Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochrnutí nožiček

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: Ochrnutí nožiček

Příspěvekod Kometa » 27 úno 2010 23:40

Asi mě čeká kompletní změna klecí. Šmoulince, která nikdy nebývala žádný rambo, asi začínají odcházet zadní nožičky :cry: Chodí, běhá, ale je čím dál tím neohrabanější, při běhu to vydává takový plácavý zvuk, když sedím na zemi a leze mi do klína, tahá to jen předníma. Už není schopná "panáčkovat" na zadních. Má 2 roky a necelé 3 měsíce.
Zatím jsem jen přesunula napaječku, abych měla jistotu, že bez problémů pije. Ale bude docela oříšek, co s patrama. Asi budu muset nějaká přivyrobit a uspořádat striktně tak, aby z nich nemohla nikam spadnout.

No a v nejhorším, když by časem ochrnula uplně a nemohla po nich lízt vůbec, tak nevím. Jak mam 2 plochou menší a spíš vyšší propojený klece, tak by to pro ní nebylo moc dobrý, trávit celé dny na ploše jednoho patra. Tak bych jí asi na starý kolena musela koupit další, nízkou a rozlehlejší klec a oddělit jí tam s jednou myškou. Buď s Adélkou, protože s ní je dýl, nebo s Bálinkou, protože ta je jí metabolicky blíž (obě jsou štíhlejší, Bonnie a Adélka snadno tloustnou). Ale zas nevím, nemam pocit, že by si byly nějak moc blízké.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod womi » 28 úno 2010 10:27

komet, já mám ve furetce jen tři patra a Ben se mi dostane všude, i když už sotva chodí. Mě z toho vždycky chytá infarkt, když ho vidím až nahoře, ale mám všude možně rozvěsené hamaky tak, aby nemohl spadnou z velké výšky. Navc poslední dobou ani moc nahoru nechodí, potkani většinou chodí za ním, takže je většinou na dně nebo na prním patře, kde je napaječka. Nicméně, menší nízká klec jako domov důchodců užse oplatila hodně lidem, tak uvidíš, co bude pro tebe jednodušší
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 01 bře 2010 05:59

Také jsem to vždy řešila nižší klecí. Tak i teď jsem měla Kápa a Ratíka v nízkié kleci, kterou jsem však zase vrátila s návštěvníčkama Špinkou a Turbínkou. Protože jsem to dělala narychle, strčila jsem na ten jeden den stařečky do úzké vysoké klece po holkách, s tim, že až se vrátím tolpřeorganizuji. Ovšem když jsem se vrátila, trůnil Kápo, který se v niézké kleci ztěží vyhrabal do hamaku ve výši 10 sm na dnem na horním patře, kam se dá došplhat jenom po mřížích kleci. Leze tam pomaleji, ale má to vymyšlené a očividně mu to prospělo netváří se jak bezmocný potkan a leze jak o duši. Jednu noc vyrazil dvířka utekl a pak se nějakým záhadným způsobem ocitl u mne na gauči a funěl mi do nosu :loveit: :lol: Tak možná jim opravdu tu možnost lezení nechat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Zuza » 27 bře 2010 00:04

Mám taky ochrnutého myšáka, na konci května mu budou tři roky (doufám :loveit: ) a nechodí už od léta. Ale problémy s tím nemá, je to šikula a i v towerce se nevim jak dostane na nejvyšší patro (vždycky ale když se nedívám).
Mamina má potkaničku patrně po mrtvici už nejmíň čtvrt roku a pořád hlava na stranu a špatně chodila. Byly jsme v úterý na veterině kvůli stroupkům, jestli to není svrab, nebyl, jen jí rasej ostatní holky v kleci, ale vet koukal jak je nakřivo a doporučil v lékárně koupit právě ten thiamin, stálo to pár desítek korun, nelze tím potkana předávkovat, denně dostane tak půlku tablety (rozdrcené a líže to z prstu s jesenkou. Po TŘECH dnech je jako vyměněná, já tomu nevěřila, částečně se srovnala, přestala pištět když se bere do ruky a leze po celé kleci, běhá,.. no skoro v pohodě. Takže určitě doporučuju vyzkoušet i na zadní nožičky, já to zítra nasadím Artíkovi a uvidíme, nic se tím nedá zkazit.
A k tomu ivomecu. Vet mi ho nechtěl dát ani na kápnutí za krk na všenky, protože s tím má u malých zvířat hodně špatných zkušeností, je to údajně lék vyvinutý pro krávy a prasata a podobně. Velmi snadno jím lze předávkovat a může způsobit nenapravitelné škody právě i na nervové soustavě, prý už zažil i kočku předávkovanou těmito atb a "hráblo" jí z toho, jako šílená se pořád jen točila dokola. Tak jen píšu, abyste ho nepovažovali za tak strašně bezproblémový lék :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kometa » 27 bře 2010 10:20

Mě ivomec Mikulcová pro potkany dala, ale pro kočku ne. Bylo to btw.docela vtipný, přišla jsem bez zvířete, ale s bordelem, co jí vypadával ze srsti přilepenym na lepence, ať se podívá, co to je za parazita a něco mi na to dá. No a proběhly tam různé informace ale ne to, o jaké zvíře se jedná. A ona už natahovala ivomec a ptá se, kolik zvířátko váží a já na to, že čtyři a půl. Tak na mě tak udiveně koukla a ptá se jestli tím myslím 450g... :roflcry: Prostě drobné nedorozumění, zná mě jen jako potkanáře, s kočkou chodím na jinou veterinu.

No ale právě proto vím, že kočkám se ivomec dávat nesmí. Ony jsou obecně dost citlivé na dost odblešovacích věcí. Třeba klasika permethrin, lidi se s ním stříkají, koně se s ním stříkají, v rámci boje proti klíšťatům se prý někdy dávají divokým myškám chomáčky vaty napuštěné permethrinem, aby si z nich postavily hnízdo a zahubilo se tím nějaké vývojové stádium klíšťat.... ale kočku bys tím otrávil.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Ka3na » 30 dub 2010 17:39

Nasi Omeze neochrunuly cele nozicky, ocasek drzi pri chuzi i i nahore, ale zadnima nozickama chodi jen po patach a prstiky ma jakoby v pesti.
Myslite, ze je to normalni znamka ochrnuti, i kdyz ten ocasek jeste udrzi nad zemi. Vzdycky jsem cetla,z e to zacina prave od ocasku a napr. u Alfinky to tak bylo.
Nebo myslite, ze to muze byt neco jineho? Taky kdyz se drbe, tak nekdy macha nohou jen ve vzduchu, ale nekdy si na tu hlavicku dosahne. No je to zvlastni ;)
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Smorky » 12 črc 2010 19:09

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby potkan 3 měsice starý, po injekci do nožičky (antibiotika), mu ochrnula zadní tlapka? Pan doktor mi tvrdí, že se to do týdne spravý a bude zase běhat, ale Tekkysek nožičku pořád tahá za sebou a už je to 5 dní. Máte někdo s tímto zkušenost či nějaou radu, předem děkuji za odpověď.
Smorky
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 13 črc 2010 07:28

Možné to je, mému myšákovi takto tlapka ochrnula a opravdu se to spravilo, ovšem asi až za 3 týdny. Každopádně jsem dávala Thyamin a opatrně masírovala..
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Bart3wik » 30 čer 2011 11:48

Jedna naše potkánka ochrnula témněř na obě zadní :(
Ale i stímto henhykepem lítala čile po venku :)
Takhle ještě žila pár mněsíců chudinka
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod pocko » 12 črc 2011 21:33

Sesyl mám od hadaře,nikdy nebyla moc velká (má 230g) jsou 3roky a měsíc :loveit: a šplhá,skáče,chodí (na jedné noze chodí po ohnutých prstíkách)ocásek nosí nahoru,trošku šmajdá po plovoucí (asi jí to podkluzuje) jinak jako za mlada :smi: .Akorát po mrtvičce má trošku nakloněnou hlavu do prava.
pocko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Larra » 07 lis 2011 09:00

Ahoj všichni!
Asi mě (respektive mého potkana) postihlo taky. Je starý asi dva a půl roku...nikdy neměl problémy, nedávno se mu sice objevil nádor, ale my jsme to nechali a kupodivu to splasklo. A teď tohle. Již dávno měl takový jakoby tik na prstech jedné nožky, ale s tím jsme nic nedělali...a nedávno si udělal modřinku na jedné noze. No a dneska ráno se sotva doplazil k misce, byl úplně vyčerpaný :cry: Tak nevím, no...asi mu zkusím masírovat nožičky a budu mu muset věnovat hodně péče. Nevíte, co by tak ještě pomohlo?
Děkuji všem...
Larra
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 07 lis 2011 10:28

masáž nožek je dobrá, nečekej však, že se to nějak výrazně zlepší, v tomto věku už ochrnutí bývá, ale oni se s tím většinou dobře vypořádají, pokud nemají další zdravotní problém. Ten pohled je na poprvé hrozivý, ale naši staroušci i s nevládnými nožkami klidně vyšplhali do nejnižšího hamaku. Pokud má kamarády, tak mu budou možná i pomáhat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod 59lea89 » 04 led 2012 21:42

Ahojte, chcela by som sa spýtať na ten Thiamin. Dávali ste to niekto aj potkaníkovi, ktorý má ochrnuté zadné nožičky? Mia má vyše 2 rokov, pomaly mi prestáva chodiť a rozmýšlam, či jej to kúpiť či nie. Celkom dobré skúsenosti mám s Panamínom, každý deň úplne sama spapá 1 tabletku, tak sa na to vrhá akoby to bol dropsík a predchadzajúcej potkanke Pangamín o dosť spomalil proces ochrnutia.Tak ak je ten Thiamin vhodný....koľko toho denne by som jej mala dať? A može brat Thiamin aj Pangamin zároveň?
A ešte by ma zaujímalo, či je toto ono: http://www.mojalekaren.sk/thiamin-30-tbl/
59lea89
Skákavka
Skákavka
Potkani: Almira, Violetka, Ivy a Quensy

Příspěvekod Sharkie » 31 bře 2013 22:18

Deje sa u nas zaujimava vec. Spot ma ochrnute zadne nozky. Byval nejaku dobu v nizkej klietke kvoli tomu, pomaly prestaval liezt cim dalej tym viac. Nakoniec uz len viacmenej lezal na dne a jeden jeho spolubyvajuci pri nom. Jak som ale spajala smecky, tak sli naspat do normalnej klietky. Ten, co ho predtym zahrieval, sa ale zacal zdrziavat hore pri ostatnych a tak Spot zrazu zostal na dne sam.

Chvilu som rozmyslala, ze ho oddelim, ale nakoniec som to nespravila a on sa par krat objavil po neskutocnom vykone hore u smecky. Par krat som aj nachytala smecku unho dole. Teraz ale ich uz par dni pozorujem a cim dalej tym viac sa ta starucka mys pohybuje po celej klietke, dokonca to vyzera, ze uz nie len za pomoci prednych, ale zacina pomaly zapajat aj zadne. Som z neho uplne paf, fakt by som necakala take zlepsenie len kvoli tomu, ze ta mys proste chce byt sucast smecky. Obzvlast po tom, cim vsetkym sme si presli.

A ja zacinam silno uvazovat nad tym, ci je rozumne oddelovat starsich, alebo znizovat klietku pre vsetkych. Par krat sice zuchol dole, dokonca mam pocit, ze si tak obcas schvalne skracuje cestu. Kazdopadne oproti dochodcovskej klietke vyzera teraz tak o rok mladsi. Som zvedava, ci tie zadne nohy rozhybe este viac.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 bře 2013 22:55

já důchodce taky neodděluju, pokud to teda opravdu nevyžaduje situace. Jůlie má taky špatný zadní nožky a já mám klec vysokou, takže prostě musí šplhat, když chce za holkama do nejvyššího hamaku...
po zemi to se plouží jako lemra, tahá nohy, ale jakmile má skákat, to je jiná, to hupsá skoro jako mladice...podle mě si tím ty nožky posiluje a drží se tak dýl v kondici... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

PředchozíDalší

Zpět na Neurologické problémy