazlinka moje... :cry: Co je to za prokletí havelčích béžovek :(
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Tkanu » 15 led 2008 08:30

Tak v kebulce se nic nepatřičného nenašlo, hurá! Takže "jen" neurologický problém neznámého původu.

Myška se mi zdá trochu lepší, přes noc se pořádně nacpala lučinou a přesnídávkou a dokonce jsme slyšeli chroupání zrní! Tak snad se to přehoupne k lepšímu a s tím, jak se jí vrací síly, se zase bude moct trošku líp hýbat, pozorovala jsem, jak se čistí a zdálo se mi, že líp než předtím. Tak nám držte palečky.

P.S. Vyprosila jsem si snímky, zkusím je naskenovat a dát sem, je to zajímavé (i když jsou tam vidět hlavně moje pařáty, tak malá potkaní hlavička tam je taky :loveit: )
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tkanu » 21 led 2008 08:35

Včera jsem se vrátila z pětidenního pobytu doma a nevěřím vlastním očím - Mašlička na mě pokukuje z horního hamaku společně s ostatníma :shock: :bash: Tam by předtím s těma vratkýma nožkama vůbec nevylezla! Ondra ji svědomitě krmil a je vidět, že zesílila, i když s rovnováhou a motorikou to není úplně 100%ní, je to neuvěřitelný pokrok! Stejně je záhada, co se jí stalo...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 21 led 2008 15:45

Tlanuško, ony jsou to totiž hrozná divadla :P Zanzinka se také vždy tvířila jak je nemohoucí a nechla se nosit a litovat. V nestřežených okamžicích jsem ji našla také v horních patrech, Jsem ráda, že je Mašličce líp Pusinky všem :loveit: :loveit: :loveit:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Tkanu » 03 úno 2008 00:19

Mašlička se v pátek zase zhoršila, a to děsivě :cry: Ještě ráno šplhala po kleci a večer už se jenom se plazila, nechtěla jíst ani pít a strašně sliní, má celou tlamičku, čumáček i hrudník a tlapky mokré a oranžové od porfyrinu.

Byly jsme u Vítkové, dala nám zase inj. béčka a kortikoidy, že přes víkend uvidíme, jestli to zase pomůže.. Zatím je to pořád stejné. Cpu jí do tlamičky stříkačkou glukózu, ale nevím, jestli vůbec polyká, když jí z té pusy tak teče... Prý měla asi opravdu nějakou cévní příhodu a nekrotizoval jí některý hlavový nerv... Jestli se nestane do zítřka zázrak, tak už ji asi nebudu dál trápit :cry: :cry: :cry:
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod mikka » 17 čer 2010 18:07

Něco se děje s Příšerou :cry: :cry: Ještě včera byla v pořádku, ale dnes proboha uplně stejne příznaky co měla Ivy :cry:
Přední pacičky má v pěstičky nemuže do nich nic vzít ahlavičku teměř tahá po zemi :( Když jsem ji položila na zem tak zubama jela po podlaze a nehorší je to, že musela přes noc oslepnout.
Veterinářka odhaduje mrtvičku nebo nádor na mozku ( to same i u Ivy) . Zatim jí, ale je hrozně zmatená musela jsem ji dát do přepravky s dekou , protože v kleci seděla na dně a kývala se do předu a do zadu :(
Chudinka moje..
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan

S láskou vzpomínám:

Příspěvekod Káča » 17 čer 2010 18:50

to vypadá skutečně na nějakou mozkovou příhodu. :( chudinka :(
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod mikka » 17 čer 2010 19:20

už se neudrží na nohách vubec .... :cry:
ObrázekObrázekObrázek

mikka
Superpotkan
Superpotkan

S láskou vzpomínám:

Příspěvekod ještěrkaa » 17 čer 2010 22:44

To musí být něco na mozečku... jako u mojí Pepinky :( :(
Mikkuš, to je mi hrozně líto...
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod mikka » 18 čer 2010 07:02

Leží jenom na boku :cry: Probuh co se to s ní stalo, když to tak rychle postupuje. Ve středu večer byla ještě žive veselé zvířátko a dnes? :cry:
Ale nevypadá, že by ji něco bolelo. Sama je už taky nedokáže napít, včera to ještě zvládla z misky, když sem ji pomohlo, ale dneska už ne :(
Počkám ještě přes víkend a v pondělí se rozhodnu co dál ...
ObrázekObrázekObrázek

mikka
Superpotkan
Superpotkan

S láskou vzpomínám:

Příspěvekod ještěrkaa » 18 čer 2010 07:24

Mikkuš, u nás to vypadalo bohužel podobně :( sice to mělo pomalejší průběh, ale na jeho konci už Pepinka taky jen ležela na boku, nedokázala vstát, sama sice už nepila víc jak týden, ale ještě večer před tím žrala z misky....... jakmile na tom byla takhle špatně, trápení jsem jí ukončila :cry: tím, že to ale u vás bylo tak ráz na ráz, je možné, že to byla mrtvička a tam by se to postupně mělo zlepšovat, alespoň vetka mi říkala, že se potkan může prakticky vrátit do normálního stavu... moc držím palce, aby to druhé byl váš případ :pray:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod mikka » 18 čer 2010 07:29

Ještěrko já se obávám, že umítá :( Když ji vemu do ruky tak bezvládně leží a padá ji hlavička ...
Sakra nemám tu stříkačku a vubec se mi nedaří dostat do ní vodu
ObrázekObrázekObrázek

mikka
Superpotkan
Superpotkan

S láskou vzpomínám:

PředchozíDalší

Zpět na Neurologické problémy