Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zverimexy

Re: Zverimexy

Příspěvekod kottel » 20 srp 2008 16:58

Muj potkanek je ze zverimexu ,ale dobrýho (v Jindřichově Hradci nad JH marketem) sice maj tam i potkany pro hady ,ale když sem si tam kupoval cookieho přinesli mi ho vzadu z obchodu a je to skvělej a zdravej potkánek,jiny skusenosti sem mnel ve zverimexu v panský ulici tam mi dali potkanka, dneska bych řekl podživenýho a co sem videl tak akvarko s centrimetrovou vrstvou pilin jinak nic stalo na zemi.Taky se dost dlouho bal to zmizelo kdyz dostal prujem (asi po 4 dnech co sem ho mnel doma) no tak sem ho zkousel dostat na nohy ale marně další den zemřel :( večer předtim se uplně ke mě tulil jak sem to předtim u něj nikdy neviděl pak uz sem v tomhle zverimexu nic nekupoval...vlastne sem ale kupoval potkana ve zverimexu protože sem ani vevěděl že v Hradci naka chovatelska stanice je ale ani to nelituju hlavne ze je cookie zdravej...
kottel
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod BlackButterfly » 28 zář 2008 18:53

Když tady tak pročítám toto téma,chtěla bych se podělit o svůj zážitek. Potkánky mám taky ze zverimexu.Samozřejmě místo dvou samiček mám samičku a samečka.Tahali je za ocásek,a při zkoumání jestli to je kluk,ho nechala na tom ocásku točit.Což mě dost naštvalo, a radši sem jí ho vzala.Holčičku sem si donesla s okousaným ouškem, ale je to stejně nádherná potkanka.A nejlepší bylo tvrzení,že pohlaví jěště nejde poznat.Neměla by to jako prodavačka vědět?
Není to tam až tak hrozný,ale ten přístup k těm nebohým zvířátkům a to že o nich nic neví...
Jo a šlo o zverák v ostravě ve futuru.
BlackButterfly
Obrázek
Guliverek Bonbon, Ikoušek Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon
BlackButterfly
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Guliver Bonbon, Iky Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon

Příspěvekod cicinta » 11 lis 2008 11:26

Nedávno jsem se byla kouknout ve zverimexu v Olmiku v Olympii, je tam zvěrokruh a v jakých podmínkách tam chovají potkany..hrůza...Je tam strašný vedro, chudáčci tam byli rozpláclí a na malej prostor terárka jich tam bylo až moc. Raději jsem se víc nerozhlížela...
cicinta
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkanka Posera (*duben 2007 +16.září 2008)
potkanka Jája (*září 2008)

návštěva zveráčů

Příspěvekod Lili Grace » 05 led 2009 21:04

Zákládám nové téma,protože jsem nevěděla,kam přesně to dát.
Dneska jsem oběhla asi dva zverimexy a dva obchody s chovatelskýma potřebama. Nestačila jsem žasnout. :evil:
První sem byla v Pet centru-v Intersparu. Tam byli příjemní-sháněla jsem přepravku, ale drazí a anvíc ani neměli jakou jsem chtěla.
Pak jsem zaběhla do Exo-Eko. U6 od pohledu mě tam bil do očí pan prodavač. Ptala jsem se na přepravku na potkany a ten se na mě díval tak,že mi přišlo,že neví kolik je 5+5 :smi: A odkázal mě na takové ty průhledné krabičky. A šla jsem se ze zvyku podivat na potkyše v AKVARKU :x Zrovna tam byla pani s dcerou a ptala se jestli jsou to mimina. A on ji s klidným srdcem řekl,že ano,i když jim byli minimalně tři měsíce. Ale hlavně prodat. Dala jsem se s tou pani do řeči a tak jsme se o tom bavili a odkazala jsem ji ke Zmyzul na chovkuý,at se podiva co a jak. :up:
Další na řadě byla akvaristika. Měli tam nové miminka černých haskounů. Málem jsem neodolala a jednoho si odnesla domů. :love: Musím se hooodně držet. A když jsem se zeptala na přepravku,vyšlo to nastejno. Opravdu-laik žasně a odborník se diví :roll:
Nakonec jsem zavítala do chovatelských potřeb-neví přesně název a tam měli akorát PICO a tu nechci. Pro tři kluky malá. No a s pani jsem se krasně domluvila,že budou mit až na konci ledna. Já na ni nespěchám. Byla příjemná a všechnbo v pohodě 8)
A nejvěgší vtip byla návštěva obchodu s věcmi kolem počítačů a sháněla jsem podložku pod miš,která by mi nenasákla potkaní aroma. Ten kluk ani nemrkl a už jsme na tema podložka vesele debatovali-a to nebyl ani z oboru. Někdy prostě hrůza :dozey:
Dokud máš svý sny, máš se na co těšit!

Obrázek
Lili Grace
Růžovka
Růžovka
Potkani: bohužel žádní, ale minimálně jeden nebo dva kluci se v horizontu jednoho léta blíží :-)

Re: návštěva zveráčů

Příspěvekod Cayro » 21 led 2009 11:57

Pet centra jsou u nás teď už dvě, shrnuto a podtrženo, běžných potřeb - hrubé hobliny, konzervičky, nic moc, ochota v obou ještě hrší, akorát v tom jednom se tu a tam objeví maldík, který je nejen ochotný, ale také evidentně ví, o čem je řeč, ty slečny, co jsou tam pravidelně - tak místo nich by tam mohla být informační tabule s nápisem : NEVÍM!, samočinná kasa a závora. Naštestí mám už obhlídnuté troje chovatelské potřeby - v dvojích kupuji konzervy a v jedněch hrubé hobliny a suché krmení...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kometa » 23 led 2009 13:37

Ve zveráku v Lidické jsem zatím byla jen 2x. Poprvé, parné léto, potkani neměli vodu.
Tak když jsem šla nedávno okolo, zaběhla jsem to zkontrolovat, voda ok... ale zase měli moly v krmné směsi (ne jako u potkanů, v regále). Tak jsem slušně počkala, až odejdou zákazníci, a šla jim to na pokladnu říct, ať si ta krmení zkontrolujou, že to bude napadený nejspíš už od výrobce. No, tak nevím, slečna koukala jak sůva, měla nějak problém to pochopit či co... :roll:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Saxicola » 24 led 2009 10:59

Já mám docela ráda Akvaristiku ve Zborovské. Mají tu zvlášť potkany "pro hady" a zvlášť miminka, která se jim tu přímo rodí. Mají je v klecích- je to ze 3/4 plast, ze předu dráty, mají tam vodu v napáječkách, žrádlo. Podestýlku myslím měli hobliny- to už nevím. Sice nemají hamaky a podobně, ale měli tam kartonové krabice, kam se mohli schovat nebo je aspoň kousat. Co jsem tam byla já, tak tam měli mamku aguti a tátu fuzzíka černého, kresbu nevím, jako měl. Koupila jsem si tam celkem tři potkany. Oddysea, Parise a Sessinku- to jsou vlastní sourozenci z jiného vrhu. Oddík byl právě krmný, měl strach a divokou povahu, utíkal a bál se lidí, bohužel se mi zaběhl venku a i po dlouhém hledání jsem ho už nenašla :cry: Paris sice má nového páníka, ale je to velký a zdravý potkan, černý berkshire, standard. Sessinka je velveteen, černý hooded. Zatím až na oděrku nad okem- vypadalo to jako boulička, ale samo to zmizelo- je zdravá. Pokud je mi známo, Paris- teď Charlie- též bez problémů.
Jinak ty krmné mají často už větší- tak kolem 7mi týdnů a na mazlíky je nedoporučují- Oddy by malý a i tam už byl problém.
Miminka z vlastního odchovu měli ochočená- i když myslím, že se jim zas tak moc nevěnovali, zdravá, v pohodě. Umí rozeznat pohlaví. Co se týče chytání, za ocásek chytli Oddyho, ale pak mi ho dali normálně v dlani, u Parise a Sessinky je brali do dlaně přímo. Cena u Parise byla vyšší- "Je po naháči", ale u Sessky, která je velveteen jsem paradoxně platila stejně jako za Oddyho 32,-
Jinak mají i myšky a křečíky- o vše dobře postaráno, různé rybky, fretku v kleci, ta měla snad i hamak, nikde jsem nepozorovala nečistoty či nemoci.
Saxicola
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Black Spoon's Derwen nar. 16.9.2011 - S, ruský modrý berkšírský
Bebešina Kambala nar. 31.5.2012 - D, černá bez kresby
Black Spoon's Endiamanta nar. 17.3.2013 - S s Dg, perlová bez kresby
Haggith z Mouseville nar. 19.8.2013 - S, ruská modrá bez kresby
Chovatelská stanice: Black Spoon

Příspěvekod Lucuška » 24 led 2009 17:55

Musím apelovat na zverimex v Brně na ulici Hudcova "Pet Planet". Zverimex je to opravdu velmi rozsáhlý. Co se týče potkanů, byla jsem mile překvapena. Určitě doporučuju všem Brňákům, zajděte se tam podívat. Potkanů tam mají opravdu hodně. Mají je rozdělené dle pohlaví a ještě dle stáří celkem do čtyř velkých akvárií. Všechna akvária jsou vybavena domečky a prolézačkami, čerstvou čistou vodou v miskách a jídlem. Odrostlejší samce a samice prodávají za 29 Kč, vybraná asi ta nejlepší mláďata pak za 48 Kč (samozřejmě i ta rozdělena dle pohlaví). Krom toho tam najdete spoustu dumbáčků, rexů, fuzzíků a přehršel variet. Měli tam například krásné dumbáčky s tmavými ruby očky v jemné skořicové barvě, siamáčky (těch hodně), různé odstíny modré, šedé (nejsem odborník tak jsem barvy nemohla přesně určit), ale mají tam opravdu hodně moc různých variet. A jak říkám, podmínky velmi slušné. :up:
"Too many rules and too much predictability absolutely kill creativity."

ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Pet's name: Biňísek
Obrázek
Lucuška
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji kulíšci:
Biňísek - M,S, dark pearl, self (*16.12.08)
Nuxíček - M,D, topaz, self (*30.12.08)
Aukí - F,D, black, berkshire (*18.9.09)
Elí - F,S, black, husky (*29.9.09)
Wikie - F,S, american blue, hooded (*3.10.09)
Bubo - M,DR, american blue, berkshire (*10.11.09)
----------------------
Za duhovým mostem:
Kulíšek - M,D, american blue, berkshire (*12.2.07 - 14.1.09)
Chovatelská stanice: CHS Ratwood

Příspěvekod Merci » 04 úno 2009 17:26

Zrovna včera jsme byli v obrovském zverimexu a tam jsem asi poprvé viděla opravdu pěkné výběhy pro zdejší chovance. Měli tam spoustu podestýlky, čisto, různé průlezky a domečky, a většinou jich v těch terárkách nebylo ani moc. Ale jinak téměř vždy odcházím ze zverimexů s těžkým srdcem, ty podmínky opravdu nebývají valné, obzvlášť, když vidím nějaká malá miminka, co měla být ještě u maminky. Výběhy bývají miniaturní a je v nich hodně zvířat. Je mi jich vždycky hrozně líto. Ale přesto bych potkana ze zverimexu nedoporučovala. Při takovém zacházení je většinou neochočitelný. Samozřejmě se najdou i výjimky, a všem takovým, kteří si přinesli potkánka ze zveráku a je z něj mazel to přeji. Majitelům i potkánkům. Ovšem já jsem se setkala spíš s negativními případy. Jak ve svém okolí tak z vlastní zkušenosti. Takové soužití je potom utrpení jak pro potkana, tak pro majitele. Ve zverimexech je s nima zacházeno jako se zbožím, takže lidi spíš potom nenávidí. Nehledě na personál. Setkala jsem se většinou s prodavačkama, který zjevně nevěděly, jak je zvíře staré, nedokázaly poskytnout informace, nebo podávaly informace mylné. Ani to zvířátko pomalu nedokázaly vytáhnout, pracně jej naháněly do krabičky. Mně je úplně jedno, jestli má potkan nějaký papíry nebo rodokmen, ale poznala jsem, že mazlík z chovatelské stanice je, co se chování týká, nedocenitelný.
Merci
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Faust Sankari, Brom Sankari, Lucius (Sunny Rats), Satyr (Světlonoš),
Regis Sankari, Koniáš Sankari, Stín Zverimexák, Troll van Rattenburg, Rufus Zverimexák, Edgar Zverimexák, Frost Zverimexák

Za Duhovým mostem: Engel Sankari, Glenn :-(

Příspěvekod Merci » 04 úno 2009 17:27

Lucuška píše:Musím apelovat na zverimex v Brně na ulici Hudcova "Pet Planet". Zverimex je to opravdu velmi rozsáhlý. Co se týče potkanů, byla jsem mile překvapena. Určitě doporučuju všem Brňákům, zajděte se tam podívat. Potkanů tam mají opravdu hodně. Mají je rozdělené dle pohlaví a ještě dle stáří celkem do čtyř velkých akvárií. Všechna akvária jsou vybavena domečky a prolézačkami, čerstvou čistou vodou v miskách a jídlem. Odrostlejší samce a samice prodávají za 29 Kč, vybraná asi ta nejlepší mláďata pak za 48 Kč (samozřejmě i ta rozdělena dle pohlaví). Krom toho tam najdete spoustu dumbáčků, rexů, fuzzíků a přehršel variet. Měli tam například krásné dumbáčky s tmavými ruby očky v jemné skořicové barvě, siamáčky (těch hodně), různé odstíny modré, šedé (nejsem odborník tak jsem barvy nemohla přesně určit), ale mají tam opravdu hodně moc různých variet. A jak říkám, podmínky velmi slušné. :up:

Jo, přesně o tomhle obchodě jsem mluvila. :up:
Merci
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Faust Sankari, Brom Sankari, Lucius (Sunny Rats), Satyr (Světlonoš),
Regis Sankari, Koniáš Sankari, Stín Zverimexák, Troll van Rattenburg, Rufus Zverimexák, Edgar Zverimexák, Frost Zverimexák

Za Duhovým mostem: Engel Sankari, Glenn :-(

Příspěvekod mikka » 24 kvě 2009 09:20

Všechny vas zvu do našeho nově otevřeneho zverimexu v Praze ve Štěrboholích Superzoo :angel: Mame tam řekla bych celkem vyhodne ceny velke množství potřeb pro hlodavce plus výběr kmení, pamlsku a doplnku. Taky slušný výběr klecí pro krysky by byl :)
Ze zvířat mame: hady, ještěry, pavouky, sklípkany, želvy, papouchy, morčata, kraliky, činčily, křečky,ryby, kraby, raky, krevety, myši obyč plus zebrované, pískáče, fretečky, kozy a slepice.
Ráda bych, aby se někdo přišel mrknout a popřípadě zkritizoval :lol: Ikdyž doufam, že nebude co třeba potkánky mame v akvariu cc 100x 40cm mají tam baraček, ruličky od toaletaku, k jídlu dostavají extravital plus granulky a rano ještě ovoce a samozřejmě nějaké to tvrde pečivo :)
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod kawi » 05 čer 2009 15:46

se musim pochlubit s nasim zveracem :bash:
z prebytku na kase se kupuji dobrutky pro zvirata :loveit: a kdyz neni z ceho, kupuji je prodavacky samy ze sveho....takze potkani maji zasobu piskotu :roflcry:
jinak me prekvapila pece o zvirata, nejen oc je na papire ohledne pokynu k chovu, ale hlavne ot, ze se to fakt dodrzuje :shock: denne vymyvame misky, cisitme terarka, vodu v prubehu dne kdykoli si do ni nekdo neco hodi, hlodavci maji kolotoce, cincily a osmaci pisek na koupani, zvirata bereme jen zdrava....no proste koukam :up: ale jsem tam jen par ndi, uvidime tak za mesic :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod andria » 14 čer 2009 23:45

Já jsem se byla včera podívat na Štěrboholích do super zoo a je to tam super všechny zvířátka mají krásný velký výběh. Zaujaly mě i suchozemský želvy, takový velký prostor jen pro sebe :D. Zvířátka všude čisto a krmení. Koukala jsem se hlavně na potkánky a fretky :D Potkánci vypadali zdravě a jsou i zvyklí na dotek. Měli tam dumbatý a neodolala jsem jen tak na zkoušku jsem tam dala ruku a snad všichni přiběhli, takže lidí se nebojí :D akorát jeden křečík roborovský mi tam přišel odstrčený páč byl u džungarských křečků a byl proti nim tak malinký a úplně na opačné straně akvaria. No slečna u kasy mi dala jejich leták s webkama ať se kouknu na netové stránky, protože jsem se jí ptala na plastové patro do klece a že ho zrovna neměli, tak ať ho objednám. Bohužel mi jejich webky nejdou a netuším proč :(
andria
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod nevi » 30 čer 2009 20:00

http://www.zoovedvore.cz/

Příjemně mně překvapili - zvířata v terárcích pro vybavení pomalu ani nenajdete :-) , králíci mají obrovský výběh, potkani ve velkých teráriích s čistou podestýlkou a velkými domečky, samci a samice zvlášť, v dalších terárku "vymazlení skinny potkani" mláďata s maminkou. Většinou spali v domečcích, takže jsme z nich moc neviděla, ale všichni jsou asi černobílí a strakatí.
Výběr zajímavější než v jiných zveráčích - spíš kvalitní než komerční značky - např. kočičí konzervy a granule Almo Nature, Lolo pels a Vitapol tyčky, dokonce jsem viděla i nějaká Vitakraft a Xtravital krmiva. Zvlášť balený svatojánský chléb, oves, ovesné vločky, fazolové vločky a další přísady do směsí.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod nevi » 23 zář 2009 19:27

Dobře zásobený zverimex - Italská, mezi křižovatkami s Vinohradskou a Římskou. Hned vedle Popocafapetlu. Mají tam všechny možné značky včetně těch, které jinde nebývají (Almo Nature, Gimpet)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Obchody se zvířaty a chovatelskými potřebami