Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zateplení přepravky

Příspěvekod nettle » 29 led 2007 22:23

funguje to tak že ten silně koncentrovaný octan sodný drží jen tak tak v tekutém ( gelovitém ) stavu a když uvnitř prohneš plechovej plíšek pohnou se nějak molekuly a začne přecházet do stavu tuhého pro octan sondý je to prý přirozenější stav a při tom vydává teplo ....;-) ( kamarád mě poučil tak teď můžu dělat chytrou ;-) ) no a hřeje to asi půl hoďky...pak to dáš vyvařit, vaříš to tak 10 min a ono to zase přejde do toho tekutého stavu...;-) a můžeš to vesele používat znova...
Bůh není, snažila jsem se uvěřit, ale pokaždý, když už mě skoro dostal na svou stranu, stalo se něco, takové to něco co vás utvrdí v tom, že víra v boha je absolutní blbost...
nettle
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Alinka a Sárinka

Příspěvekod Gachna » 31 led 2007 09:43

A pak ještě v lékárnách prodávají ty pytlíky plněný něčím jiným než gelem a tak a ty se strčí do mikrovlnky nebo do ledničky a buďto hřejou nebo chladí. A jsou normálně v bavlněnym potahu takže by se do toho mohly ty myšové zavrtat.. ale jak seto jmenuje...:-(
Až pojedu kolem lékárny tak se podívám... :oops:

Už jsem si vzpoměla Mazel to je... :roflcry:
Naposledy upravil Gachna dne 31 led 2007 17:38, celkově upraveno 1
Vím, že se nenaučí mluvit, ale čekám, kdy po mě zase hodí ty svoje rozumný oči, dá mi najevo že mě chápe, kousne mě do prstu a srozumí mě s tím, že mě má ráda i když jsem jenom člověk...
Gachna
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nettle » 06 úno 2007 15:05

Taaaakže včera mi Sáruše potvora jedna malá prokousala pytlíček ( měla jsem ho na počítači a ona se rozhodla, že ho povečeří ) a nic se jí nestalo...teda asi to nechutná moc dobře protože pak asi pět minut stála u napaječky a pila a pila ale jinak je v pohodě. Takže je to fakt bezpečný ( přesto, jak psala Eši, je lepší na to ušít povlak z látky) :wink:
Bůh není, snažila jsem se uvěřit, ale pokaždý, když už mě skoro dostal na svou stranu, stalo se něco, takové to něco co vás utvrdí v tom, že víra v boha je absolutní blbost...
nettle
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Alinka a Sárinka

Re: Hřející polštářky

Příspěvekod vranitko » 22 črc 2007 08:41

Tak jsem se po čase zase vrátil k tomuto tématu a opět jsem tu s otázkou :)

Co myslíte, když dostane potkan do klece horkou věc - i kdyby to měl být ten polštářek, nebo v mém případě to asi bude spíš PET flaška s teplou vodou zavěšená pod stropem - myslíte, že ho to bude přitahovat a spálí se, nebo ho horko a teplo odradí a bude se držet dál? většina zvířat teplo akceptuje tak, že se opravdu drží od zdroje horka dál... máte někdo zkušenost s reakcí potkana? Díky
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Mája » 22 črc 2007 08:52

Fláša s teplou vodou byla vždy velmi oblíbená a holky se po ní válely. Měla jsem jí obalenou starýma teplákama, aby je to nepálilo, takže...
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod myjka » 22 črc 2007 09:07

Ja som bezne davala babam v zime pri prevozoch flasku zabalenu do tricka :) radi na nej spavali :whistle:
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod vranitko » 14 srp 2007 11:52

Tak jsem to vyřešil naprosto originálním způsobem... klec jsem večer vždycky zabalil do deky, domeček z kartonu měl taky ještě potažený nohavicí od tepláků a před spaním jsem mu vždy do klece šoupnul čutoru s horkou vodou - čutora ( vojenská polní lahev - kdyby si to někdo neuměl představit ;) :lol: ) je obalená filcem a drží teplotu asi čtyři hodiny, takže když tam naleju vařící vodu, tak mi hřála skoro až do rána a i když ve stanu bylo 12 stupňů tak v kleci neklesala teplota pod patnáct stupňů :D A potkan se přitom evidentně nikdy nespálil - přišel, už na pět cm pochopil, že je to horké a klidil se :D :D
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Zuza » 11 lis 2007 19:25

Taky jsem dostala od Eurotelu, byla to oranžová hvězdička a teď zrovna přemýšlím, kde jí je konec :smi:
Jinak já mám na přepravku od mamky ušitý zateplení, je ze tří vrstev fleecový deky a i na vršek mám takovej "jazyk"aby jim tam netáhlo, pak když je vyndavám, tak tam maj luxusní teplo, takže i bez flašky to jde, zimka jim opravdu není :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: Zateplení přepravky

Příspěvekod nikushka » 20 bře 2008 14:43

ja jsem to tam taky chtela dat,kdyz jsem si prinesla poprve potkanka domu byl nachlazeny a navic mam jen jednoho a mam rikala ze se navzajem zahrivaj ale kdyz mam je jednoho tak to moc neslo... :whistle: no tak sem tam chtela dat to ohrivatko a mama rikala, ze kdyby to rozkousal ze by se mohl otravit z te chemikalie co je vevnitr... takze i kdyby mi toho nebylo lito tak bych to tam urcite NEDAVALA...
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Obal na přepravku

Příspěvekod Cayro » 14 zář 2008 19:30

Evi má v nabídce krásné obaly na přepravku, nevím, jestli si ho objednat nebo ne... Myšík v přepravce moc nadšený není, když někam jedeme, tak je buď u mne nebo v tašce. Přepravku bere spíš jako nutnost když chce někde spát.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod BlackButterfly » 07 pro 2008 13:53

Ať hledám,jak hledám,nemůžu tady najít v tomto tématu takové to zateplení na přepravky. Někdo tady šil takové šikovné zateplené tašky na přepravku,a nemůžu se dopátrat.Můžete mi poradit kde to mám najít?
BlackButterfly
Obrázek
Guliverek Bonbon, Ikoušek Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon
BlackButterfly
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Guliver Bonbon, Iky Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon

Příspěvekod Tara » 07 pro 2008 13:57

Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod nevi » 07 pro 2008 14:22

nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod BlackButterfly » 08 pro 2008 19:29

Jé,děkuji.Přesně ten odkaz na forum jsem hledala.
BlackButterfly
Obrázek
Guliverek Bonbon, Ikoušek Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon
BlackButterfly
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Guliver Bonbon, Iky Ikaros Bonbon, Roo Rybíz Bonbon, Emílek Vašnosta Bonbon

Příspěvekod Cookie » 06 pro 2010 18:50

Ahoj, chci se zeptat, jestli tady někdo neprodává zateplovací vak na přepravky. Tedy, jestli by se to daloněkde sehnat, děkuji
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

PředchozíDalší