Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak naučit potkana na přepravku?

Jak naučit potkana na přepravku?

Příspěvekod Elenloth » 19 pro 2005 20:30

Potřebovala bych poradit. Koupila jsem Pepovi plastovou přepravku,abych ho nemusela vozit v kartonové krabici.Jenže on se v ní strašně bojí :roll: Dávám mu tam pamlsky,ale on si jich nevšímá, je strašně vystresovaný.
Máte někdo podobné zkušenosti? Když byl v té krabici,tak byl v pohodě,jenom ji hlodal,protože jsem mu udělala moc velké otvory na dýchání :wink: Nemůže to být tím, že je přepravka průhledná?
Prosím poraďte mi, jestli se s tím dá něco dělat.
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Adéla » 19 pro 2005 20:42

A co tu přepravku rafinovaně vystlat kartónem, aby vypadala jako krabice? ;)
Měla jsem jednou takový problém s domečkem, potkani do něj nechtěli a když jsem tam jednoho zkusmo strčila násilím, vystřelil jako raketa. Tak jsem zvětšila vchod asi o půl cm na každé straně... a najednou to bylo dobrý! Tím chci říct, že mu na té přepravce může vadit nějaká úplná blbost.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Danny » 20 pro 2005 10:43

Hmm, to je zvlastni to se mi nikdy nestalo.... U nas do te prepravky spise samy zalezaji :-)
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Elenloth » 20 pro 2005 11:57

Dala jsem mu tam i jeho hadru z domečku,aby se tam cítil.Už jsem pokročila tak, že tam vcelku dobrovolně vleze(moji ruku má za zadkem),ale jakmile ho nepustím ven - třeba zahradím otvor rukou nebo dokonce zavřu víko tak začíná rodeo.Docela mě to mrzí,protože krabice je na přepravu nepraktická :( A s potkanem, který se zoufale snaží dostat ven z přepravky bych vypadala jako tyran :evil:
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Adéla » 20 pro 2005 18:05

Elenloth píše:Dala jsem mu tam i jeho hadru z domečku,aby se tam cítil.Už jsem pokročila tak, že tam vcelku dobrovolně vleze(moji ruku má za zadkem),ale jakmile ho nepustím ven - třeba zahradím otvor rukou nebo dokonce zavřu víko tak začíná rodeo.Docela mě to mrzí,protože krabice je na přepravu nepraktická :( A s potkanem, který se zoufale snaží dostat ven z přepravky bych vypadala jako tyran :evil:

Tak holt to zkoušej, měj trpělivost a on se to třeba naučí, ale příjde mi, že mu připadá malá nebo se mu fakt něco nelíbí a proto tam nechce zůstávat...
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Elenloth » 20 pro 2005 18:29

Adéla píše:Tak holt to zkoušej, měj trpělivost a on se to třeba naučí, ale příjde mi, že mu připadá malá nebo se mu fakt něco nelíbí a proto tam nechce zůstávat...

Budu to zkoušet dál,děkuju za rady.Možná je mu fakt malá,podívám se po větší.
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Makushka » 20 pro 2005 19:40

Náš Myškin se taky všeho bál jako malej trouba, Meloun mu dělal průzkumníka - to byl zase náš malej hrdina. :-) Do čeho vlezl Meloun, toho se Myškin přestal bát. :-)
Já bych to asi zkoušela dál s různýma "voňavýma" výstelkama a jednoho dne se bát přestane. :)
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod KatyQ » 21 pro 2005 16:00

Mám takový nápad. :idea: Pokud na to máš v kleci dost místa, zkus mu dát tu přepravku dovnitř. Můžeš mu do ní třeba dávat i něco k jídlu. Podle mě by si za pár dnů měl zvyknout, že tam je a sám lozit dovnitř (potkani jsou zvědaví). Když už se tam bude cítit v pohodě, zkoušela bych ji občas zavřít, když je uvnitř a po chvíli zase otevřít(aby si nemyslel, že ho v ní necháš už na furt). Snad to bude fungovat a zvykne si. :)
KatyQ
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip, Ermíska (Erma of Navel), Šedivka (Bamari Lilis dearest), Fanynka (Fa-nee Nee of Navel), Iriska (Irisa of Gremleens)

Příspěvekod Elenloth » 22 pro 2005 00:43

KatyQ píše:Mám takový nápad. :idea: Pokud na to máš v kleci dost místa, zkus mu dát tu přepravku dovnitř. Můžeš mu do ní třeba dávat i něco k jídlu. Podle mě by si za pár dnů měl zvyknout, že tam je a sám lozit dovnitř (potkani jsou zvědaví). Když už se tam bude cítit v pohodě, zkoušela bych ji občas zavřít, když je uvnitř a po chvíli zase otevřít(aby si nemyslel, že ho v ní necháš už na furt). Snad to bude fungovat a zvykne si. :)

Taky mě to napadlo,on už tam sám i vleze,ale jakmile to zavřu,tak je konec.Nebo spíš začátek pěkného řádění :x Problém je, že ho potřebuju v pátek převézt domů a čtyři hodiny tam nevydrží a obávám se, že ve vlaku bych ho zpátky do té přepravky už nedostala.No,asi pojede v krabici :evil:
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan

Re: Jak naučit potkana na přepravku?

Příspěvekod Morticia » 17 úno 2008 09:46

a to udelala tak,ze jsem je pustila na pohovku,dala jsem k nim prepravku s podestylou a miskou s zradlem a nechala jsem je byt. asi az hodinku tam zacli chrapat,tak jsem ji zkusila zavrit,ale to se jim nelibilo,zacli jancit a zoufale koukat,tak jsem to nechala na pozdej.druhy den jsem je zas dala na pohovku s prepravkou a pak jsem musela nekam rychle cca na pul hodinky jit,tak jak jsem spechala,dala jsem je do prepravky,zavrela a utekla jim. pak jsem se k nim vrátila s dobrotama "na usmířenou" a co nevidím,potkani jsou spokojeně stulení do klubíčka a jakoby se nechumelilo chrapali a vubec jim nevadila zavrena prepravka...
Svět je plný bláznů, ale málokdo je na své bláznovství hrdý jak já..
Morticia
Růžovka
Růžovka
Potkani: Arnie (alias Drobek)a Ňufíček

Příspěvekod chesterfield » 17 úno 2008 10:41

nedat se hned odradit... :P
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 17 úno 2008 11:10

Ti moji vlezou všude, takže jsem jim ji jednoduše nechala u klece.. samozřejmě že se hned šli podívat. Teď to tam asi považjí za svůj domeček, protože je nikde jinde nevídám spát na boku nebo na zádech. dost ale záleží na tom, jak je přepravka stabilní - když se mně na mojí předchozí utrhly panty od víka, začali si ji otevírat a schovávat se jinam. Pak jsem pořídila pevnější a přivlastnili si ji hned... Když někam chci jet, obvykle ji nastavím ke dveřím a počkám, až si nastoupí.
Akorát do té kabelkové se jim nikdy moc nechce, vždycky se tam musím strčit, dát dovnitř ocas a zavřít - neutíkají, ale ani nespolupracují.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod atizi » 17 úno 2008 12:25

Já jsem jim taky dala do přepravky věci z klece, nechala jsem jim ležet na posteli, když jsem je měla puštěný, nedalo jim to a šli zkoumat... Když jsem seděla u PC, tak jsem s sebou vzala přepravku a holky v ní spaly :)
Ale stejně... Jakmile ji zavřu, Sísa se snaží dostat ven, Rozárce to ale nevadí, ta je v klidu a neřeší to :) Určitě to nepřestávat zkoušet, já taky doufám, že si Sísa zvykne :lol:
atizi
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Sisi

Zpět na Přepravky