Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vývar

Vývar

Příspěvekod Filanda » 01 dub 2009 09:58

Tak jsem zkusila dát holkám vývar z hovězího masa, co jsem vařila pro naši Ajdu a div se v tom neutopily, jak se na nej vrhly :roflcry: ( bylo to jen maso uvarene ve vode bez veskereho koreni). Chtěla jsem se zeptat jestli nekdo z vás zkoušel vývar dávat a jak často ho tak mohou dostávat , když s masem se to nemá zas tak moc prehánět.
Naposledy upravil Filanda dne 01 dub 2009 13:10, celkově upraveno 1
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Re: Vývar

Příspěvekod kawi » 01 dub 2009 10:19

ja delam vyvary nekolikrat do tydne, vetsinou z kurecich skeletu, nahazu tam i zeleninu a pridam ryzi/testoviny/cokoli navic.... a maji veceri jako od maminky :up: a kdyz z toho vyvaru maso odstranis, tak se to dle me ani za masovou cast stravy neda povazovat, takze vyvar v rozumnem mnozstvi bez omezeni :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Haslerka » 01 dub 2009 11:05

kawalski píše:ja delam vyvary nekolikrat do tydne, vetsinou z kurecich skeletu, nahazu tam i zeleninu a pridam ryzi/testoviny/cokoli navic.... a maji veceri jako od maminky :up: a kdyz z toho vyvaru maso odstranis, tak se to dle me ani za masovou cast stravy neda povazovat, takze vyvar v rozumnem mnozstvi bez omezeni :smi:

Ehm, kawi - vývar za masovou část musíš považovat vždy, vždyt i ta voda je plná bílkovin. Proč asi se taky dává zvířatům (a lidem) v rekonvalescenci - protože je to plné bílkovin, tuku a je to přitom vysoce stravitelné :smi:

Filando s bilkovinami to není dobré u potkanů přehánět, takže jednou týdně vývar bude uplně stačit. Obecně stačí dodávat živočišné bílkoviny tak 1-2x týdně (dospělým potkanům, pokud nejsou třeba březí, nebo v rekonvalescenci atd.).
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod kawi » 01 dub 2009 11:09

ehm, has, ja se jen snazim propasovat neco te svoji "psi" kuchyne do potkaniho jidelnicku, aniz by sis toho vsimla :whistle:

tak jo, ja vairm vyvar max tak 3x do tydne, tak to snad je jeste dobre, ne? :smi: a co mame vlesky, tak klidne jen jednou, pac me nic nenuti jim varit :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Haslerka » 01 dub 2009 11:18

Mno, mě to přijde už moc, ale tak znáš mě ne? Jsem škrt a s masem atd. spíš škudlim (pro jejich dobro). Osobně fakt 1-2x týdně, a je jedno jestli jim das kus flakoty nebo vývar :)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Filanda » 01 dub 2009 13:09

No já právě zajásala, protože na normální maso se Princezna nijak nadšeně netváří ( to je spíš výraz typu "ses zbláznila, co mi to zas cpeš :evil: " :lol: ) a z toho vývaru je unešená. Kapsičky už moc dávat nechci, veterinářka říkala, že bývají tučné a holky jsou už takhle dost kulaté.
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Zpět na Maso