Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

sépiová kost

sépiová kost

Příspěvekod withoutme » 27 říj 2005 17:20

můžu dát do klece potkanům sépiovou kost? co vlastně obsahuje nebo proč se dává papouškům?dikec
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Re: sépiová kost

Příspěvekod chesterfield » 27 říj 2005 19:43

withoutme píše:můžu dát do klece potkanům sépiovou kost? co vlastně obsahuje nebo proč se dává papouškům?dikec

Nevím jak je to s tou kostí, ale vím, že ve zverimexu existuje přímo pro ně kámen s nějakými živinami a minerály a všechny moji myšáci na to reagovali buď takhle :angry2: nebo :fakju:
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod withoutme » 27 říj 2005 19:44

jo nákou vápníkovou kostku s minerály maj v kleci.je tak napůl ohlodaná
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod chesterfield » 27 říj 2005 19:48

Tak to máš méně rozmazlené, rozumné potkánky
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

re

Příspěvekod Cruela » 27 říj 2005 19:50

ja jsem ji koupila a potkysek si z ni udelal curaci zachod.... tak aspon k necemu to bylo
Cruela
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Bethan » 30 říj 2005 19:10

sepiova kost je vlastne jenom vapnik a nejaky mineraly, takze by jim to rozhodne nemelo ublizit...Coudy mi taky vitaminiovou solnou kosticku za 36 korun hned pocural, takze se rozpalda a smrdela jak psi ksiry, takze putovala do kose :evil:
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Re: re

Příspěvekod Potkyláska » 30 říj 2005 19:54

Cruela píše:ja jsem ji koupila a potkysek si z ni udelal curaci zachod.... tak aspon k necemu to bylo

Nápodobně.Koupila jsem potkyšům minerální kostku od Vitakraftu.Dala jsem půl klukům,půl holkám.Holky občas hlodají,ala kluci jí pročůrali a šla do koše
Potkal potkan potkana, -''- ,pod kamenem, -''-.
Kampak pane potkane,-''- ,atˇ se vám nic nestane!
Potkyláska
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Karolla » 30 říj 2005 22:12

Mě ani na ůl ani na sepiovku nečůraj, protže je pověšená a kupodivu to i žerou. Teda já taky, chutná to jak sáfdra, sem prase já vim, ale chtěla sme ochutnat co jim to vlastně dávam.
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 30 říj 2005 22:29

Od toho jsou na těch kostkách vzadu drátky, aby se dala pověsit a potkani ji nemohli počůrat :mrgreen:
Taky jsem ji dobu měla v kleci, nikdo si jí moc nevšímal - sem tam se na ní objevily obtisknuté zuby - až jednou Elfík došla do nějakého hlodavého věku a sešrotovala ji během pár dnů. Samozřejmě ji nežrala, jen to hlodala a házela kolem sebe :)
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Karolla » 30 říj 2005 22:30

Holky to snad žerou, bílí drobky tam nikde nejsou.
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 31 říj 2005 10:43

Karolla píše:Mě ani na ůl ani na sepiovku nečůraj, protže je pověšená a kupodivu to i žerou. Teda já taky, chutná to jak sáfdra, sem prase já vim, ale chtěla sme ochutnat co jim to vlastně dávam.

:x :mrgreen: ííííííííííííííííííííííbrrrrrrrr. Kočičí a psí žrádlo jsem již ochutnala, ale u té kostičky mi to nenapadlo - naštestí. Možná pro to ji ti moji ignorují.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Danny » 31 říj 2005 10:44

To moji si kostku dicela oblibili a docela ji i okousavaji. Ne nejak rychle, ale tak do 3 mesici vzdy zmizi :lol:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Bethan » 31 říj 2005 21:43

no, tahle zrovna nebyla na zeveseni, jinak bych ji nenechala valet na zemi ;) Coudy ji trikrat ochutnala a pak pocural, tak sem si rekla, ze se na nej ani nevykaslu, stejne dostava furt nejaky jogurty nebo tak, takze vapniku ma dost
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Nefertity » 26 dub 2007 18:43

Já až doteďka měla v kleci minerální kámen, ale ten byl už dost "použitej", tak sestra dnes ve zverimexu, kde neměli kámen, koupila sépiovou kost.
Malinko mě vyděsilo : "působí pozitivně na lesk peří" a "obrušování zobáku". Můžu to potkýskům normálně dát aniž bych se bála, že jim naroste peří a zobák? :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod *Velveta* » 26 dub 2007 20:29

To moje Agáta má od mýho tatínka v kleci dvě ty minerální kostky, ať si vybere jaká se jí bude líbit. Jedna je zeleninová a jedna je natural. A zamlouvej se jí obě.
*Velveta*
Skákavka
Skákavka
Potkani: Agáta (Addis od Nežárky) - standart, russian silver, berkshire, nar. 4.3. 2007
Agnes of Bangala - dumbo, american blue, berkshire, nar. 16.10. 2007

Další

Zpět na Maso