Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Poraďte, co to znamená "krmit masem"?

Re: Kočičí kapsičky a konzervy

Příspěvekod Nergita » 03 pro 2008 13:05

kawalski píše:stejne si myslim, ze nemam tluste potkany, vetsina je stihlounka a vischni papaji z jedne misky

obávám se, že to si myslíš jenom ty :whistle: Štíhlounký jsou možná jen mrňata ale dospěláci jsou tlusťoši.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Re: Poraďte, co to znamená "krmit masem"?

Příspěvekod Jujacek » 20 bře 2011 16:02

Nechci kvůli tomu zakládat nové téma a nevím, kam to jinam dát :) Můžou potkani králičí maso?
Smutné je, že zvířata jsou dnes více lidmi, než člověk samotný.

Obrázek

http://jujacek.webnode.cz/
Jujacek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Perry
Arnie
Archee

Za duhovým mostem:
Hippus (Hippoušek)

Příspěvekod Kimik » 20 bře 2011 16:17

Nevidím důvod, proč by nemohli. Samozřejmě jako všeho s mírou. My zrovna dneska máme králíka a na kluky určitě taky kousek zbyde ;)
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Jujacek » 20 bře 2011 19:09

díky :) No, je speciálně vařené jen pro ně :oops: ale raději se zeptám :roll:
Smutné je, že zvířata jsou dnes více lidmi, než člověk samotný.

Obrázek

http://jujacek.webnode.cz/
Jujacek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Perry
Arnie
Archee

Za duhovým mostem:
Hippus (Hippoušek)

Příspěvekod Dimas » 25 kvě 2012 07:26

vrrrx píše:ahoj, chci si koupit dvě potkaní samičky, nemám s tím žádné zkušenosti, dočetla jsem se že potkani potřebují být krmeni masem....já jsem vegetariánka a docela by mě zajímalo čím je mám krmit....rozhodně jim nebudu do klece házet chudáčky živý cvrčky, ani jim nehodlám vařit vepřový nožičky=/ stačila by třeba masová sušená krmná směs z obchodu, nebo třeba salám??

Ahoj, já jsem vitarián a bude lepší když vitariánem bude i potkan. Potkani, kteří dostávají pouze syrovou rostlinnou stravu bez živočiších bílkovin se dožívají extrémně dlouhého věku. Sušená krmná směs z obchodu čí salám vůbec nejsou vhodné. Potkaní, kteří během života dostávají vařenou stravu velmi často mívají nádory střev a jiných částí těla již po několika měsicích nebo po roce.
Naposledy upravil Dimas dne 25 kvě 2012 14:13, celkově upraveno 1
Dimas
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 25 kvě 2012 07:42

Kde jsi přišel na tuhle informaci? :roll: Je podložená nějakým výzkumem?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Pepinie » 25 kvě 2012 09:09

no ne že bych mu to věřila, ale syrová strava je pro potkana určitě přirozenější než vařená...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Haslerka » 25 kvě 2012 13:59

ano, ale krmit potkana čistě rostlinnou stravou je na hranici (možná i za ní) týrání. Potkan je všežravec a živočišné bílkoviny potřebuje. Na druhou stranu, pokud někdo má problem s vařením, není problem dávat klidně i syrové maso,kosti atd. že...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Dimas » 25 kvě 2012 14:12

nevi píše:Kde jsi přišel na tuhle informaci? :roll: Je podložená nějakým výzkumem?

Určitě a hlavně je to zaručené přírodou s certifikátem kvality od samotného Boha. Zkuste zjistit co je to leukocytóza. A také když budete v Zoo všimněte si tabulek kde je napsáno - Zvířata NEKRMIT! Vařená strava není přirozená ani pro zvířata ani pro člověka, ale ve dnešním světě je to velké tabu, protože být zdravý pro někoho není výhodné.
Naposledy upravil Dimas dne 25 kvě 2012 14:15, celkově upraveno 1
Dimas
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod jani » 25 kvě 2012 14:15

No jasně, nazývejme to třeba Bohem....takže ten zařídil, že potkan je všežravec - nějak si protiřečíš :smi:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Dimas » 25 kvě 2012 14:17

jani píše:No jasně, nazývejme to třeba Bohem....takže ten zařídil, že potkan je všežravec - nějak si protiřečíš :smi:

Pokud chcete, aby Vás potkán se dožil vysokého věku, třeba 5-6 let, maso mu nedávejte. Chcete-li znát pravdu vyzkoušejte to, veškeré informace jsou dostupné, stačí jen chtít je najít!
Dimas
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod VOTA » 25 kvě 2012 14:19

no to sice ano ale i ty zvirata venku si chyti nejaky ten hmyz, coz je predpokladam maso :) .. a leukocytoza je zmnožení leukocytu nad fyziologickou hranici pro dane zvire
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod jani » 25 kvě 2012 14:22

Dimas, jaký názor má tato teorie na ostatní živočichy ? Mám začít krmit psa senem ? Ještě bych byla schopná uvažovat, že je něco na tom vařeném/nevařeném. Ale upírat všežravci živočišnou složku není dobře.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod VOTA » 25 kvě 2012 14:25

jani píše:Mám začít krmit psa senem ? Ještě bych byla schopná uvažovat, že je něco na tom vařeném/nevařeném. Ale upírat všežravci živočišnou složku není dobře.

Mám na to stejný nazor
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Pepinie » 25 kvě 2012 14:31

samozřejmě nekrmit potkana masem je ujeté, protože kde pak bude brát ty živiny, navíc mléko, mléčné výrobky, vejce??? bez toho trápit potkana je už opravdu za hranicí týrání a netvrď mi, že mu snad mám dávat syrové vejce, nebo si mám pořídit krávu a dělat si vlastní mléko a jogurty aby nebyly tepelně upravované a už vůbec nechci vidět jak by takový potkan, který nikdy nedostal nic mléčného, vejce ani maso, vypadal - pochybuji, že by se dožil roku a ne nějakých 5-6 jak tvrdíš ty?!
á propos, víš proč je v ZOO napsáno nekrmit zvířata? protože lidi jsou idioti a krmili by je až by těm zvířatům bylo blbě z přežrání a navíc by byli schopní do nich cpát i žvýkačky.
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

PředchozíDalší

Zpět na Maso