Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nový City Park v Jihlavě a zverimex v něm

Nový City Park v Jihlavě a zverimex v něm

Příspěvekod The Treasure » 17 bře 2009 20:05

Před nedávnem u nás v Jihlavě dokončili City Park, je tam snad všechno no, a když mě tam přítelkyně vytáhne, zajdeme samozřejmě i do zverimexu co tam mají... Mají to tam docela hezké na pohled, ale skoro všichni hlodavci tam mají svrab, jak mě tam přítelkyně tahá pravidelně, tak jsem si všímal, že nejdříve to měly bodlinaté myšky, pak potkaní mimča a pak všichni dospěli potkánci :x Rozčiluje mě, že s tím nic nedělají a že vezmou dva sourozence, co mají svrab a dají je k sobě jako chovaná zvířata a množí a množí a jednou jsme byli svědkem jak jedné slečně prodali miminko které neumělo ani pořádně běhat, takže myslím že mu 3 týdny nebyli (moc věk neodhadnu mimča jsem nikdy neměl no) s tím, že když je menší že se lépe ochočí... Jinak je na těch miminkách co nabízejí dost vidět, které je na tom špatně a které lépe, některá jsou malá a hubená atd. Maj tam lily, americký modry, albíny, černý, husky atd., z variet dumba, rexe, double rexe... Je mi jich dost líto... jedna bodlinatá myška má ten svrab tak hnusnej že nemá skoro ouško už :-( :cry: No a hlavně mě zaráží ty ceny jejich... :dozey: :cry: Achjo...
Nemůžu si pomoct, ale prostě miluju potkany :-D

http://the-treasure.tym.cz
The Treasure
Skákavka
Skákavka
Potkani: Happy Sankari (dumbo, platinum, solid)
Fedora (standard, amber, hooded)
Chovatelská stanice: NE, snad buudoucí The Treasure

Re: Nový City Park v Jihlavě a zverimex v něm

Příspěvekod Aneri » 18 bře 2009 18:44

Snad se i u nás mezi lidmi rozšíří povědomí o chs, takže pak noví majitelé mláďat nebudou nepříjemně překvapení, když jim neduživé mládě z podobného zverimexového chovu brzy uhyne :-(
Já byla v City Parku někdy při otevření, takže to bylo ještě vše v "normálu" - tedy na první pohled zdraví potkani, a to standardi, převážně ve zbarvení husky.
Aneri
Skákavka
Skákavka
Potkani: Relév of Navel

Příspěvekod The Treasure » 30 bře 2009 09:31

Tak jsem se milé paní prodavačky ptal co dělají s tím, že zvířata mají svrab... :dozey: Nejdřív mi paní trvdila, že to svrab není, zachvilku z ní vylezlo, že to léčily Arpalitem (potkanům to ocividne ale pomohlo) a pak jsem se zeptal proc je ta bodlinatá myška tak zřízená (neměla ucho a za krkem mela obrovskou ránu) a z paní vypadlo, že těm myškám nedávali maso a tak se pustili do sebe a pohryzali se a na mou otázku proc to ma krvavé když je v akváriu sama se na mě překvapeně podívala se slovy "Ona si to zase drápe?" :dozey: :dozey: :dozey: :evil: Názor si udělejte sami...

The Treasure
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod The Treasure » 22 kvě 2009 19:54

Ták po delším čase hlásím, že už to v tomto zverimexu vypadá mnohem líp, svrab vyléčen, rány zahojeny ;)

The Treasure
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Esmit » 05 říj 2010 16:15

V city parku je Pet centrum, což považuji za jedny z nejdražším a nejkomerčnějších zverimexů (proto ty ceny, to samé je tuším v Tescu nebo v Hypernově). Osobně v Jihlavě dávám přednost zverimexu vedle restaurace U kalicha, naproti Guestu. Tam pán nemá zvířátka, jsou tam solidní ceny, prodavač skvěle poradí (ta prodavačka mi moc nesedí), všechno vysvětlí, snaží se pomoc, nechá se i poučit, případně vše objedná... má tam asi tři druhy krmení pro potkany, nějaké dobrůtky a domečky. Pak teda ještě chodím do Lorda basseta, protože tam mají mnohem větší výběr, mají na to hrozně tlustý katalog a především tam mají klece za stejnou cenu jako člověk koupí z internetu... Ty ostatní zverimexy, kor v těch obchooďácích jsou nehorázný hnus. Lord basset a ten zverimex naproti Guestu nechová zvířáta, vše je čerstvé a hlavně se mi zdá, že to i dobře uskladňují, protože jsem slyšela, že se z vřeten chytá různé breberky a já jsem to od nich zatím nezažila...
Esmit
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod LejdyTerr » 05 říj 2010 20:49

No tak já jsem ze Cityparku koupila kukuřičnou podestýlku a asi z toho mi chytli svrab :evil: . Mají tam strašně předraženo a o potkanech radši nemluvím, je to děs, jak se množí mezi sebou :x . Je tam jeden bílej samec a plno samiček....
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod misule » 24 led 2014 21:36

Dnes jsem se tam byla podívat.. Chtělo se mi brečet..Oproti minulé návštěvě,kdy to celkem šlo, tak dnes ani potkyši, ani myši neměli žrádlo, ve vodě bobky ( ne že by jí bylo moc).. Hnus.. :evil:
Čím více poznávám lidi, tím více miluji svá zvířata...
misule
Růžovka
Růžovka

Zpět na Obchody se zvířaty a chovatelskými potřebami