Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Poraďte, co to znamená "krmit masem"?

Poraďte, co to znamená "krmit masem"?

Příspěvekod vrrrx » 12 čer 2008 20:40

ahoj, chci si koupit dvě potkaní samičky, nemám s tím žádné zkušenosti, dočetla jsem se že potkani potřebují být krmeni masem....já jsem vegetariánka a docela by mě zajímalo čím je mám krmit....rozhodně jim nebudu do klece házet chudáčky živý cvrčky, ani jim nehodlám vařit vepřový nožičky=/ stačila by třeba masová sušená krmná směs z obchodu, nebo třeba salám??
vrrrx
Růžovka
Růžovka

Re: Poraďte, co to znamená "krmit masem"?

Příspěvekod Nefertity » 12 čer 2008 22:18

Salámy ani jiné uzeniny opravdu ne. Já to s masem moc nepřeháním, je pravda, že ale nejsem vegetarián a když vaříme třeba polévku (nepříliš slanou a kořeněnou), tak jim kousek masa podstrčím. Můžeš koupit kvalitní psí nebo kočičí kapsičky, konzervy.
K jídelníčku potkanů - stáhni si tuto příručku: http://stary.potkanomilec.info/prirucka.htm a tam najdeš vše důležité, nejen o krmení.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Tkanu » 30 črc 2008 09:10

Já myslím, že přímo maso není snad ani potřeba, spíš živočišné bílkoviny a ty jsou v nejlepší formě třeba v jogurtu, sýru cottage ap.
Jinak krmné směsi určené pro potkany snad i nějaké živočišné bílkoviny mívají, konkrétně to vím o XtraVitalu..
A nemocné, staré, slabé potkany někdy přikrmuju masozeleninovou přesnídávkou..
Žádnou flákotu jim vařit nemusíš ;) (a salám v žádném případě - slané, mastné, chemické fuj fuj)

Edit: snad mě nef nezbije, ale nic dobrého si nemyslím ani o kočičích/psích konzervách a granulích
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Haslerka » 30 črc 2008 09:39

no třeba syrovým hovězím masem se nic nezkazí, i kuřecí je možno dávat. Mým holkám obcas když máme v neděli kuře dávám celou kost s chrupavkama a mužou se po tom utlouct. Co se týče těch konzerv a granulí, také možno podávat, ale držela bych se kvality, takže například AlmoNature(to je dokonce bio), ShinyCat, Miamor, Schesir-obsahují čisté masíčko s vývarem, ve složení je obvykle 50-80% masa a zbytek voda, žádné obiloviny, soja, dochucovadla a když je na tom psané, že je to třeba s vejcem, tak tam byva opravdu pulka vejce(nebo krevety atd). Cenově jsou tyhle konzervičky jinde než sr*cky typu Whiskas, ale potkani nemají dostavat bílkovin moc (mohly by jim selhat ledviny), takže koupí dobré konzervy jednou za čas peneženka moc nevykrvácí. Z granulí kupovat superpremiovku(ProPlan, RoyalCanine, Orijen, Hills, Mastery atd atd), ty maly balení také nejsou tak drahá, já je míchám v menším mnozství přímo do smesky. A samozřejmě mimo masa lze pdavat mlecne vyrobky jak piše Tkanu.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kometa » 30 črc 2008 09:51

Jsem taky vegetarián a holky dostávaj buď trochu masíčka od ostatních masožravých členů rodiny nebo spíš psí granulky, který maj asi 22% masa, který dáváme čubám.
Na tvým místě bych koupila třeba nějaký kočičí super premiový granule (jen ve zverimexu, poradí, co je opravdu dobré) a dávala jim to.
Ty masový kapsičky se mi dost eklujou a potkani mi po nich pak smrdí, takže je nedávám.
Sice je asi samotný maso zdravější, ale moji potkani jsou jinak živeni fakt zdravě, tak ty granule přežijou.
Dostává každá max 3 granule denně, když rostly, dostávaly bílkovin víc, teď jako dospělý jich podle mě tolik nepotřebujou.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Cayro » 31 črc 2008 11:56

Jsme masožravá rodina, tak maso dostává i potkánek. Tak 3x týdně psí granulku a 1x týdně kousíček masa - buď prsíčka uz grilovaného kuřete nebo kousíšek vařeného masa nebo kousíček vařených kuřecíh jater. Obsáhne to na týden tak 5g masa, má to spíš jako ňamku než jako krmení a myslím, že mu to stačí. Ke konzervám mám obecně dost odpor - ať lidským nebo zvířecím, takže nekupuju.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Tkanu » 31 črc 2008 12:17

Myslíte si teda, že potkan potřebuje opravdu maso? To moje holky mockrát nedostaly.. :oops: Maso vařím málokdy, spíš ho jím v menze..
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod jani » 31 črc 2008 13:07

já se přiznám že moje holky maso taky moc nedostávají :oops: protože nejsme příliš masožravá rodina, a taky proto že když sem jim koupila tu kvalitnější kapsičku ,tak to moc nechtěly. ale cottage sýr, sem tam eidam nebo vajíčko, takže bílkoviny dostávají :up:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Re: Kočičí kapsičky a konzervy

Příspěvekod kawi » 29 lis 2008 12:35

Přesunuto z Konzerv - nevi

tak to jim to tim padem nemusim davat vubec :up: ja jim denne vairm kureci nebo kruti maso s zeleninou a prilohou, konzervy jsou jen kdyz nestiham uvarit :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod nevi » 29 lis 2008 14:57

Kawi: Tak to nevidím jediný důvod proč utrácet za konzervy, chvilku bez masa vydrží a kdyžtak navař víc a namraž to... když jsem potkanům jednou navařila a namrazila maso na pár týdnů dopředu, chutnalo jim to víc než konzervy a já byla ráda, že vím co v tom je.

Ty Almo Nature jsou jediné konzervy, které potkani sežerou okamžitě, Shiny Cat si aspoň nechávají na ráno. Bozita jim jela stejně jako Shiny Cat, ale ty balíky jsou pro mě a mých šest piraní moc velké, kocour to nežere a už se vidím, jak klepu u naší sousedky, že mi zbylo masi po potkanech a jestli nechce pro kocoura :roflmao:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 29 lis 2008 20:02

kawalski píše:tak to jim to tim padem nemusim davat vubec :up: ja jim denne vairm kureci nebo kruti maso s zeleninou a prilohou, konzervy jsou jen kdyz nestiham uvarit :smi:

Kawi, ale to vubec není dobře...potkani nejsou staveny na tolik bilkovin, stačí je dávat jen jen několikrát týdně. Z každodenního masa jim můžou odejít ledviny.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod kawi » 29 lis 2008 20:05

has, jestli jeden potkan ma denen tretinu kureciho krku nebo 6 potkanu ma dohromady jeden kureci biskup s kosti, takove to, co se prodava na polevku, tak mi to neprijde jako moc :smi: defakto je to, jako bys davala denne jednoho moucneho cerva, k tomu spoustu varene zeleniny a ryzi/testoviny/kuskus/kroupy/lusteniny....proste co zrovna varim, casto maji jen ten masovy vyvar s ostatnim a maso si davam ja na rizoto, proste podle me masa maji tak akorat, ani ne moc, ani ne prilis :smi: je to vsezravec, ne? :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)

Příspěvekod Haslerka » 29 lis 2008 20:08

kawalski píše:has, jestli jeden potkan ma denen tretinu kureciho krku nebo 6 potkanu ma dohromady jeden kureci biskup s kosti, takove to, co se prodava na polevku, tak mi to neprijde jako moc :smi: defakto je to, jako bys davala denne jednoho moucneho cerva, k tomu spoustu varene zeleniny a ryzi/testoviny/kuskus/kroupy/lusteniny....proste co zrovna varim, casto maji jen ten masovy vyvar s ostatnim a maso si davam ja na rizoto, proste podle me masa maji tak akorat, ani ne moc, ani ne prilis :smi: je to vsezravec, ne? :smi:

Kawi ale potkan by měl mít živočišné bílkoviny MAXIMÁLNĚ tak 3x týdně. To co jim dáváš ty, je prostě moc a není to zdravé
Doporučuju přečíst:
http://www.theblackhole.estranky.cz/cla ... va-potkanu
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kawi » 29 lis 2008 20:23

tak jo, tak jo, mene masa a velasky doplnovat ovocem a zeleninou, uz to chapu :up: :roflcry:
stejne si myslim, ze nemam tluste potkany, vetsina je stihlounka a vischni papaji z jedne misky
kawi
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 29 lis 2008 20:45

kawalski píše:tak jo, tak jo, mene masa a velasky doplnovat ovocem a zeleninou, uz to chapu :up: :roflcry:
stejne si myslim, ze nemam tluste potkany, vetsina je stihlounka a vischni papaji z jedne misky

Mno pokud vím, tak máš spíše mladší potkany. Nicméně nadbytek bílkovin opravdu škodí ledvinám a to je dle mě závažnější. Podle toho co říkáš, je krmíš spíš jak psa, ne jako hlodavce. Nicmene je to OT, takřže bude lepší tuhle diskuzi ukončit:)
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Maso