Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Přepravky

Přepravky

Příspěvekod myjka » 14 srp 2006 12:38

Chystame sa s priatelom na navstevu k jeho rodicom a pre istarku budem potrebovat prepravku...

Rada by som sa spytala aku velku mi odporucite a v akych cenach sa prepravky pohybuju.

budeme tam cely vikend a ideme autobusom a zaratam do toho ze ju budem vyuzivat pomerne casto na cestovanie medzi brnom a prahou kedze ja budem studovat v brne a priatel v prahe bude v nej pravdepodobne niektore vikendy byvat...
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Sedulka » 14 srp 2006 12:44

No asi nejlepší je samovýroba (nebo spíš táto - výroba :D ). Já mám přepravku dřevěnou, s vysouvacími dvířky, a přední stěnu má z pletiva (o síle 1 mm, pozink, to stačí). A veliká je asi 30 x 20 x 20 cm a 2 potkani se tam vejdou akorát...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod myjka » 15 srp 2006 10:19

rozmyslala som ze jej tam dam trosku zacikanych pilin aby jej to tam po nej vonalo :) necham ju dnes pustenu nech si to obehne :) a len mi tak napada strasne nerada ju pustam behat po zemi lebo mame parkety.. ake mate skusenosti vy? vzdy ju radsej pustam po posteli...
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Eeyore » 16 srp 2006 20:36

Chteli jsme si koupit tu prepravku, o ktere tady pisete, ale nebyla zrovna k sehnani. Nakonec jsme koupili jinou - "Binny Top 1" od vyrobce Marchioro. Ma rozmery cca 44 x 29 x 29 cm. Odklapeci je cele viko, ve viku je navic zasouvaci pruhledne okenko 15 x 10 cm, takze se da nastavit na ruzna velikost otvoru. Jsme s ni spokojeni... Stala asi 500,- Kc

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Eeyore
Růžovka
Růžovka

Přepravka - doporučení

Příspěvekod Mája » 14 zář 2006 19:24

Ahoj, přemýšlím o tom, že bych si pořídila novou přepravku. Mám takovou tu pro terarijní zvířata, plastová a na vrchu oddělitelné víko. Je sice dost praktická, protože se mi vejde do větší kabelky přes rameno (rozměry jsou 21d x 12š x 17v ) a protože dost cestuju s různou bagáží, tak se to hodí. Mrně se do toho vejde pohodlně, dospělej potkan taky, ale zdá se mi to dost malý. Bohužel to byl dost neuvážený kup, ale tady u nás nic moc na výběr nebylo. Jsou to asi 4 roky, co jsem ji pořizovala. Proto bych vás prosila o vaše zkušenosti a doporučení..jde mi hlavně o to, aby se s ní pohodlně cestovalo..většinou jezdím tak 4 hodiny jedna cesta. Taky aby byla praktická, co se týče údržby a dost podstatný bod...nebyla zas tak drahá.Tak do 500 Kč? :whistle: Nejsem blázen :?: :wallb: Klidně i míň, korunek je povážlivě málo na skladu. :roll:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Tara » 14 zář 2006 19:55

ja mam svuj kosicek :wohow: :wohow:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Tara » 14 zář 2006 20:03

tady -krasne fotecky od seekorky :)

kosicek tam je hned prvni
http://seekorka.none.cz/index.php?id=090010050
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Bethan » 15 zář 2006 06:49

takovej košík seženeš do 200 ;) hele, přepravku mám tuhle http://www.happyanimals.cz/prepravky-pro-zvirata/gabber-prepravka-pet-shuttle-large a fakt se mi osvědčila!
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod seekorka » 15 zář 2006 10:50

Tak pet shuttle se sice blbe vysypava ale kdyz se to vysype nad igelitkou ujde to. Pak ji dam pod sprchu a necham schnout... nemam silu ani chut oddelavat to bile od dna :-)
Dobre se mi nosi ..jak to ma to jedno stredove ucho nahore ...lip nez takovahle :
(B) http://zvirata.bazos.cz/obr/284518.jpg
... sem to zkousela kdysi u chovatelky a proste bych mela nejak blbe pretocenou ruku ci co..uz moc nevim ...tak prvni se mi zda lepsi :) dneska jedu koupit druhou .pro mensi prdolata.. cenova relace by mela byt u large kolem 200 tak uvidim :) doufam ze zas nevlezu do toho druhyho zverace :-)

(C)Marchioro Fauna Box http://www.allpet.cz/images/sklady/mach ... _1-3_0.jpg treba u totohle typu prepravky vim od kamosky ze to viko nedrzi pevne... ze ji z toho vypadnula krecice :( ¨

(D)Trixie Mini Capri http://www.allpet.cz/images/sklady/trix ... 22cm_0.jpg tahle je velika tu sem prohlizela ve zveraci v Plzni ale to je tak na 4 potkyse kdyz cestujou spolecne. A je to fakt velky ... sem si s tim pripadala jak stehovak, jen sem to dala podel nohy. Tezka i bez zviratek :-/

(E)Trixie T-bag http://www.allpet.cz/images/sklady/trix ... ecky_0.jpg o ty tasce sem uvazovala pro starsi potkysky .kdyz jezdim busem ..ze se to vejde lip na klin ..maj ji na Skalce asi za 160 desne se mi libi... maly holky by ji rozkousaly.

F-fuj to je kuprikladu prepravka do ktere bych nedala zvire ani za trest! Nekdo se mi ji snazil pres inzerat vnutit za 200. (netusila sem co prijde za fotku a o jaky jde typ) dobra na prochladnuti ..potkanem nema zadnej opravdu uzavrenej prostor pro sebe ... dobra na vystresovani a nebo jen opravdu velmi nutne prevozy napr na veterinu. (odhaduji leda pokud jde potkanek na posledni injkeci a pak uz ho v tom nemusite mit, protoze do tohohle bych proste svoje zvire nikdy nedala). Omlouvam se tem kteri ji maji napr. z nedostatku penez apod. ale fakt fuj.

Sem vlozila i ty fotky ..protoze se muze casem stat ze nekdo ty inzeraty nebo weby predela a videt to nebude. Snad to nebude tak velke ke stazeni.
Přílohy
F-fuj.jpg
F-fuj.jpg (18.2 KiB) Zobrazeno 7258 krát
E.jpg
E.jpg (29.63 KiB) Zobrazeno 7257 krát
D.jpg
Velika :(
D.jpg (28.73 KiB) Zobrazeno 7256 krát
C.jpg
Nedrzi víko
C.jpg (23.12 KiB) Zobrazeno 7265 krát
B.jpg
Blbe se mi drzi ale jinak je to taky jedna z tech lepsich.
B.jpg (33.08 KiB) Zobrazeno 7258 krát
Že jsem nebyla kluk, Rozinka a Alice ( Piškot a Elvíra také ) jsou jak na setrvačník, měla bych z toho větší potěšení :-)
seekorka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod seekorka » 15 zář 2006 12:09

To Mája nejni zac :) sem mela neco na mailu stahane z inzeratu ruzne a pak ruzne kde sem hledala a shanela.
B je taky dobra ale ta prvni (co mam ja shuttle) je pro me vhodnejsi ... a z estetiskeho hlediska ma hezci tvar :)))))))))))) (sem proste magor :)))))) )

F je ukrutna silena a priserna .... proste jak vezeni ... :oops:

C je nebezpecny ..to je vazne leda do tasky - cili uz to nema funkci prepravky.

Co se Ecka tyce ..videla sem ze se do toho delaji presne padnouci male klicky -drzi to tvar a ma to i dno :) ze se to da doplnit. Pokud se zabavi jinyma vecma, hlazenim nebo bastou, snad by to nerozkousaly ty potvory :)

Jestli shanis prepravku tak ti pak muzu o vikendu dat vedet, jestli me želva nasmerovala dobre a sezenu ji za jeste mene :wink:
Že jsem nebyla kluk, Rozinka a Alice ( Piškot a Elvíra také ) jsou jak na setrvačník, měla bych z toho větší potěšení :-)
seekorka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Louisianka » 15 zář 2006 14:57

já sem ještě vpíchnu mou přepravku, třeba to tééž někoho někdy inspiruje :) Koupila sem ji v Brně na Mendláku U pejska a kočičky, stála mě cca 240,-
Je to sice moje první, ale sem s ní spokojená, dobře se mi celá rozkládá a umývá, akorát se trošinku bojím toho, že až se z fufíků stanou ti fufani, tak pod něma rupnou ty ušiska, za který se přepravka drží!!!
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Morrigna » 17 zář 2006 17:48

Doporučuji u přepravky vyzkoušet, jak se zavírá. Mám takovouhle: Obrázek je potřeba silou zmáčknout takový "zobák", v tu chvíly víko zaskočí s takovou silou, že kdyby tam měl potky tlapičky, přerazí mu je to . Proto víko pouze volně přivírám, ale nazavírám úplně. Mě to nevadí ale jinému by mohlo.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Mája » 18 zář 2006 09:46

Možná to sem nepatří, tak se veřejně omlouvám, netrestejte mě... :sorry: Zajímá mě, co teda do těch přepravek dáváte na dno. Do své malé jsem vždycky dala hadříky a ubrousky, ale když si holky ulevily, tak začal bejt ve vlaku smrad jako v hnojníku. Což teda sem tam děsilo lidi. :(
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Jingles » 18 zář 2006 09:47

S tím mám taky problém, ale na nic lepšího než hadříky jsem nepřišla. Vždy ty bobky venku někde nenápadně vysypu :oops:
tvořííííím

I’m happy to be by myself
I don’t need no one else.
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

Příspěvekod Mája » 18 zář 2006 10:13

Dává někdo z vás na dno citrusový hobliny? Třeba by to nemuselo tolik smrdět... :?
Mája
Žabička
Žabička

Další

Zpět na Přepravky