Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nádor podvěsku mozkového

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Příspěvekod Venaan » 27 lis 2006 11:44

zapomnela jsem dodat, ze urcite kmeny laboratornich potku byly k teto nemoci v laboratorich "vyslechteny", stejne tak jako k nadorum, obezite apod...
Venaan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kashel » 30 lis 2006 09:57

Taky bych se rádá připojila se svými poznatky. Příznaky začaly tak, že sem si s těží všimla, že se děje něco vážného, moje 2,5 letá potkaní láska Moulinka začala drobit, třeba piškotek, sklouzávala z hladkých povrchů a podobně, po týdnu jsem si všimla, že má pokousané přední nožičky a neudrží jídlo, tak sme jely na veterinu, paní doktorka ji prohmatala, řekla, že má prázdné bříško, je zesláblá a dala ji infuzi, vitaminy atd., že ji mám do konce týdne pozorovat. Stav se lepšil, já v pátek přijela na kontrolu a jediným problémem bylo, že si nedokáže držet potravu, takže zase infuze, vitamínky plus jsme dostaly prednisol na podporu nerv. tkáně a antibiotika na očíčko ze kterého teklo a které nechávala přimhouřené. Následující čtyři dny se dostala do uplného normálu, dováděla s ostatníma holkama, pacinky se srovnaly. V úterý sme měly přijít na kontrolu, stav se zase nepředstavitelně zhoršil, během jediné noci!!!! Zase infuze, vitamínky prednisol, a takhle každý den. Včera, ale Moulinka přestala papat i přesnídávky, jogurtíky, nechtěla vůbec nic, od včerejšího večera jen oddaně ležela a celou noc bylo vidět, že má bolesti. Nechtěla jsem to udělat, co kdyby se to zase zlepšilo, ale dnes ráno sem jí nechala uspat. Měla poměrně dlouhý a troufám si říst šťastný život a já sem ji moc milovala. Teď už jí nic nebolí..
Jenom sem chtěla popsat jak to vypadalo u nás, ať už to bylo selhání ledvin nebo nádor..
Kashel
Růžovka
Růžovka

Re: Nádor podvěsku mozkového

Příspěvekod miska.buri » 10 srp 2011 18:36

Mám asi 9 měsíců starého samečka a za posledních pár dnů mám pocit, že je jiný. Když jsem ho pustila proběhnout tak občas vypadal jak kdyby ztratil rovnováhu a celkově je pomalejší, Jinak jídlo mu chutná a vypadá zdravě. Akorát má pravděpodobně plíseň z hoblin. Mohlo by to být způsobené tím nebo muže mít nádor? Bude se to zhoršovat?
miska.buri
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbiček, Šerinka

Re: Nádor podvěsku mozkového

Příspěvekod Lenulkaprikrylova » 04 čer 2014 13:48

Je to možný že to muže být nádor na mozku. Pokud přestane žrát a pít a bude pořád spát. Hned jak tohle zjistíte. Tak ho ihned vemte na veterinu . Samořejmne to muže být i něco jíneho :) než nádor :)
Lenulkaprikrylova
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Neurologické problémy