Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Cargo Cabrio vs. Aladino vs. Přepravka od Krysky

Cargo Cabrio vs. Aladino vs. Přepravka od Krysky

Příspěvekod Miuš » 20 dub 2012 16:34

Ahojky, potřebuju poradit ;) . Mám vyčíhnutý tři přepravky a nemůžu se rozhodnout :evil: . Kdo má zkušenosti a vlastní danou přepravku, budu jen ráda za radu :).
Sama jsem stvořila jakýsi seznam + a -, tak doplňte svoje zážitky :D
Cargo Cabrio
- cena
- těžká
+ mističky
+ úchyty
+ povolení na loďky a do letadla (i když s potkyšem asi ne :D)
+ masivní, veliká
+ jdou připevnit hamaky
Aladino
- nešikovný zavírání
- špatně se budou přidělávat hamaky
+ rozložitelná
+ cenově velmi dostupná
A teď jako třetí je přepravka, kterou kdysi někde uváděla i Krysa Vasilisa (http://img.kralici.com/kralici/alba/08c ... 0.jpg?a320)
- velké mezery
+ nádherná barva (zelenáá :loveit: )
+ dají se v pohodě připevnit hamaky a napáječka

Prostě velké dilema :smi: :dozey:
Miuš
Růžovka
Růžovka

Re: Cargo Cabrio vs. Aladino vs. Přepravka od Krysky

Příspěvekod chesterfield » 21 dub 2012 18:35

Cargo mám, pravda, je opravdu moc moc těžká, ale to je snad jediná nevýhoda. Pro transporty autem ideální, nosit v MHD - skoro nemožné. Takže u mne vysoká spokojenost.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Haslerka » 21 dub 2012 21:20

já bych doporučila trixie mini capri. Je skvělá, lehká, dobře se otevírá, za super cenu...na přenos menšího množství potkanů (u samic cca do 5 průměrně velkých kousků..) pro kratší dobu ideální.
Můžu ji porovnat s aladino i cabrio a rozhodně je z nich nejlepší. Cabrio bych brala jen v případě, že ho budeš používat především v autě nebo na delší cesty (například kdybys jezdila na víkendy pryč a potřebovala, aby potkani v ní mohli zůstat pár dní). Je fakt hrozně těžká.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod chesterfield » 22 dub 2012 06:45

souhlasím s Haš Trixie je prostě ideální po všech stranách, je menší než cabrio, a pohodlnější na nošení, ovšem je to jiná velikostní třída
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Haslerka » 22 dub 2012 10:26

jojo, v případě, že j potřeba převézt větší množství potkanů, se cabrio hodí. Ale já tedy i na toto mam jinou - savic trotter 1, kterou používám i na kočku nebo králíka a případně coby marodku. Je mnohem lehčí než cabrio a také levnější, mřížku má dostatečně jemnou na to, aby dospělý potkan neprolezl.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod Miuš » 22 dub 2012 11:49

Díky za rady :). Já hledám i takovou přepravku, ve které můžu potkana v klidu převést a taky aby se tam cítil pohodlně, ať mi tam pár dnů pobyde :). Když se tak koukám na trixie mini capri, tak jednak mám pocit, že se mi bude blbě připevňovat hamáček, který cestuje všude :D, ale když to tak vezmu kolem a kolem, tak vypadá skvěle..
Já spíše hledám přepravku na cesty, poněvadž obyčejnou přepravku mám...
Dívala jsem se i na Savic trotter, měla bych strach o ty plasty, jak znám hryzalky, ale zase se musí perfektně přidělávat hamaka.. U toho jsem ještě našla jednu přepravku http://www.savic.be/cushion-touring-1 , ta ale u nás není :(.
Miuš
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 22 dub 2012 11:52

ta touring se tu sehnat dá, ale co vím, tak se holkám hned urvalo ucho...takže kvalita asi nic moc.
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/doplnky ... vky/183134

mno a plasty jsou imho celkem stejné u jakékoliv plastové přepravky, takže spíš jen záleží na hlodavosti tvých holek :)
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Miuš » 22 dub 2012 14:21

Jejda, ze předu jsem ji ani nepoznala :D

Hlodavost je naše zábava :D.... Přemýšlím přemýšlím a nic nemůžu vymyslet...
Miuš
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Miuš » 24 dub 2012 09:57

Čeká mě utrpení se rozhodnout, neboť se mi blíží termín :zip: ...
Haš se povedlo mě nakousnout k Trixie :twisted: , problém je jenom v tom, jak tam upevnit nezbytnosti jako je hamaka, napáječka atd.. Má někdo foto, nebo nápad pro inspiraci :whistle: ...
Taky přemýšlím nad tím, jestli by mi byly holky schopné v Trixie pár dnů pobýt :?
Miuš
Růžovka
Růžovka

Zpět na Přepravky