Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochrnutí nožiček

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: Ochrnutí nožiček

Příspěvekod Cayro » 01 říj 2008 16:51

Nemáš zač. Držíme palce a tlapičky, ať je zase Edoušek zase brzy fit.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 03 říj 2008 14:39

Tak já jenom oznamuju, že to ochrnutí zřejmě není, ale že si asi někde zašprajc nožku. Dostal injekce a za dva dny jdem na kontrolu. Ještě jednou děkuju za uklidnění a pomoc. ;)
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod chesterfield » 03 říj 2008 15:51

je tak to je ten lepší případ, to je fajn.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Makushka » 24 lis 2008 15:36

Bačutek nám taky ochrnul, podobně jako kdysi Myškin. Oba krátce předtím dostávali dlouhodobě injekčně fluorochinolonová antibiotika, tak doufám, že to nemá souvislost! :?
Jinak je myšáček v pohodě (až na nádor na boku :-(), leze po kolínkách, ale má "bezbariérový" přístup do klece, takže pohybovat se po bytě jakž takž zvládá. Denně ho před spaním kartáčkujeme (kartáčkem na zuby) a moc se mu to líbí. Jednorázovou podložku v kleci mu vyměňujeme obden, bobky vyndáváme každý den. Jen aby ten náš starý brouček umřel nějak bezbolestně.... :loveit:
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Makushka » 25 lis 2008 08:51

Teda včera jsem zírala, jak ten náš stařík válel - když utíkal domů do klece, tak vyvinul závratnou rychlost i po kolínkách s nožkama vzadu. :shock:
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Kimik » 25 lis 2008 08:56

To oni staříci dokážou i tak běhat docela rychle, náš Kimík mě taky vždycky vítá, snaží se ke mě běžet a dokonce vyskakuje na domeček, s ochrnutýma nohama docela výkon. Tak přeju všem starouškům, aby nám ještě dlouho dělali radost.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod jani » 25 lis 2008 10:27

[quote="Makushka"]Bačutek nám taky ochrnul, podobně jako kdysi Myškin. Oba krátce předtím dostávali dlouhodobě injekčně fluorochinolonová antibiotika, tak doufám, že to nemá souvislost! :?
quote]
Taky mě napadlo že je podezřelé, že mi Piškotka začala ochrnovat krátce potom, co dostávala ivomecové injekce :roll: (slyšela jsem, že ivomec není šetrný, zvláště pro staroušky, a ještě k tomu jí vetka dávala dávku od oka, ani jí nezvážila :| )
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod chesterfield » 30 lis 2008 05:45

ráda bych Vám vyvrátila teorii u mne ochrnul James, Julinka Zanzibárka a začíná i Špagetka a ani jeden neměl před tím žádné léky. Tedy pominu šagetku která už rok bere koritkkoidy.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Katinka » 10 lis 2009 17:29

Ahojte, nedávno jsem se sem zaregistrovala. Mám 3 potkánky. 2 holky. A kluka - Chlapíšek. Chlapíšek je v kleci sám, protože od jisté doby nikoho u sebe v kleci už nechtěl a všechny ty kamarády vyhazoval pryč. Jde o to, že Chlapíškovi je už zhruba 2 roky a 7 měsíců (nevím to přesně, mám ho ze zverinexu, je jeden z mých prvních). Mno a jak už to tak bývá tak pomalu začíná "přicházet o zadní nožičky". Ochrnutí není ještě úplné. Občas je ještě schopen se na max 2 vteřiny na zadní nožky postavit, ale to už se moc nestává. Když ho pustím, okamžitě si lehá. Vždycky popojde nějaký kousek, na který se cítí, a pak zase leží dlouho a nabírá síli. Nohy za sebou úplně nevláčí, to ne, ale je zřejmé, že je ani příliš už nepoužívá. Při "chůzi" to spíše vypadá tak, že přední nožky normálně jdou a zadní se SNAŽÍ plazit. Takový poloplaz. Vím, že je to normální, když už je tak starý. Jinak jí v podstatě normálně. Dostává chleba, piškot, každý večer okurek nebo mrkev namočenou v olivovém oleji. Občas dostane kousek sýra, trošičku mlíčka, rajče nebo nějaký pamlsek (dropsy - jogurtové, borůvkové, nebo tzv. rozkvetlá louka). V zrní se spíše už jen přebírá, proto má v kleci zvlášť ještě misku s ovesnými vločkami. Co se týče čištění, pomáhám mu tak, že ho přidržuju, aby si dosáhl kam potřebuje (chci ještě dnes vyzkoušet namočený vatový tampónek). Poslední dobou mu ale docela hodně vypadává srst, řekla bych, že se i často škrábe (taky ho přidržuju a nebo ho poškrábu sama). V srsti se mu také objevili takové jakoby lupy, to vypadá. Nejsem si jistá, jestli to jsou spíše jen lupy nebo nějací parazité. V kleci má udělané patro k němu žebříček a o víkendu mu budu dělat ale o dost nižší patro s větším lepším žebříčkem, aby se tolik nemusel namáhat. (on totiž hrozně rád spí ve vzduchu, dole spí jen vyjímečně). Do klece mu dávám i několik hader a minimum pilin, aby mu bylo teplo, když je sám. Má tam i malého plyšáčka, ke kterému se občas přitulí. Mno a jde o to, že jsem chtěla nějaké rady od Vás. Je to můj mazel, je skvělý, neustále se chce mazlit. Mám ho moc ráda, a chtěla bych mu dopřát všechno, co je potřeba k tomu, aby se jeho stav nezhoršoval. Prosím, poraďte mi. Hrozně moc děkuju.
Katinka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chlapíšek & Elen & Mrně

Příspěvekod Sharkie » 22 led 2010 11:46

WeeBee zadne nozky taha cim dalej tym viacej. Stale byva s ostatnymi a splha pravidelne do najvyssieho hamaku, aj ked sem tam zleti, ale mam tam par poistiek, takze to nikdy nie je moc hlboko. Akurat momentalne mi vznikol problem, ze zacina padat zvonku klietky, ked sa na nu snazi vysplhat a nejak neviem, jak mu v tom zabranit, alebo sa aspon postarat, aby tie pady nekoncili skaredo. Snazim sa ho strazit co to ide, ale sem tam musim odskocit za inou mysou a nemozem ho mat nonstop na ociach. Dojde mu to casom, ze by splhat fakt nemal? :roll: Uz som rozmyslala, ze by som tu klietku presuvala inam, ked je pusteny, ale to by sa do nej jednak nemohol vratit a potom neni zrovna najmensia na caste prehadzovanie hore dole po izbe :|

Co s tym? Skusit mu nejak povesat hamaky zvonku okolo klietky? Spravit nieco ako zachrannu siet.. alebo len proste strazit co to ide a dufat, ze si na to casom uz netrufne? Alebo nejaky iny napad?
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod chesterfield » 22 led 2010 15:06

no Jamesovi to po nějaké době došlo, ale on moc nepadal,

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Sharkie » 22 led 2010 15:48

posledne som ho videla padat dost nestastne, trafil sa akurat zvonku do otvorenych dvierok, ale castou tela ostal vonku :( vobec som nestihala k nemu doskocit, ale nastastie si neublizil.. mozno trochu pomoze, ked sa tie nozky este trochu zhorsia a on strati tu falosnu istotu, ale radsej by som bola keby mal rozum a fungovali by co najdlhsie
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Katinka » 22 led 2010 16:07

Sharkie
Já taky měla potkánka, který zadní nožičky tahal už jenom za sebou. Doporučuji ti ho dát do nízké klece. Jednou by si takhle mohl pořádně ublížit a to se může stát mnohem dřív, než si uvědomí, že prostě šplhat už nesmí. Mému Chlapíškovi to třeba nedocházelo, že si ublíží. Prostě chtěl být nahoře, jak jen to šlo, chtěl mít výhled a tak. Dej svého potkánka raději skutečně do nízké klece, pakliže nechceš, aby si ublížil, ale maximálně mu udělej v té nízké kleci nizoučké patro. S nožičkama doporučuji každý den trošičku jemně cvičit a nebo masírovat, můžeš tak zpomalit případné zhoršování a navíc se mu alespoň nožičky prokrví.
Katinka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Chlapíšek & Elen & Mrně

Příspěvekod Sharkie » 22 led 2010 16:18

v klietke neni problem, tam nema kam spadnut.. problem je zvonku klietky.. nizku klietku tu mam nachystanu, ale kym je najspokojnesi v hamaku s dalsimi piatimi mysami, tak ho nechcem oddelovat

edit: jo inac presun do malej klietky nic nevyriesi, pretoze bude po tej velkej liezt aj nadalej.. a skor myslim, ze este viac, ked bude chciet za ostatnymi
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Zuza » 23 led 2010 23:32

Sharkie nenapadá mě nic jinýho, než dát kolem klece deky, polštářky, prostě něco měkoučkýho a nějakou dekou nebo něčím obalit i otevřený dvířka, mě myšové taky tak uměj padat a občas to vypadá hrozně, ale naštěstí se jim nic nestalo, menší klec to fakt nevyřeší, oni jsou spokojení tak jak jsou :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

PředchozíDalší

Zpět na Neurologické problémy