Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zateplení přepravky

Re: Zateplení přepravky

Příspěvekod kawi » 06 pro 2010 22:33

eva.jingle nebo já je šijeme, jde o to si vybrat, co se ti vic libi :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod čiperka » 08 pro 2010 09:51

Máme zateplení z karimatky obšité umělým beranem. Je to taková krabice a dáváme ji dovnitř přepravky, v mrazech i s petkou s horkou vodou. Přepravka je dělaná z plastové nádoby s rovnými stěnami, takže se to do ní tvarově hodí.
čiperka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Od Chiperky

Příspěvekod kawi » 08 pro 2010 11:42

čiperko, a karimatka je uvnitr nebo navenek? :oops: bo jeslti mas potkany na tom beranovi, tak to musi byt desne prochcane :grc:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod čiperka » 08 pro 2010 13:37

Toho berana mám fakt uvnitř a musí se to prát stejně jako hamačka, klokanka. Do toho dám ještě skartované noviny, ty to taky trochu zachrání. Nebyl by ani problém mít ty díly karimatky vyndavací, pak by se to pralo ještě snadněji. Není to jako ten zelaný smajlík.
čiperka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Od Chiperky

Příspěvekod Domča » 10 lis 2011 07:53

Holky, jak nejlépe zateplit přepravku? Zima tam přeci jen je. Pet flašku do toho strkat nechci, i kdyby se tam vlezla, tak by jí převalcovála, ne? :lol: Postačí ručník na dno s možností se do něho ukrýt, a spoustu skartů z novin a papírových kapesníčků?.
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod chesterfield » 10 lis 2011 08:01

dovnitř víc ručníků a pokud bys měla třeba něco jako Ikea tašku tak ji vystlat hadříkyx a do toho dát přepravku.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Domča » 10 lis 2011 08:05

já jí dám do mé tašky přes rameno, tam na ně foukat nebude :) no víc jak jeden ručník se tam nevleze :lol: dávám tam froté ručník, jakože opravdu ručník, né utěrky, je tam poskládaný a cíp je přivěšený za otvor přepravky,a by si pod něj snáz vlezli. Díky za radu
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod Pepinie » 10 lis 2011 10:25

no a co si zateplení prostě ušít? já jsem to taky zkusila a oj povedlo se...mám teď krásné nepromokavé zateplení - vnitřek je z fleecu a vrch ze staré nepromokavé bundy...
jakou máš přepravku?
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Domča » 10 lis 2011 10:29

A do toho zateplení se nedělají otvory? Neudusí se tam? :D
Mám takovou tu klasickou zverimexou, průhledné plexi sklo a na vrchu plastové (modré) víko, kde je spousta malých čárek na vzduch.
Potom mám druhou, zaklápěcí, plastovou, ta už mě vypadla z hlavy jak se jmenuje :lol: S většími díry po stranách ( do půlky všech stran, jen na tom víku ).
No a třetí je obyčejný plastový box na potraviny, bez poutka, víko se zacvakne, a v tom jsou udělané díry.

K veterináři nejčastěji nosím tu druhou, ač je menší než ta první, nemám strach že by se víko odcvaklo a potkani se mi vysypaly.
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod Pepinie » 10 lis 2011 10:56

nee nedělají...samozřejmě, že neudusí - jako se ty neudusíš pod peřinou :D
může to třeba vypadat takhle - z ubilemysi.mypage.cz

Obrázek

Obrázek
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Domča » 10 lis 2011 11:00

Díky za tip, mám ještě čas, tak to zkusím :up:
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo