Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zateplení přepravky

Zateplení přepravky

Příspěvekod Mája » 19 lis 2006 19:57

Tak se s Oizo chystáme na další cestování a venku začíná být zima. Protože ne vždy můžu mít potvůrku u sebe v teplíčku, chtěla jsem jí nějak zateplit přepravku. Dávala jsem jí tam hadříky, ona na ně celkem dost peče, tak se bojím, aby mi někde ta moje Magorka nenastydla. Kdesi cosi kdysi jsem tu četla, že dáváte potkánkům do přepravek ohřívací láhev. To jest míněno" Vašek"? Poraďte, prosím, nevědoucím babám nějaké fígle, případně kde vaška koupit, jak ho nainstalovat do přepravky... :whistle: :D
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Tara » 19 lis 2006 20:11

ja majusko nemam zadnou falsku ale normalne velkej polstar jakoby danej do rulicky-a ten danej do prepravky..kluci tam maj teplicko a sou spokojeny :D
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Mája » 19 lis 2006 20:18

To je taky zajímavý...musím to nějak vykoumat, pač ona má tu přepravku pak jako nocležiště, tak aby tam bylo k hnutí...hlavně, aby nezmrzla po cestě...
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Phoca » 19 lis 2006 20:24

daj hodne teplú vodu do flašky, a to zamotaj do látky :wink: - aspoň na cestu. už je fakt zima :wink:
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Mája » 19 lis 2006 20:30

Phoca píše:daj hodne teplú vodu do flašky, a to zamotaj do látky :wink: - aspoň na cestu. už je fakt zima :wink:
To mě taky napadlo, len to budu muset pořádně upevnit k flašce, neb ona má tendence všechny hadry " uklízet" takže je většinou překope na druho stranu přepravky. Nerada bych, aby se mi pak ještě spálila a flajdu...
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Bethan » 19 lis 2006 21:52

zas tak horký to v zimě nevydrží ;) nebop koupit takovou tu gumovou termoláhev a spíchnout si na ní povlak, stojí asi stovku a když jí to hiodíš na dno, bude to pěkně hřát ;)
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Mája » 19 lis 2006 22:16

Oni u nás mají takový ty vašky, jsou i celkem malý...jenže jsou v ohozu zvířátka...ehm...no, se mi nechce to dávat tý mojí obludce, která se mi s vervou pustila do mončičáka...ukousla mu kousek nohy... :x
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Tkanu » 19 lis 2006 22:44

Mně do přepravky docela dobře pasuje láhev od tělového mléka Nivea, je to celkem odolný plast, dám to na dno, na to vrstvu ručníků a nahoru potkaničku, zakrývat je něčím nemělo smysl, zvědavka Tkanička všechno odhrnula a musela čmuchat. Ale zespodu to hezky hřeje...

A např. po operaci je to životní nutnost, Tkanulku mi ještě dr. obložila gumovými rukavicemi s teplou vodou, ale musí se dávat pozor, aby se to nepropíchlo třeba drápkem, i když je potkánek ještě napůl uspaný...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Mája » 19 lis 2006 22:56

Tohle jsem našla na netu, jen z toho nejsem trošku moudrá...navíc bych se asi bála, že mi to Oizule začne ochutnávat...leda na to pořídit nějaký obal...jen tomu vůbec nerozumím, co se týče doby životnosti. :roflmao:
Jinak by se mi to hodilo na mé věčně ledové nohy... :lol:

http://www.bartsport.cz/drobne-vychytav ... evny-sacek
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Tikka » 19 lis 2006 23:11

Neco podobnyho mame doma. Je to takovej gel, v nem plisek, ten "ohnes" tim to spustis a ono to zacne hrat.... z gelu se stane, hmm, proste neco jinyho :-D tim ze to pak nekdy hodis do horky vody se to "nabije", mas z toho zase gel a kdykoli jindy uzes opet spustit ohrivani :-)
jen si nejsem jista, jak dlouho to vydrzi...
Všichni okolo jsou blázni, jen já jsem letadlo.
Tikka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nettle » 19 lis 2006 23:12

Mája píše:Tohle jsem našla na netu, jen z toho nejsem trošku moudrá...navíc bych se asi bála, že mi to Oizule začne ochutnávat...leda na to pořídit nějaký obal...jen tomu vůbec nerozumím, co se týče doby životnosti. :roflmao:
Jinak by se mi to hodilo na mé věčně ledové nohy... :lol:

http://www.bartsport.cz/drobne-vychytav ... evny-sacek

to znám ale je to jen z takovýho plastu a já bych se bála že to holky prokoušou...a je v tom chemie, takže bych měla strach aby se neotrávily...mno jinak to hřeje cca půl hoďky...
Bůh není, snažila jsem se uvěřit, ale pokaždý, když už mě skoro dostal na svou stranu, stalo se něco, takové to něco co vás utvrdí v tom, že víra v boha je absolutní blbost...
nettle
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Alinka a Sárinka

Příspěvekod Phoebe » 20 lis 2006 14:51

Máme to taky, není to špatný, vydrží to asi tisíc nabití, ale pro potkana mi to nepřijde vhodný, je to jen takovej obal, kterej by určitě sváděl ke hryzání.
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Morrigna » 20 lis 2006 15:16

Používám obyčejnou pet láhev 0,5l a na ní navleču dvě staré tlusté ponožky. Pokud je voda hodně teplá, musím dávat pozor, abych je neupekla, chce to trochu "s citem".
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Bethan » 20 lis 2006 18:07

to s tim plíškem je dobrý, v tuhym, tj hřejicím stavu si myslim, že to neprokoušou...jinak termolahev budou mít na víc místech, kokni někde na netu...ten polštářek do marazáku je fajn, dávala sem si ho na břicho po operaci. V mikrovlnce nedoporučuju nahřívat, dávala bych to jen do mrazáku nebo do horký vody, jinak teplý to vydrží sotva půl hoďky :(
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Hřející polštářky

Příspěvekod nettle » 28 led 2007 12:11

Hřející polštářky používám do přepravky, aby holkám nebyla v zimě zima. Určitě to znáte, takový ty věcičky jak v tom prohnete plíšek a ono to ztuhne a hřeje. Vždycky jsem byla vyklepaná, aby mi to holky náhodou nerozkousaly a nesnědly. Tak jsem se zeptala kamaráda chemika, co v tom vlastně je za látku. Je to prý silně koncentrovaný octan sodný-látka absotultně netoxická. Takže kdyby si toho kously, tak by jim to ublížit nemělo, navíc je octan sodný velmi dobře rozpustný ve vodě, takže kdyby si přece jen kously, stačilo dát jim nějakou vodnatou zeleninu. Nevím jestli vám to nějak pomůže, ale mě uklidnilo, že v tom nejsou nějaký jedovatý sajrajty :-) A můžu to vesele používat dál ;-)
Bůh není, snažila jsem se uvěřit, ale pokaždý, když už mě skoro dostal na svou stranu, stalo se něco, takové to něco co vás utvrdí v tom, že víra v boha je absolutní blbost...
nettle
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Alinka a Sárinka

Další

Zpět na Přepravky