Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

problém s potkánkem!!! Urgentní!

Mrtvička, ochrnutí, záchvaty, změny chování atd.

problém s potkánkem!!! Urgentní!

Příspěvekod Mereia » 22 kvě 2013 17:46

Nevím, kam mám dotaz zařadit.... Mám potkánka, v červenci mu budou dva roky, má trochu nadváhu, po smrti svého nej kamaráda hrozně změnil chování, dá se říct, že je až nekontaktní, nic ho nezajímá a nic ho nebaví, hodně odpočívá a je někde zalezlý. Tudíž nevím, jestli to netrvá déle. To, že celé dny prospí je u něj normální... Má strašně přivřené oči, skoro zavřené, skoro se nepohybuje, při pohybu se skoro vůbec nezvedne. Nechá se hladit - což je u něj podivné, měl asi nějaké křeče v předních nohách, nejdřív se mu klepala jedna, pak hned druhá,ale přední nohy. Jí v pohodě. Na první pohled mi přijde opravdu nešťastný. Jak mi pomůžou na veterině, když přijdu a nemá žádné viditelné problémy?? Můžu prostě přijít a říct, že mám na něco podezření, ale nevím na co??
Mereia
Růžovka
Růžovka

Re: problém s potkánkem!!! Urgentní!

Příspěvekod Nefertity » 22 kvě 2013 17:48

Určitě s ním běž na veterinu a řekni, že je apatický a to, co jsi napsala tady. Veterinář ho prohmatá a rozhodně ti poradí víc, než my tady na dálku.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Dr.Jenny » 22 kvě 2013 17:52

může to být mrtvička, plus smutek po kamarádovi.....na veterině jim popiš tyhle příznaky co tady.... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Mereia » 22 kvě 2013 17:54

občas sebou trhne, bojím se, že se něco děje... :-(( Má úplně přivřené oči. Kámoš mu mřel už v lednu. Dostal dva nové do baráku, ale změnil se.
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 22 kvě 2013 17:55

Už jsi měla být na veterině, tak jestli se tam máš jak dostat, tak utíkej. Můžou mu něco píchnout na posílení.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Mereia » 23 kvě 2013 05:40

byli jsme na pohovosti. Bohužel jsem natrefila na doktorku, která asi viděla potkana poprvé, vypadala na to. Přes noc umřel, NEVÍM PROČ :-(((((
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 23 kvě 2013 08:35

potkánka je mi líto, šel za kamarádem a už je mu dobře. A Ty si zjisti ve Tvém bydlišti veterinu, která má s potkánkama zkušenosti je tady seznam v sekci veterináři
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 23 kvě 2013 09:37

na druhou stranu mohl to být prostě jeho čas a ani sebelepší veterinář už by mu třeba nepomohl....mohl mít nádor v hlavě o kterym ani nevíš, dokud nezačnou opravdové příznaky...a tyhle bych možná i na něco takovýho hádala...mrtvice nebo nádor (mohl být i jinde a metastazovat do mozku)....a s tím ani sebelepší vet nic neudělá i když přijdeš brzy. Je mi to moc líto.
Ale jak píše Ches, najít si v okolí lepšího veta se hodí....ne každej má ale pohotovost no... :?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mereia » 23 kvě 2013 12:28

musela jsem jet na pohotovost, jinak tu své doktory mám. Bavila jsem se o tom s pár lidma a vypadá to buď na selhání srdce nebo nějaký prudký zápal plic, ona ho ani neposlechla, i přestože jsem řekla, že měl otevřenou pusu. Doma mi začal sýpat...ale jenom chvilikčku... byl úplně bezvládné tělíčko, které sotva dýchalo....přes noc to vzdal... Nevím zda selhání srdce má postupný progres.. jemu ráno ještě bylo dobře - nebo vypadal tak - v průběhu dne se to začlo horšit až večer už jenom ležel se zalepenýma přivřenýma očičkama, vyčerpanej, čumáček zabořenej. Jo už jsou teď spolu a mě tu nechali :-)
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mereia » 23 kvě 2013 12:29

ten smajlík měl být jinej
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 23 kvě 2013 15:13

no podle toho jak to teď popisuješ, to skoro vypadá jako otrava něčím...
pokud ale měl nějakou srdeční vadu, tak to mohlo takhle vygradovat.... mám ale pocit, že pokud nenecháš udělat pitvu, tak budeš jen tápat... pokud jsi si jistá, že to nebylo něčim jinym, jako něčím jedovatym nebo bakterií či virem, co by ohrozilo tvoje další dva myšáky, tak už nad tím nemá cenu bádat.... :?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 23 kvě 2013 18:56

mě to podle popisu přijde spíš jako fakt prudkej zápal plic, kor jestli sotva dýchal s otevřenou tlamou. Při otravě jsou potkani spíš dezorientovaní a zpitomnělí.A na srdce to zase mělo prakticky pomalý průběh, tam je většinou během hodiny "hotovo"
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Mereia » 24 kvě 2013 12:03

veterinářka právě říkala, že jí to připadá jako otrava....ale ona... jak jsem psala, ani ho neposlechla, neudělal mu žádné vyšetření, je na něj tupě koukala... říkala jsem, že mám novou podestýlku, konopné pazdeří a ona, že to teda nezná, ale že teoreticky by to tím mohlo být....tomu se mi moc nechce věřit...ostatní dva potkani byly na té nové podestýlce v pohodě... On celkově hodně spal a odpočíval...ten den jsem si všimla, že nějak divně polehává, čumáčkem do rohu a tak... jinak spal pořád jako obvykle...večer když jsem ho vyndala, začal mi připadat opravdu divnej, a že je to jiné než obvykle...měl ty přivřené oči, úplně zalepené, oči se postupně stále víc zavírali, až byly úplně zavřené....skoro se nepohyboval, sotva se nadzvedl a udělal pár krůčků a hned se položil. Když jsem mu dávala najíst, tak chňapl jak divej... pak už jenom ležel a ryl čůmáčkem do země, nebylo slyšet žádné dýchání nahlas, nic, když jsem ho zvedla, všimla jsem si otevřené pusy, ale bez zvuků, nic.. Taky mu chvilku cukala jedna přední noha, pak druhá, pak mu cukala hlavička, ale hrozně malinko, vždycky po určité chvilce... to pak přestalo...tak jsem jela, veterinářka právě koukala jak vejr a řekla, že je oteklej, a že jí to připadá jako otrava. Řekla jsem o otevřené tlamičce, ale na to odvětila, že teď dýchá normálně... Pořád zavřené oči, tak ošklivě... a rozplácnutej, to už se neměnilo, už neudělal ani krok...dala mu ATB, B a antihistaminika, napustila ho nějakým roztokem???, že pokud se otrávil, bude to z něj dřív venku. A jeli jsme domů a já opět nabyla pocitu, že bude všechno dobrý... :-( Hned po příjezdu domů v přepravce začal nahlas dýchat a přišlo mi, jak kdyby mu to dalo opravdu práci to dýchání... po vyndání z přepravky už to nedělal... byl úplně bezvládný, jako mrtvý... dýchal velmi slabě, dala jsem mu napít stříkačkou a šla spát... ráno jsem ho našla už mrtvého... :-( Já jsem si říkala, že ho musím na tu pitvu dát, abych pořád nepřemýšelala... ale nedokázala jsem to a udělala jsem mu hned hrobeček... Zas kdyby to byl zápal plic, co všechno to okolo? :-( Vím, že už nemá cenu o tom přemýšlet, ale nemůžu si pomoct... byl celý život zdravý a já jsem si ještě před asi třema dněma říkala, že to je fajn, že se určitě dožije hezkýho věku :-( a nedožil. V červenci by mu byly dva roky.
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mereia » 24 kvě 2013 12:21

ona řekla, že se mohl otrávit z toho, že té podestýlky třeba sežral hodně...měla jsem hlídat bobky a tak... ráno, když jsem ho našla, neměl u sebe žádný bobek a taky ani nic nevyčůral, jak říkala, že bude čůrat jako o závod díky tomu roztoku. Ale ona se mi opravdu nezdála, to říkám na rovinu. Opravdu tápala a nás rozhovor byl jak když se bavím se stejně "nevzdělanou" kamarádkou. Každopádně kdyby to tak bylo, tak vůbec nevím, jak se s tím vyrovnám, že by umřel kvůli něčemu takovýmu.
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 24 kvě 2013 13:23

no já nevim, podle popisu mi to fakt jako zápal plic nepřijde...i když taky jsem takhle viděla umřít mrně ze zveráku s otevřenou pusinkou a lapající po dechu, ale to mělo jinej průběh trochu...
jestli byl nateklej a nečůral, mohly mu selhávat ledviny a srdce....ale tohle opravdu vypadá na celkový selhání organizmu a otravu nebo anafylaktickej šok... třeba mu opravdu ta podestýlka nesedla.... měla jsem jednu potkanku alergickou na kukuřičnou podestýlku, ale naštěstí jen lehce a žádný velký drama...a ostatním nevadila...
já vim, že to je moc smutný, ale jak říkám možná že by mu nepomohl ani sebelepší veterinář. Nám takhle nedávno umřel pes zřejmě na srdeční selhání. Než jsme dojeli na veterinu, už bylo po něm a veterinář říkal, že neví jestli by mu byl schopen pomoct i kdybychom přijeli dřív. Byl to do tý doby zdravej pětiletej pes. Ve čtyři ráno mu začalo být špatně a šest už ho táta zakopával na zahradě. Pitvu jsme taky nakonec nedělali. Je to hrozně nespravedlivý, ale bohužel se to stává a někdy se nedá nic dělat už. :(
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Zpět na Neurologické problémy