Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vznikající e-shop pro potkany

Vznikající e-shop pro potkany

Příspěvekod Lili Grace » 02 led 2012 12:56

Zdravím všechny milovníky těchto ušatých potvůrek.

Jako exvlastníka myšáků mě napadlo zařídit e-shop pouze s potřebami pro potkánky. Hlavní myšlenkou je sehnat na jednom místě vše,co je potřeba pro tyto miláčky bez toho,aniž by bylo nutné běhat po obchodech nebo shánět věci po spoustě eshopů. Další ideou tohoto obchodu je to,že by byl možný osobní odběr v Brně,Praze, Ostravě a možná i v jiných městech.

Tady je pár nápadů,co bych chtěla nabízet. Budu ale ráda za každou vaši připomínku a radu,co do sortimentu zařadit ;)

klec: činčila elox ve dvou velikostech,Freddyny 2,3,max, pak furret tower a XL. Napadá Váš ještě nějaká?
krmiva: JR Farm, Darwins, X-tra vital (nvm jak se to píše,pardon)-ještě nějaké osvědčené? + teda jednosložkové věci do směsí.
Pak různé dropsy-nejvíc asi mlsou,sušené maso,kvalitní konzervy a kvalitní granule v malých baleních(pravděpodobně kočičí)
podestýlky tier wolf,chipsy,asan a možná něco z těch "lepších" do kočičích záchodků,podložka pro hlodavce http://www.zoosmid.com/psi-kocky/hlodavci/podlozka-pro-hlodavce
a nejdůležitější: Hamaky,domečky,košíčky a sputníky
Dokud máš svý sny, máš se na co těšit!

Obrázek
Lili Grace
Růžovka
Růžovka
Potkani: bohužel žádní, ale minimálně jeden nebo dva kluci se v horizontu jednoho léta blíží :-)

Re: Vznikající e-shop pro potkany

Příspěvekod Zzuzka612 » 02 led 2012 13:57

tunely, patra, misky, napaječky, přepravky ...
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 02 led 2012 14:21

Pro mě hlavně to krmení, třeba JR Farm, X-tra vital, případně i jiné, ale pokud možno i velká balení (500 gramové pytlíky pro 20 potkanů dlouho nevystačí), patra, hamaky nebo tunely jsou fajn, ale ty se podle mě shánějí snadněji než právě to krmení.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod CZpavinka » 02 led 2012 14:29

já bych to uvítala, pro potkouše toho ve zveráčích není až tolik a člověk musí oblítat víc, takže proč ne, ale jak by sis to představovala s vyzvedávacím místem třeba právě v Brně? Jako přímo obchod, nebo prostě soukromá osoba, která by prostě nachystala objednávku, jak to má tam třeba mall?

Co do administrativy by toto bylo asi nejlepší. Ale aby to mělo odbyt, je potřeba mít dobré ceny, neříkám, že to musí být nutně nejlevnější, ale určitě v porovnání s konkurencí by to mělo být na úrovni.
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Lili Grace » 02 led 2012 15:18

Jasně,s tím počítám. Musíme mít nějaký tahák pro klienty a velice příznivé ceny jak produktů,tak poštovného.

S odběrem v Brně bych to viděla buď na uložence nebo drobné věci přímo u mě-jsem v Brně na VŠ.

Jinak ty ferplast patra jsem uplně zapomněla připsat, misičky a napaječky beru víceméně automaticky. Tunely jsou skvělá připomínka,díky :up:

Ohledně toho krmiva- JR Farm je jasný,teď bych ještě uvítala radu,jaké další krmení kromě X-tra vitalu brát.

Obrázek
Lili Grace
Růžovka
Růžovka
Potkani: bohužel žádní, ale minimálně jeden nebo dva kluci se v horizontu jednoho léta blíží :-)

Příspěvekod jejula » 02 led 2012 16:40

Jo a ještě dobré krmivo je od veresale laga Nature.A třeba ještě něco takovýho jak jsou ty kočičí škrabadla.Já jsem si teď objednala ttakovou závěsnou budku http://www.prozviratka.cz/chovatelske-p ... -5618.html. Přesně tohle jsem chtěla.Pro hlodavce se takový věci strašně špatně hledá skoro nikde nic podle mých představ nemaj.Jo a ještě takovej ten stan. :up:
Naposledy upravil jejula dne 02 led 2012 17:24, celkově upraveno 1
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod nevi » 02 led 2012 17:23

Nevím jak je to v Brně, ale v Praze je momentálně problém sehnat krmení od Beapharu. Eshopy mají buď jedno, anebo druhé, anebo většinou nic.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod CZpavinka » 02 led 2012 17:26

já se přimlouvám za Beaphar Care+, co do sortimentu, špatně se shání ve zverimexech...nejlepší by byla i jedna kamená pobočka, fakt uplně maličkatej obchůdek, ale když nejsi z brna a nemáš tu možnost no, tak je to blbý

nevím jak to funguje, ale to poštovný je peklo, chtělo by to jeden velkoobchod a z toho za jedno poštovný natahat dost věcí. Ale mít věci, který jsou jen vhodný pro potkouše by bylo užitečný, protože by se nenapálil nikdo a nekoupil něco špatnýho :up:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod Lili Grace » 02 led 2012 18:27

Kamenný obchůdek jako studentka nemám šanci utáhnout. Chceme si eshop založit s přítelem při škole.
Vím,že to poštovné je pekelné,proto se vyplatí si to nechat poslat na uloženku,pokud je ta možnost. Jinak pokusíme se nastavit co nejmenší poštovné a řešit to menšími zásilkami - třeba kvůli hamakům nebalit do krabic,ale obálek a podobně. Prostě se snažit vyjít vstříc.¨

Původní myšlenka byla založit eshop pro všechny hlodavce,ale myslím si,že by se to nevyplatilo. Tím spíš,když jsou kralici.cz už docela zavedení a nové obchody se těžko prosazují.

Díky za další tip na krmivo. :up:

Jinak které z přepravek byste na shopu uvítali? A´t tam nejsou zbytečné kraviny. :smi:

Obrázek
Lili Grace
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod CZpavinka » 02 led 2012 18:46

rozhodně trixie minicapri
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod PxNxDx » 02 led 2012 19:24

jen drobná otázka.. budete to mít právně ošetřeno? abyste z toho neměli zbytečný oplejtanice :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Lili Grace » 02 led 2012 21:10

Tak určitě to bude vyřešené po všech právnických a obchodních věcech. ale zatím je to všechno ve fázi plánů. Uvidíme,co to všechno bude obnášet a podle toho se to buď rozjede nebo ne.

Obrázek
Lili Grace
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 04 led 2012 17:42

Ke klecím bych určitě ještě přidala ferplast furat, i Tinu a nižší klece jako je Savic Nero 2,3 a ferplast criceti. Možná by bylo dobrý i ještě nějakou velkou jako je Perfect, Savic Royal suite, Tridoor a Trojtinu (ta se u nás neprodává). Mě osobně se ještě líbí klece od Superpet, ale nevím jak je to s dodávkou do Čech, viděla jsem je jen za velkou louží.

Určitě by byla paráda, kdyby jste měli Savic domečky v nejnovějších barvách. Například sputniky jsou každou chvílí jiný a do Čech se nedostanou. Ferplast patra jsou různobarevný a u nás nejsou, stejně tak jsou nový růžový ferplast roury. http://www.equinecaninefeline.com/catal ... 12652.html

U jídla bych krom zmiňovaného ocenila Versele-Laga granule a to Rat and mouse pro a rat complete, případně tu jejich směs Rat nature.

Mezi kočkolity do kočičích záchůdků bych zařadila i levnější značky. Kočkolity mi přijdou všechny stejný a tak na nich neutrácím a beru ty nejlevnější.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Dragita » 15 črc 2012 20:39

jak to dopadlo? Bude, nebude? protože já mám dost problém sehnat Beaphar krmivo, chipsy hobliny a sputnik. Musím pak projetc celé Brno, protože to neprodávají na jednom místě a Care+ se poslední dobou moc sehnat nedá. ;)
Dragita
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip Zverimexák od 18.2. 2012
Dale Zverimexák od 18.2. 2012
Wesley Sankari *11.2. 2012

Za Duhovým mostem:
Queshm van Rattenburg alias Speedy * 9. 4. 2010 +19. 1. 2012
Zagato z Nippilandu *22. 3 2010 +16.6. 2012
Naval Ze Svahu *30. 5. 2010 - + 21.6.2013

Zpět na Obchody se zvířaty a chovatelskými potřebami