Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nádor podvěsku mozkového

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

Příspěvekod Lejdyna » 09 čer 2006 08:53

Ted se Myshimu trochu ulevilo, uz druhy den je mu lip, je zivejsi a vic se zajima o okoli, a ikdyz taha cely zadecek po zemi a v pacickach nic neudrzi, a skoro se prevrati, kdyz ho neco zaujme, tak smejdi. Jsem k nemu pustila i Edicka, aby se pomuchlovali. Edik mel uplne neuveritelnou radost, hned ho celyho odrbal :) , se mi to zdalo az neuveritelny.
Lejdyna
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Lejdyna » 10 čer 2006 19:25

:( Myshi umrel :cry:
Lejdyna
Malý potkan
Malý potkan

medy

Příspěvekod medy » 11 čer 2006 23:30

to: Lejdyna:
To je mi líto, je to těžký: mě se nedávno stalo něco podobnýho, moje první potkanice křecshka se chovala zvlášťně, zdálo se mi že oslepla, donesl jsem jí k veterináři a ten, že to asi bude nádorovýho původu,
dal mi pro jistotu nějaký antibiotika.. 2 dny se to zhoršovalo zadní nohy za sebou tahala, nejedla jenom mě z ruky (pro změnu si nedokázala přidržet krmení v packách), pití to samý pila jenom když sem jí dal nápaječku přímo k ní) a zdálo se mě i že často chytá jakoby "šoky" (z ničeho nic se převrátila a jakoby se chvilku klepala) další 2 dny to bylo horší a horší, už ani nejevila zájem o nic. nechtěl jsem jí nechat se trápit a tak sem jí dones k vet. na injekci... do teďka nevim jestli jsem udělal dobře nebo ne... a bolí to
medy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Makushka » 13 srp 2006 13:32

Já tady nechci blbě pindat a rušit pietu, je to jistě hezká a zajímavá věc, že je zde nějaké info o příznacích nádoru hypofýzy, ale zdá se mi, že chovatelé jsou tímto poněkud zmatení.
Projevy tohoto onemocnění jsou často velmi neurčité a laici potom mají tendence všechny neurologické příznaky považovat za nádor hypofýzy, ačkoliv tento je nesrovnatelně vzácnější než ostatní příčiny těchto stavů (cévní příhody, úrazy, záněty, mozkové nádory...).
Takže by to chtělo doplnit o informaci, že nějaká jiná příčina neurologických deficitů - tedy to, co Adéla uvádí pod nadpiskem "diferenciální dagnóza" - je mnohem pravděpodobnější.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

My taky

Příspěvekod Arpuska » 04 říj 2006 12:45

Tak i my asi trpíme nádorem podvězku mozkového a po přečtení příspěvků jsem zjistila, že na to stejné asi umřel i Valdiček.

Můj myšák chodí tak nějak plazivě, stále se zastavuje a odpočívá, nožky ještě fungují, ale ne zcela 100%, někdy je nechá jen tak za sebou.
Někdy ztrácí rovnováhu.
Zkozorovala jsem i zákal v očičku
Z jednoho ouška mu vytíká více mazu - zánět to prý ale není.
Hodně spí.
Jídlo spíše žvýká - nedrží v tlapkách, držím mu ho já.
Chuť k jídlu má, ale k pití už méně.

A teď otázka?
Kolik má vypít denně potkan vody?
Arpuska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 04 říj 2006 18:01

Jak je starý? Tohle vypadá spíš na takovou globální "zchátralost" - zákal, nožky, ospalost, jako kdyby mu bylo pět let...
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Arpuska » 05 říj 2006 07:08

Adéla píše:Jak je starý? Tohle vypadá spíš na takovou globální "zchátralost" - zákal, nožky, ospalost, jako kdyby mu bylo pět let...

Má dva roky, nemyslím, že by to bylo zchátrání
Arpuska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 05 říj 2006 09:37

Dva roky jsou pro některé potkany bohužel stařecký věk. Má toho fakt dost. Ale jestli by to mohlo pocházet od nádoru v mozku - určitě mohlo.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Arpuska » 07 říj 2006 07:44

Adéla píše:Dva roky jsou pro některé potkany bohužel stařecký věk. Má toho fakt dost. Ale jestli by to mohlo pocházet od nádoru v mozku - určitě mohlo.

Snažím se do něj dostat jídlo, tuňáka, dětské výživy, jogurty, pomazánky atd... To jí, ale příjde mi, že málo pije. Tak mě ještě napadají ledviny...

Těžko říct, furt věřím.
Arpuska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 07 říj 2006 08:52

Neboj, on má tekutiny z těch přesnídávek a jogurtů. Já jsem je Andělce taky dávala, když jsem viděla, že nechce pít.
Nech ho vyčůrat na nějaký černý hadr a pak na bílý, kdyby měl něco s ledvinama, tak je velká pravděpodobnost, že něco najdeš v moči. Buď bude do červena, nebo bude zakalená takovým písečkem.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Arpuska » 12 říj 2006 12:11

Adéla píše:Neboj, on má tekutiny z těch přesnídávek a jogurtů. Já jsem je Andělce taky dávala, když jsem viděla, že nechce pít.
Nech ho vyčůrat na nějaký černý hadr a pak na bílý, kdyby měl něco s ledvinama, tak je velká pravděpodobnost, že něco najdeš v moči. Buď bude do červena, nebo bude zakalená takovým písečkem.

Tak jsem ho krmila a krmím třeba dětskýma výživama, taková ta zeleninová, a s králičím masem atd... Sám si dělá takové obchůzky po klecy a večer vcelku dost chroptí, s tím už jsem, ale zrovna s ním několikrát byla u veta a prý mu nic není a plíce jsou OK.
Předevčírem jsem jim čistila a dýchání se přes noc zhoršilo, tak jsem se rozhodla i když je slaboučký s nim jít k veterináři.
Dost něco na zlepšení, ale prý to bude chronické - reakce na jednou prodělané onemocnění. Také má špatnou oční rohovku, tak jsme dostali mastičku a kždý den mu mám minimální kapičku kápnout do oka - je pro zvlhčení.
Myšák hnedkom ožil, teda nejí normálně, okouše kousek jablíčka a zase papá výživy, jogurtíky... ale rozevřel více oči, vzpřímil více hlavu, může se více šrabat, je viditelně čilejší.
Trochu se i předtím zbráboral po podávání těch výživ, ale přikládám hodně té mastičce, osi ho oči škrábaly.
Arpuska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Arpuska » 13 říj 2006 09:22

Arpuska píše:
Adéla píše:Neboj, on má tekutiny z těch přesnídávek a jogurtů. Já jsem je Andělce taky dávala, když jsem viděla, že nechce pít.

Tak jsem ho krmila a krmím třeba dětskýma výživama, taková ta zeleninová, a s králičím masem atd... Sám si dělá takové obchůzky po klecy a večer vcelku dost chroptí, s tím už jsem, ale zrovna s ním několikrát byla u veta a prý mu nic není a plíce jsou OK.
Předevčírem jsem jim čistila a dýchání se přes noc zhoršilo, tak jsem se rozhodla i když je slaboučký s nim jít k veterináři.
Dost něco na zlepšení, ale prý to bude chronické - reakce na jednou prodělané onemocnění. Také má špatnou oční rohovku, tak jsme dostali mastičku a kždý den mu mám minimální kapičku kápnout do oka - je pro zvlhčení.
Myšák hnedkom ožil, teda nejí normálně, okouše kousek jablíčka a zase papá výživy, jogurtíky... ale rozevřel více oči, vzpřímil více hlavu, může se více šrabat, je viditelně čilejší.
Trochu se i předtím zbráboral po podávání těch výživ, ale přikládám hodně té mastičce, osi ho oči škrábaly.

Tak a dneska mi přijde, že je na tom zase hůře :-(
Arpuska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 13 říj 2006 09:49

Arpuško, v takovémhle stavu to bývá jako na houpačce... nic s tím nenaděláš, musíš pečovat a doufat...
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod barbu » 23 lis 2006 20:22

Arpuska: je to smutný, držíme s našima myšnama plce a tlapičky, bojujte.

Na začátku roku jsme přišli o Twídu. Měl dva roky a dva měsíce. asi měsíc až dva měl podobné příznaky jako jsem četla tady. Veterinářka taky říkala, že asi nějaký nádor, nejspíš mozkový. Ocáskem hýbal, ale zadní tlapičky jen odpichoval jako ploutvičky. Z ouška mu tekl občas žlutý nebo nazelenalý výtok a docela nevoněl. Twí měl ohromnou vůli to vyhrát, ale nedokázal to. Všichni jsme se snažili, oba veti i my. Twída si nic neudržel v tlapičkách, nakonec dostával Nutridrink ze lžičky a do napaječky. Každý den nový, lidi to vypijou najednou ale myšan měl tak na lžičku a pak se to kazí. Skoupila bych mu lékárnu, kdyby ho to uzdravilo.

Moc držím pěstičky.
..tam kde je stín, je i světlo..
barbu
Skákavka
Skákavka
Potkani: Hugo, Boss, Pup, Můra, E-myš - morčata
vzpomínáme: Tobiášci , Erik Bono, Emily, Honzík, Winston I., Winston II., Barbucha, Rudolf II., Twist, Falco, Eliška, Octavia of Lobega, Ojoj of Lobega a Paštika of Lobega, Piškot of Lobega

Příspěvekod Venaan » 27 lis 2006 11:42

Jelikoz jsem se s temito priznaky bohuzel uz take nekolikrat setkala, rozhodla jsem zapatrat, protoze vyskyt nadoru podvezku mozkoveho tak casto se mi nezdal prilis realny.
Stejne priznaky vyvolava i chronicke selhani ledvin. Potaknek se jakoby zpomali, nepouziva pri jidle predni pacinky, muze se objevit zapach z tlamicky, postupne se stav zhorsuje, rychlost zhorsovani je individualni, u nekoho trva cely proces par dnu, ale muze se tahnout i mesice, potkanka musime postupem casu zacit krmit a vlastne se o nej celkove starat, bohuzel se jedna o nevylecitelnou nemoc
Diagnozu nemam potvrzenou pitvou, ale po konzultaci s nekolika veterinari je opravdu vice nez pravdepodobne, ze se jedna o chronicke selhani ledvin
Venaan
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Neurologické problémy