Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zverimexy

Zverimexy

Příspěvekod Katka » 14 črc 2006 15:21

Ráda bych tímto příspěvkem reagovala na téma chudáčci potkánci a na další podobná témata na tomhle webu.
Já neodsuzujiuplně zwerimexi, protože kromě toho, že v nich seženu vše pro své mazli jsem zde nalezla i několik fantastických přátel a lásek.
Bavili jste se zde o tom jaké to je když se na takovém místě ocitne vzácnější nebo taky ,,módnější" potkyš a zda má menší či větší práva než ten obyčejný.
Já si myslím, že tohle není největší problém zverimexů, pomatuji se jak jsem byla ráda, když sem objevila Rózu přenádherné morče a dotáhla si ji domů. Na žádné chovatele jsem nenarazila v době bez internetu a jen s maličkými možnostmi cestovat jsem byla štěstím bez sebe, že sem narazila na tak krásné zvíře (asi jako kdyby někdo před dvěmi lety narazil ve zverimexu na modrého velvetýna). Časem se každá zvláštnost, kterou může te dostat jen pod pultem může stát běžným zbožím. Proč bychom si tedy právě tam nemohli koupit ochočené důmbáčky?
Mě vadí způsob jakým se chovají prodavači a majitelé zverimexů k těm zvířatům co tam mají (a není tomu vždy tak!).
Byla jsem teď v Ostravě( a záměrně jmenuji a říkám kde, protože to není pomluva, jen konstatování toho co jsem viděla a jestli tomu je jinak ráda vše odvolám) ve městě Zverimex ZOO hoby. Prohlížela jsem si akvárka a hned první co mě zaujalo bylo akvárko s pískomili. Kámoška je má a tak sem si všimla, že mezi dospělci běhají i takový prťatí ještě menší než jaké si kamarádka dovezla od chovatelky. První mě napadlo kdo je sem mohl dát tak malé?A pak jsem se podívala znovu a zjistila, že je tam s něma máma a že ještě pijou mlíko( to by nebylo tak strašné)jenže s nimi tam bylo ještě pět dalších(dospělích-velkých) a další samice s miminy- tentokrát uplnými holaty jedno se u ní choulilo druhé bylo pohozené uprostřed toho malého akvárka a po třetím ostatní šlapali. Pralo na ně slunce z vylohy, neměli žádný domeček ani trochu sena na hnízdo.Je to normální?
Ještě tam měli potkánky s olezlými oušky a dva velké potkany s nápisem Potkan s papíry(nebo tak nějak) v malém akvárku.......víc jsem se radši nerozhlížela :evil:
Miláček Arwen Chs Gremleens- Arwenka Arwuška Arwulka čertidlo-))

http://www.arwen.estranky.cz
Katka
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Arwen of Gremleens a měla bych jich víc, ale nesmím

Příspěvekod Nelliss » 15 črc 2006 07:54

no ted u nas v kauflandu je zwerimex a musim rict ze zviratka co tam jsou se maji luxusne ..potkanci tam maji veci na splhani..pak tam maji nejaky dva dumbiky asi vestsi ale sou porad zalezli v domecku kdyz tam dojdu ..a stoji 299kc.. je sic pravda ze kdo vi kde jednou skonci ..jestli v hadich utrobach a nebo u milujuciho cloveka ... neovlivni me to je to sic smutne ale .... zwerimexova zviratka byli a budou ..a verte ne vsichni zkonci spatne!! ..ja mam mojtka ze zweraku a je to zdravizvedavi a klidny potkan :) .. pokud chcete pomoct kupte si je .... tim jim umoznite krasny zivot.. hm ale jak sem uvedla tenhle zweimex..je asi vyjimka ..jinak vidim same neodborne chovani ..a hrozne podminky .. vetsina prodvacu ani nerozezna andulku od korely ... no asi tak .. nekdy je mi z toho az zle ..Katusko mas recht ..
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Sedulka » 21 črc 2006 17:15

Musím říct, že zverimexy taky úplně nezavrhuju. Zrovna obě svoje potkanečky mám ze zverimexu.Jerrynka byla fantastická - zřejmě pocházela od milujícího chovatele, mohlo jí být tak 4 nebo 5 týdnů a byla nádherně vymazlená.vůbec se mě nebála.Se Šedulkou to bylo horší - byla sice taky mlaďounká, ale velice plachá, kožíšek strupatý a měla škaredej kašel.Řekla bych,že pocházela od množitele, který má potky jen na krmení pro hady.Naštěstí přežila (vyléčili jsme ji).Ochočení dalo hrozně práce a trvalo dlouho, ale teď je to nejmazlivější a nejroztomilejší potkánek, co znám. Samozřejmě jsem chtěla potkyška od chovatele, ale v jižních Čechách snad nikdo takový není. Nejblíže jsme našli v Milevsku a to je od nás hodně daleko!!!!
Znám zverimexy různých druhů. Některé jsou slušné - zvířata vykupují za přijatelný peníz a za přijatelný peníz je také prodávají.Zvířata chovají v čistotě a dobře se o ne starají. Velmi špatné zkušenosti ale mám s firmou HOCH ZOO. Zvířata mají strašně předražená, tak že si je snad nikdo nekoupí a už mnohokrát jsme tam viděla chudáčky doslova v posledním tažení (nejradši bych si takové ubožáčky všechny koupila, ale bohužel to není technicky ani finančne možné :evil: )- oškubané naježené ptáky se zavřenýma očima nebo dokonce křečka, kterého jeho spolubydlící zabili a překousli doslova napůl.Strašné!!!!Mimochodem, tady jsem koupila i Šedulku...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Tara » 30 zář 2006 10:01

Petcenter Cerny most-potkanci jsou tam ve vybornem stavu...staraji se o ne krasne..zadna mala akvraka nic...myslim ze to je zatim nejlepsi zverimex co znam... :wink: :)
jinak velikosti potkanku..vestinou tam maji mladsi potkanky...ale uz i starsi
maji je rozdelene-potkanci pro hadare :( a potkanci pro chovatele na mazliky(nemyslim ze by hadar kupoval potkanka za 150)
cena-vetsinou 150,-kc
variety:dumbo,fuzz,rex,....atd
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Elenloth » 30 zář 2006 13:25

Já jsem byla v Pet Centru na Hostivaři, potkánci tam měli sice čisto,ale bylo jich tam poměrně dost.Měli domečky,roury od toaleťáku na hraní atd.Byla to mláďátka, tak přes měsíc stará, nějaké světlé béžové barvy.

Jinak jsem byla i ve zverimexu v Dejvicích u kulaťáku (kousek za KFC).Potkánky tam měli hezké,ale bohužel viditelně jako krmení pro hady, které tam taky chovají a pro jiné hadaře.Měli tam potkánky různého stáří - odděleně,ale vypadali celkem dobře.

Jinak ještě znám Pet Centrum na Chodově,ale tam potkany nemají (kdyby někoho napadlo se tam jet podívat,ať si ušetří cestu)
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Morrigna » 30 zář 2006 13:49

Tak u toho kulaťáku se mi před dvěmi roky nebo tak nějak snažlili prodat 15cm macky jako mláďátka k ochočení. :?
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Elenloth » 27 říj 2006 08:42

Tak novinka! V Pet Centru na Chodově začali prodávat potkany. Včera tam měli asi šest nat 5-6 týdenních bobků, vypadali spokojeně, jeden černý snad husky (viděla jsem jenom kousek, byl nacpaný v kusu dřeva ) :lol: a zbytek nějací béžoví s červenýma očičkama a různýma znakama.Snad s nima nebudou krmit ty hady, co tam taky mají.
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Margot » 27 říj 2006 09:14

V Ostravě v Pet Centru taky prodávají potkany. A pak taky nějakou mutaci potkana... byl maličký, menší než obyč potkan. Ale kdo ví, co to bylo...
Margot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Bethan » 27 říj 2006 10:03

To co zmiňovala očko bylo na čerňáku, tam mi to přišlo celkem dobrý...maj tam jakš takš velký akvárko, vysokou vrstvu steliva, takže ani fuzzákům nebyla zima, vypadali spokojeně...Velmi negativní vzpomínku mám na zverák v Holešovicích, takovej malej zapadlej když se de k tržnici tim směrem, kde je pošta, tak tam je na rohu...je to malej, tmavej smradlavej zverimex, kde měli v akvárku 70X50X30 asi 30 potkáňat namačkanejch na sobě...mohly bejt tak dvou až tříměsíční a zjevněš sourozenci, takže půlka samiček nejspíš březích...chtěli za ně 20 Kč a já měla chuť si všechny vzít a toho dementa uškrtit!
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Iveta » 28 říj 2006 00:28

No takže mimochodem, sem byla dneska v Pet na čerňáku a jak mi to dřív přišlo super..........tak...( před 2 měsíci sem si odtamtud přivezla Bonbóna, před měsícem Buráka) a dnes sem se tam byla jen zeptat na slaměný domečky a jukla na potkany: v tom velikym akvárku, potkan mutace za 150Kč měli 3 poslední, přičemž poslední fuzzíka z té předešlé várky, takže už docela velkýho a nově malého aguťáka a siamáčka - a lezly po nich mouchy!
No tak sem neodolala :oops: tomu fuzzíkovi a hurá mám ho doma, perfektně si rozuměli s Buráčkem, jenže sem si hned všimla, že pšíká víc než by bylo nezbytně nutný, takže po 10 minutách co sem ho měla doma, sme letěli na vet, aby mi nenakazil zbytek.....zánět horních cest dýchacích - a máme na 7 dní inj.......takže tak pro představu, že to zase není až tak luxusní zverimex...!

Jinak tam měli nádherný potkaní miminka, krásně zabarvený :P
Iveta
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Nefertity » 31 říj 2006 09:44

Já jsem byla asi před týdnem taky v PetCentru na Černým mostě(kvůli nějakým doplňkům do klece), a musím říct, že mi to vůbec nepřišlo slušný :evil: Vepředu mají sice ve velkým akvárku 2 poslední potkany, ale vzadu je v menším odhadem 15-20 potkanů. Vypadaj v dobrým zdravotním stavu, z tohohle hlediska jim nic neschází. Jenomže všimněte si, že jsou obě pohlaví u sebe(prodavač to děsně vtipně komentoval, že je to dárkový balení) :evil: , očividně jsou pro hady. Byla sem svědkem toho jak přišel nějakej chlap, nechal si do papírový krabičky nacpat 3 "co největší, jinak je to jedno" potkany :wallb: :wallb: :wallb: :wallb:

Jinak znám ještě PetCentrum Novodvorská-příjemní prodavači, asi 6 potkánků-snad !doufám! spíš na mazlíky.

Nejhorší zkušenost mám s malým zverimexem v Olbrachtově ulici (Praha 4, u metra Budějovická), kde maj 3 chovný potkanky. Příšerný zacházení, prodavačka má přístup:pokud něco nechceš, vypadni. Zajímala sem se o bílou samici, která měla mít mláďátka s černým samcem(čistě ze zájmu, mám už zamluvený 2 holky od LMG), přišla jsem se podívat týden po tom, co se měli narodit, prodavačka mi řekla, že všechny mláďata jí umřeli-prý se o ně samice neuměla postarat. Prý už je ale ZNOVU nakrytá!!!!!!!!!!!!!!!! :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb:

Promiňte že sem se tak rozepsala, ale tohle mě děsně štve a taky trápí, že s tím nemůžu nic udělat.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Zverimexy

Příspěvekod Kaytee » 26 bře 2007 19:12

Ahoj. Tak už zase zakládám další téma.
U nás (v Mnichově Hradišti) je jeden zverimex, kde maj i zvířata. Byla jsem tam 2x a 2x jsem se nepohodla s majitelem. :zip:
Poprvé jsme si všimly, že potkani, myši a jedno morče nemají vodu. Prostě byli bez napáječky (v malým, prázdným akvárku- vždyť to znáte). Tak jsem se ptala toho prodavače jestli u nich jako zvířata nedostávají vodu. A on mi začal říkat, že samozřejmě dostávají, že jim ji dají vždycky večer a na noc, že jinak ničí napáječku (skleněnou). Prej vždycky když to ráno vypijou, tak jim to vezmou a další dostanou ráno. (Na tom chlápkovi byla vidět jeho velmi nízká inteligence. Bože, nemám ráda blbce. :evil: )
Ok, tohle jsem teda nechala na něm s nadějí, že to změní..
Když jsme tam šly za týden zas, tak (světe div se) vodu měli. Kamarádka si kupovala malýho potkánka.
Ta prodavačka (majitelka) ho samozřejmě vytáhla za ocásek. Chápu, že to tak zverimexy dělávají, ale i tak jsem jí naznačila, že by zrovna potkana za ocas tahat neměla. Ona mi začala málem nadávat, jakej s tím mám jako problém. Že jediný zvířata, co se za ocas tahat nesmějí jsou osmáci. Opět jsem si pomyslela něco o inteligenci. No, ona mi řekla, že mi snad donese knížku. Když mám tu problém s vodou, tu s ocáskem..
Víte, ráda bych té paní majitelce (a panu majiteli) vytiskla v kostce péči aspoň o ty potkany. Mám pocit, že má o nich značně zkreslené informace. :x

Ten kamarádky potkánek se prej vždycky vrhne hladově ke krmení a sežere i ty zelený sušený věci (z nějaký trávy to je lisovaný snad). Prej asi je naučenej se co nejvíc nažrat co nejdřív.. Je mi jich tak líto. :cry:

Nemohli byste mi poradit, co bych tam tak v kostce měla dát? :blink1:

Jinak Očko tam bylo asi dneska a taky té prodavačce říkaly, proč nemají vodu (ano, už zase). Ona jim řekla, že dostávají ovoce a zeleninu. Přičemž tam žádný šlupky neměli. (a aspoň naše "šunky" je nežerou)
Jeden ten malej potkánek měl prej i škytavku :( :wallb: :cry: :blink2:

.
Být normální znamená mít nedostatek odvahy..
Kaytee
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod vranitko » 26 bře 2007 22:01

Kaytee: Já ti nechci brát iluze, ale žádná příručka tady nepomůže... tady by pomohla asi jedině ČOI ( Česká obchodní inspekce ) nebo návštěva pracovníků veterinární správy, nebo veterinárního dohledu či co to je... ale ti zase přijdou až teprve tehdy, když je prokazatelně porušen zákon... takže Tvá jediná možnost je důrazně nedoporučovat obchod v co nejširším okolí, aby ztratili klientelu a zkrachovali... :(
Podle toho co popisuješ to nebude o nedostatku informací, ale o neochotě a nezájmu - aspoň tak jsem to pochopil z Tvého příspěvku.
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Re:

Příspěvekod Nefertity » 04 črc 2007 17:12

Nefertity píše:Já jsem byla asi před týdnem taky v PetCentru na Černým mostě(kvůli nějakým doplňkům do klece), a musím říct, že mi to vůbec nepřišlo slušný :evil: Vepředu mají sice ve velkým akvárku 2 poslední potkany, ale vzadu je v menším odhadem 15-20 potkanů. Vypadaj v dobrým zdravotním stavu, z tohohle hlediska jim nic neschází. Jenomže všimněte si, že jsou obě pohlaví u sebe(prodavač to děsně vtipně komentoval, že je to dárkový balení) :evil: , očividně jsou pro hady. Byla sem svědkem toho jak přišel nějakej chlap, nechal si do papírový krabičky nacpat 3 "co největší, jinak je to jedno" potkany :wallb: :wallb: :wallb: :wallb:

Jinak znám ještě PetCentrum Novodvorská-příjemní prodavači, asi 6 potkánků-snad !doufám! spíš na mazlíky.

Nejhorší zkušenost mám s malým zverimexem v Olbrachtově ulici (Praha 4, u metra Budějovická), kde maj 3 chovný potkanky. Příšerný zacházení, prodavačka má přístup:pokud něco nechceš, vypadni. Zajímala sem se o bílou samici, která měla mít mláďátka s černým samcem (čistě ze zájmu, mám už zamluvený 2 holky od LMG), přišla jsem se podívat týden po tom, co se měli narodit, prodavačka mi řekla, že všechny mláďata jí umřeli-prý se o ně samice neuměla postarat. Prý už je ale ZNOVU nakrytá!!!!!!!!!!!!!!!! :wallb: :wallb: :wallb: :wallb: :wallb:

Promiňte že sem se tak rozepsala, ale tohle mě děsně štve a taky trápí, že s tím nemůžu nic udělat.

Téměř po roce bych se ráda zase vyjádřila k těmto třem zverimexům:
1) zverimex v Olbrachtově ulici: situace se nezměnila, už se ani nesnažím tam chodit, nejenže tam nemají nic, co by se mi mohlo hodit, chování prodavačky ke zvířatům se nezměnilo a když mě vidí, tak mě už téměř vyhazuje z obchodu.

2)ke zverimexu na Novodvorské jsem se vyjadřovala nedávno v jiném příspěvku, ve zkratce: cca 25 potkanů, malé akvárko, při mé návštěvě s výrazně znečištěnou vodou a bez jídla (původně mělo asi být v miniaturní mističce, ale bylo snědené)

3)zverimex na Černém Mostě - to je důvod, proč sem teď píšu. Dneska jsem tam byla a musím říct, že jsem byla mile překvapena. V menším akvárku vzadu měli stále hodně potkanů, ale když pominu fakt, že tam byli potkani obou pohlaví dohromady, tak se neměli nijak špatně, měli dost jídla, dobrou vodu a vypadali přiměřeně spokojeně.
V předním akvárku, kde jsem před rokem vyděla dva poslední fuzzáčky, byla samice s 9 mláďaty. Samice byla tmavě šedá, mládě jedno hodně černé, dvě tmavě hnědé až černé, jedno hnědé a zbytek béžoví, všichni standart srst i ouška. (omlouvám se za neodborné pojmenování barviček, ale v tom se nikdy nevyznám :oops: ) Byly zrovna ve fázi, kdy jsou už chlupatí, ale ještě většina neměla otevřená očíčka :loveit: :loveit: :loveit: :loveit: :loveit: :loveit: :loveit: :loveit: :loveit: . Byla jsem příjemně překvapená, že měli dost prostoru, větve na šplhání, směs, vodu, jablka...prostě na zverimex poměrně luxus (abych doufala, že samice dostane nějaký jogurt nebo něco podobného by byla už asi naivita).

Vím, že v momentální situaci, že se nedaří udat ani PP potkánky, je asi nepravděpodobné, že by si někdo vzal potkánka ze zverimexu...ale kdyby přece jen...každopádně zatím byli neprodejní, ale za několik týdnů...krásmé roztomilé kuličky, podle všeho zcela zdravé :love:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Re: Obchody se zvířaty v Praze

Příspěvekod mikka » 04 črc 2007 22:38

Nefertity minulý týden jsem ty miminka na černáku taky obdivovala a ten zverimex na mě udělal celkově hodně dobrý dojem (ehm, když ho srovnám s našima karlovarskýma :? ). Měli tam 3 kotátka v opravdu hodně dobré a prostorné voliéře( u nás je maj v akvárkách).
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Další

Zpět na Obchody se zvířaty a chovatelskými potřebami