Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hlava na stranu

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Re: Hlava na stranu

Příspěvekod Pepinie » 23 čer 2012 11:22

u nás bohužel hlavička na stranu znamenala nádor na mozku...tím nechci nijak strašit, ale určitě bych začala podávat minimálně pangamin...
taky to může být zánět v uchu - což u mladé myši může být pravděpodobnější...a ten by se měl rychle léčit...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Kukla » 25 čer 2012 07:09

Já jsem to zažila u Šusty, když byla mladá (několik měsíců), nejdřív to bylo málo, že jsem kolikrát přemýšlela, jestli si to nevymýšlím, asi během 14 dnů se to zhoršilo natolik, že to bylo zřetelný a např. v přepravce nerozlišovala, kde je dno a kde je stěna, byli jsme pak na veterině, ale nepamatuju si přesně, jak probíhala léčba. Určitě jsem dávala kortikoidy a B-komplex, jestli jsme dostali i ATB už nevím :-( Myš byla na stranu víceméně pořád, ale byla živá a divoká, takže ji to nijak neomezovalo, asi po týdnu přestala brát kortikoidy a nechali jsme jen B-komplex ještě asi měsíc. Postupně a velice pomalu se to zlapšovalo a nakonec chodila rovně, ale celou tu dobu jí to vůbec nevadilo. Jestli to byla mrtvička nebo co taky nevím, ale zajímavé bylo, že to mělo tak dlouhej nástup.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Vell » 13 črc 2012 20:40

je možný, že by se hlavička na stranu zhoršila i stresem? cpeme do Salči antibiotika a je to boj, takže tam určitě stres je.. celkově se i zlepšila, jen hlavičku naklání víc
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Hlavicka naklonena na jednu stranu

Příspěvekod milyina » 28 črc 2012 19:09

Dobry den. Potrebuji radu. Muj potkanek (je mu 4 mesice) ma problem. Prekroutilo jeho na jednu stpanu. Ma hlavicku naklonenou na jednu stranu, a kdyz ho vezmu do rukou to uplne se otaci spiralou. Je ale stale cily a pohiblivy. On je vubec hyperaktivni. Zverolekarka mi rekla, ze ma skriplou krcni pater, asi spadl, nebo se nejak zranil. Je to uz vice nez tyden, ale nezlepsuje se to. Dostal 3 injekce antibiotika a take 2 na nervy, nepamatuji si jak se to jmenuje. Od narozeni ale ma Piratek jedno oko vice vypulene, nez druhe (proto vlastne dostal to jmeno). Nemuze to treba souviset? Mozna ze ma nador? Ja uz opravdu nevim, co mam myslet. Predem dekuji za jakoukoliv odpoved. Marina.
milyina
Růžovka
Růžovka
Potkani: Krysik, Piratek

Re: Hlavicka naklonena na jednu stranu

Příspěvekod nevi » 28 črc 2012 19:16

Skříplý nerv? Asi bych zašla k jinému veterináři :roll: nejčastější příčina totohle problému bývá mrtvice nebo zánět ucha.
Máš doma pangamin?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 28 črc 2012 19:18

nerada to píšu, ale podezření na nádor v hlavince je na místě kor když má to očičko. Hlavičku na stranu naklání i potkánci po mrtvičce, případně při zánětu ouška - ten bych vyloučila, to byuž smrdělo a zjistila bys to. Uskříplý nerv jsme tedy ještě neslyšeli, jak dobře rozumí Tvá vet potkánkům? Pokud je po mrtvičce, pomáhá vyitamí B, a může se to časem zlepšit, ale hlavičku na stranu už asi bude mít vždy - většiné potkánků to zjenvně nepřekáží a umí s tím žit.

Nevi mne uběhla :D
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Vell » 28 črc 2012 19:23

rozhodně bych taky zašla k jinýmu veterináři.. ono to v podstatě může být asi cokoliv
viz naše Salča.. začlo to tím, že si narazila postupně za sebou obě přední nožky.. pak to vypadalo jako mrtvička, ale úplně se z toho dostala.. nakonec se jí udělala boule pod uchem, který ji nakonec praskl.. pravděpodobně abces.. dostala antibiotika na týden, dvakrát kortikoidy.. kortikoidy ale nepomohli.. nosí hlavičku dost na stranu, občas se zamotá.. jinak žere a pije úplně normálně.. údajně může mít ventrikulární syndrom.. u toho nosí hlavičku na stranu, můžou se i točit.. stresem se zhoršuje.. takže když jí beru z klece ven, tak se přetáčí úplně na záda.. teď dáváme vítamín B a žijeme v pohodě :smi:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie

Příspěvekod cajane » 15 srp 2012 14:11

ahoj,tak to zkrátím a popíšu příznaky...dneska jsem si všimla,že můj myšák naklání tak trochu hlavu na jednu stranu,říkala sem si,nic vážnýho,ale pak když sem ho viděla jíst,tu hlavu na tom boku stále drží,tak sem ho vzala aby se proběhl...šel rovně s halvou na bok ale občas jako by mu na chvíli "vypověděla"nožka,tak jakoby škobrtne a když ho dávám zpět do klece(mám vchod z vrchu) tak je vidět že mu to nejde,a místo aby tam hopsl zvrchu tak jak ostatní,tak se tam spíš tak nějak skulí a spíš tam tak spadne,takže má asi problém se stabilitou...myslím že by to mohla být mrtvička,ale co mě zajímá víc..nechci aby se trápil..bolí ho to?
cajane
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 15 srp 2012 14:23

Řekla bych, že nebolí, u nás to mají dva, jeden s tím žije už skoro rok a půl spokojeně a pak ten druhý, má sotva 4 měsíce, tomu se to zhoršuje a léčba nepomáhá, ale je to divoch, chová se, jako by mu nic nebylo, zlobí ostatní, baští, mazlí se a nikdy jsem si nevšimla, že by projevovali něco jako příznaky bolesti.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod cajane » 21 srp 2012 21:43

ted za ten týden se to zhoršilo,ta hlavička na bok je víc vidět a už skoro nedokáže udržet ani balanc když ho chovám,jen se mě válí v náručí, přetáčí se na zádíčka,ale pořád je veselej,snaží se s ostatníma..
to je asi spíš znak nádoru co?:-(
cajane
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vell » 21 srp 2012 21:55

to ti takhle asi nikdo nedokáže říct.. ale byli jste na veterině?
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod cajane » 21 srp 2012 22:04

ne,chystám se tam zítra,spíš se jen ukázat a zeptat se,ale zajímalo by mě kolik stojí to vyšetření,nevíte?
cajane
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Neurologické problémy