Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochrnutí nožiček

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: Ochrnutí nožiček

Příspěvekod porcelainswan » 02 úno 2010 15:16

tak nás to taky potkalo, Doniemu je nyní 2 roky a 7 měsíců a poslední 2 měsíce začal mít nožkama problémy. chuť k jídlu má, dokonce se i velmi rychle pohybuje, přesto že zadní nožky za sebou téměř táhne. je v nízké kleci, aby nepadal. co mě ale nejvíc trápí, že má špinavé ouška, asi si je nemůže vyčistit, když zadní nožky už neovládá. ale sama mu je čistit nechci abych mu je nějak nepoškodila. a cestama k vetovi ho v tomhle věku stresovat nechci. myslíte, že ty nevyčištěné ouška může být problém? :shock:
ObrázekObrázekObrázek
porcelainswan
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V potkaním nebíčku:
Caminante´s Croissant (dumbo rex, american blue, berkshire, spotted)

Caminante´s Doughnut (dumbo, platinum aguti, solid)

Příspěvekod chesterfield » 02 úno 2010 16:45

Zrovna jsem dokončila drbání Kápa - je to už věchýtek, zadní nožky moc nefungují. a jak tak statečně drbu tak jsem něžně začala žmoulat ouško. a on se nastavil stuhnul a držel, tak jsem prstíkem zašla na okraj :grc: šli tam sázet brambory. Jsem ty ouška opatrně začala čistit metal zadní packou od slasti. No byl tam humus až strach, Jsem tedy po prvé v životě do nějakého ouška šáhla bipo paličkou, Kápo se nebránil, takže jsem mohla opatrně. Vyčistila jsem mu ouška, potom pindíka, celého umyla baby vlhčeným ubrouskem a šťastný myš mi usnul v klíně. Takže bych to zkusila.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod porcelainswan » 03 úno 2010 18:29

tak jsme uši taky vyčistili a docela :shock: no snad lépe uslyší :) masáž noh možná taky trochu pomohla, kdyby se dělala denně.
ObrázekObrázekObrázek
porcelainswan
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V potkaním nebíčku:
Caminante´s Croissant (dumbo rex, american blue, berkshire, spotted)

Caminante´s Doughnut (dumbo, platinum aguti, solid)

Příspěvekod Laura » 04 úno 2010 11:24

pokud je to OT, tak se omlouvám :oops: ale napadá mne jedna věc - říká se, že kdyby naši potkani nebyli tak "zdegenerovaní", dožívali by se vysokého věku, tak jako jejich divocí příbuzní (pokud jsou chovaní doma, ne venku), tj. cca 7 let. Ale když nožičky začínají ochrnovat cca v těch 2 letech, a to hlavně díky stavbě potkaního těla a nesení hřbetu, tak jak je to u těch dlouhožijících? Ti ochrnují později, sledovalo se toto někdy, nebo je to jenom "kec" o té dlouhožijícnosti (děsný slovo! :-D)
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod misimiki » 04 úno 2010 12:16

ahojda, taky řešíme šmajdání (2r 4 měs.), prý je na to dobrý B1 - thyamin, v kukuřici, pivovar.kvasnicích sice je, ale asi by to chtělo nějaký víc koncentrovaný, nevíte někdo jestli něco takovýho na veterině existuje pro potkyše třeba v tabletkách?? Zítra razím pro ATB na veterinu, tak se zkusím poptat - nejedu ale na kliniku do Libuše, to mám přes celou Prahu - tam jezdíme jen když máme něco akutního :) ), ale jen k našemu místnímu vetovi co je na psy, tak jsem zvědavá jak se na mě bude dívat... :whistle:
misimiki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 04 úno 2010 14:17

Nevím kde bydlíš, ale když to máš na Libuš přes Prahu, nemáš blíže Stodůlky?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod misimiki » 04 úno 2010 14:26

Stodůky blíž mám, ale od té doby co se mi doma potkanice dusila a oni mě přes telefon dost hnusně vyfakovali (když jsem se ptala jestli můžu přijet mimo ordinač.hodiny), jestli neumim číst ordinační hodiny...tak se Stodůlkama už fakt nechci mít nic společného, po tomhle přístupu.
misimiki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sharkie » 04 úno 2010 14:35

stodulky idu ale nonstop, tam ordinacne hodiny nejsu, akurat nejak vecer zacina nocny provoz a ten sa rano prehadzuje na normalny.. priplatky tiez nemaju, takze by to nemal byt ziaden problem :? ale ked si spomeniem, jak ma tam obvinili z toho, ze si chcem zabit zviera, tak ma uz u nich asi nic neprekvapi
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod chesterfield » 04 úno 2010 14:38

přiznávám do stodůlek mne už také nikdo nedostane, ale myslela jsem že je to jenom můj subjektivní pocit, tak proto jsem se ptala.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod misimiki » 04 úno 2010 14:45

Já to jednání taky nepochopila, kámoška mi právě Stodůlky doporučila, ale tohle bylo moc, to si raděj připlatím za benzín za kolony přes celou Prahu... Jinak v té Libuši je moc fajn MVDr Vydrová, k potkanům se chová suprově a má i lidskej přístup (ATB mi do potkana "nebodne" pokud ví, že když mi ho dá domu, kde nebude vystreslá, tak ho normálně zbaští s jogutrem a ještě mi to naředila fyziologic.roztokem, aby to nebylo tak hořký..) takže já už jedině tam.
misimiki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sharkie » 07 úno 2010 13:54

tak sa nam problem so splhanim mysi po vonkajsej strane klietky vyriesil.. nozky zoslabli este viac, takze uz nesplha moc ani vnutri a vonku sa sprava konecne rozumne..

sice ma netesi to starnutie, ale aspon sa vyhneme zbytocnym padom :|
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Kimik » 09 úno 2010 13:58

Jak řešíte soužití šmtlajícího stařečka se zbytkem smečky? Vím, jak má vypadat klec zařízená pro ochrnutého důchodce i všechna rizika, která ho tam můžou potkat, ale jak to udělat, když žije s dalšíma, zdravýma potkanama? Ronnie teď už hůř chodí, v přízemí má misku, vodu i domeček, ale všichni ostatní spí nahoře v hamaku a on je hodně společenský, takže nechce zůstat dole sám. Zatím tam ještě vyleze, ale zcela jistě se to bude zhoršovat a za chvíli už na to nebude mít. A zase vzít klukům hamak, aby museli zůstat s ním dole, se mi taky nechce. Nenapadá vás, jak to vyřešit ke spokojenosti všech?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sharkie » 09 úno 2010 14:08

ja som povesala hamaky vsade kde sa dalo, pretoze mi stara mys padala, jak sa snazila dostat za ostatnymi :|

teraz je uz ale prestahovana a je spokojnejsia, ostatny ju chodia navstevovat a aj ked ma moznost sa vratit do povodnej klietky, tak uz do nej nechodi.. takze zatial zabezpecit pady zvnutra (zvonku klietky sa nam to nepodarilo) a ked pride cas (to poznas sama), tak prestahovat, ale dat im moznost byvat aspon vonku spolu, o to skor, ked je to spolocenska mys :smi: a tiez je asi dobre, jej dat niekoho ako spolocnost, aj ked z toho mozu vznikat ine problemy :roll:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod womi » 09 úno 2010 14:44

Kimík, já jsem to ve furetce vyřešila tak, že vodu a misku má Ben dole, ale hamaky jsou všude a snad jen do jednoho se nedostane, buď tam má žebřík a nebo tunel, naštěstí nemá kam spadnout. Ale ono u něj to je jedno, felix si většinou k němu chodí lehnout a faramir spí s Hanaelem nahoře :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Sharkie » 13 úno 2010 11:44

tak u nas sa ochrnutie noziciek trochu zlepsilo, dufam, ze nie len chvilkovo.. neviem, ci sa mi to len zda, ale po presunuti mysi do nizsej klietky, kde ma vacsi pokoj, sa zacina dedecek viacej hybat :loveit:

dokonca na policku, kde pred par dnami ledva vysplhal, dnes uplne nadherne vyskocil :bash: takze myslim, ze pomohol vacsi klud (nestve ho to oranzove trdlo), lepsi pristup k jedlu (neostanu nanho len zbytky) a to, ze nemusi namahovo splhat za ostatnymi az na vrch klietky, aby bol s nimi v hamaku.. takze to oddelenie sa oplatilo :smi:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

PředchozíDalší

Zpět na Neurologické problémy