Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Poraďte, co to znamená "krmit masem"?

Re: Poraďte, co to znamená "krmit masem"?

Příspěvekod Dimas » 25 kvě 2012 14:35

Pepinie píše:samozřejmě nekrmit potkana masem je ujeté, protože kde pak bude brát ty živiny, navíc mléko, mléčné výrobky, vejce??? bez toho trápit potkana je už opravdu za hranicí týrání a netvrď mi, že mu snad mám dávat syrové vejce, nebo si mám pořídit krávu a dělat si vlastní mléko a jogurty aby nebyly tepelně upravované?

Mléčné výrobky? Jakým způsobem v přírodě potkan má přístup k mléčným výrobkům? Snad nechodí dojit krávy??!! :lol: Syrová vajíčka jsou pro něj přirozená, druhá věc, že nejsme schopní v dnešní době potkanů poskytnout kvalitní vajíčka, proto raději nedávat vůbec. Ale já na ničem netrvám, jen jsem Vám uvedl způsob jak prodloužit život potkánku, funguje to, a je jenom na Vás jak se rozhodnete.
Dimas
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 25 kvě 2012 14:42

co do toho plantáš potkana v přírodě (ten má mimochodem minimálně 10% jídelníčku tvořenou masem), když laboratorní potkan je potkanu obecnému tak blízko jako jorkšír vlkovi...
prostě trápíš chudáčky tvory, kteří si sami nemůžou říct co chtějí, nějakým tvým hloupým výmyslem...
a čím bys krmil psy? banány?
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod jani » 25 kvě 2012 14:48

Taky mě zajímá, jak bys krmil masožravá zvířata......
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Kimik » 25 kvě 2012 14:49

Zajímalo by mě, kolik potkanů už se ti dožilo 5 - 6 let? Kdybys byl schopen uvést nějakou průkaznou statistiku a důkazy, tak by se nad tím třeba dalo pouvažovat, ale jinak se mi to nějak nezdá.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod nevi » 25 kvě 2012 14:56

Takového věku se dožijí jen a pouze potkani, které nekrmíte syrovou stravou, ale zcela dle zádas makrobioticé diety!!!!!

[/ironie]
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 25 kvě 2012 15:01

Dimas píše:
nevi píše:Kde jsi přišel na tuhle informaci? :roll: Je podložená nějakým výzkumem?

A také když budete v Zoo všimněte si tabulek kde je napsáno - Zvířata NEKRMIT! .

Musím tě zklamat, ale vzhledem k tomu, že jsem v zoo byla na praxi, tak ti můžu říct, že mnoha zvířatům se dává i vařené maso, vařená rýže, mléko...:))
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod PxNxDx » 25 kvě 2012 16:55

já bych chtěla vědet ( a to naprosto bez nějaké ironie) kolik potkanů si choval a dožili se 5-6let. Nebo KDE je jakej výzkum na tohle téma... jako říci "informace jsou, jen je potřeba chtít je hledat"... Ty víš, kde jsou, já je chci najít, tak tě prosím o radu ;)
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Viktor » 25 kvě 2012 18:28

Moji myšové všichni milovali syrové maso, byla by velká škoda, kdyby žádné nedostávali.
A rat that is a little faster, a little more careful, a little cleaner and a little smarter... is probably a half-wild rat
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

Příspěvekod Mardottka » 26 kvě 2012 18:27

Máš ty informace z tajných zdrojů, že se nechceš pochlubit? Tak se Dimas přestaň upejpat a napiš, kde je najdeme.
Ať neztácíme čas hledáním a můžeme něco udělat pro dlouhověkost našich miláčků:)
Mardottka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Samičky Sněhulka (Ikona Adarats) *5.2.2013
Daphné *25.1.2013
Za duhovým mostem Betty 6.5.2012 - 25.7.2014
Zinnia z LMG 12.2.2012 - 21.7.2014
Olivie *6.5. 12 - 5.6. 14
Zangarianna z LMG 12.2.2012 - 3.12.2013
Fifi z LMG 5.7.10 - 3.5. 13
Day z LMG 12.6.10 - 23.6.12
Kera a Klasika od Bebechy 7/2006-6/2009
Madlenka a Jůlinka ze zverimexu 1/2003-5,6/2006

Příspěvekod jejula » 13 čer 2012 15:12

Pepinie píše:samozřejmě nekrmit potkana masem je ujeté, protože kde pak bude brát ty živiny, navíc mléko, mléčné výrobky, vejce??? bez toho trápit potkana je už opravdu za hranicí týrání a netvrď mi, že mu snad mám dávat syrové vejce, nebo si mám pořídit krávu a dělat si vlastní mléko a jogurty aby nebyly tepelně upravované a už vůbec nechci vidět jak by takový potkan, který nikdy nedostal nic mléčného, vejce ani maso, vypadal - pochybuji, že by se dožil roku a ne nějakých 5-6 jak tvrdíš ty?!
á propos, víš proč je v ZOO napsáno nekrmit zvířata? protože lidi jsou idioti a krmili by je až by těm zvířatům bylo blbě z přežrání a navíc by byli schopní do nich cpát i žvýkačky.

Asi tak.Samozdřejmě všeho s mírou jak s masem tak s mléčnými výrobky i vejcem.
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod Mereia » 18 led 2013 12:38

jak už tu bylo řečeno, potkani živočišnou bílkovinu potřebují, dočteme se o tom všude, jak v odborných publikacích, tak v knížkách pro děti.... Upírat jim to je opravdu špatné... Jak často jim tedy dávat maso? Můj maso bezmezně miluje a taky tavené sýry....jak často během jednoho týdne jim to můžu dát? Je mu rok a půl. Před pár dny mu umřel kamarád, shodou okolností v tom sehráli roli ledviny...nebylo to stravou, ale ráda bych se vyvarovala špatných stravovacích návyků do budoucna.....dostane k sobě dva mladíky, tak ty budou moct víc že.
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 18 led 2013 12:44

maso ano - tavený sýr důrazně ne - je tam moc solí a jiných nezdravostí. Myslím, že tak jednou týdně je maso fajn, ale ne uzeniny - čité maso já občas dám i kousek syrového, nebo vaříme kuřecí kostry - veliký úspěch.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 18 led 2013 12:51

Když už sýr, tak opravdový sýr, ne žádnou hmotu, která se prodává pod názvem tavený sýr.
Já klukům jednou za čas uvařím kuřecí (nebo krůtí, kachní...) krky, jinak maso dávám, když si ho vaříme i my, vždycky vařené a nesolené, syrového se teda trošku bojím.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Pepinie » 18 led 2013 13:02

já zhruba jednou týdně - konzervu pro koťata, kuřecí skelety vařené, mleté přemražené rozmrzlé syrové maso - prostě co zrovna je...jinak dodávám tak, že mají granulky pro kočky ve směsce...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Mereia » 18 led 2013 13:05

chesterfield píše:maso ano - tavený sýr důrazně ne - je tam moc solí a jiných nezdravostí. Myslím, že tak jednou týdně je maso fajn, ale ne uzeniny - čité maso já občas dám i kousek syrového, nebo vaříme kuřecí kostry - veliký úspěch.

Jajajaj jenom jednou týdně, tak z toho bude hodně smutnej :-) Uzeninu neměli nikdy, syrové jsem jen tak zkoušela jednou a to nechtěli... dostávají vařené kuřecí, žaludky a taky kravský jazyk :-) To vaříme psům, tak vždycky taky dostali svůj kousíček. S tím sýrem hmm to jsem teda netušila, tak nějak slýchávám hodně lidí, že jim dávají tavené sýry... já jsem ... použiju tedy minulý čas... dávala Gervaise, to se mohli utlouct. No... tak to jsem zvědavá, jak se bude tvářit, až nedostane svoje meníčko jak z Hiltonu :-))) Ale je teď na to správná doba? V neděli mu právě umřel společník, zatím je sám, léčím zákožku, říkám si, že mu zvedá teď náladu aspoň to jídlo, nevím, jak to nese, že je najednou pryč. Možná to je hloupost takhle přemýšlet, nevím, jsou to moji dva první potkani..
Mereia
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Maso